Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak - Oppo Forum
e
sv

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

2387 okunma — 12 Haziran 2022 02:50
Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak; Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız adeta priz yanından loca kiralamış gibi oluyorsunuz. Öyle ki bu duruma bir de yüksek grafik kaliteli, yeni nesil mobil oyunlar eklenince iş, içinden daha çıkılmaz bir hal alıyor. Özellikle bir akıllı telefonu uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız bataryanızı korumak zorundasınız. Li-ion bataryaları korumak adına birkaç tavsiyeyi sizlerle paylaşıyoruz. Peki telefonun pil ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız?

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Siz uyurken telefonunuz şarj olsun istiyorsanız ki bu neredeyse bir gelenek haline gelmiştir. Telefonun pil ömrünü uzatmak için bu gelenekten vazgeçmek lazım. Gece boyunca telefon şarjı tamamlandıktan sonra, sürekli olarak ama düşük miktarlarda şarj yeniden boşalır ve akım yeniden başlar. Bu durum zamanla akıllı telefonunuzun pil ömrünü azaltır. Henüz yeni olan telefonlarda bu durum pek görülmese de zamanla batarya kapasiteniz düşer.

Tam Şarj Etme

Telefonun pil ömrünü uzatmak, aynı zamanda nizami bir şarjla daha da mümkündür. Yani akıllı telefonunuz tam şarj olmadan prizden çıkarmamaya çalışın. Bu durum zamanla tekrar edilirse pil ömrü gözle görülür şekilde azalacaktır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Ön Bellek Temizleme

Bitmeden Şarj Etme

Akıllı telefonların pil ömrünü uzatmak istiyorsak, seviye %40 ‘ın altına indemeden tekrar şarja takmamak gerekir. Akıllı telefonların bir diğer akıllı özelliği ise; akıllı batarya yapılandırmaları olmasıdır. Batarya seviyeniz %40 ‘ın altına düşerse gönül rahatlığıyla yeniden şarj etmenizde bir sıkıntı yok.

Kablosuz Şarj Cihazları

Kablosuz şarj cihazları şu ana kadar yapılan incelemeler sonucunda pil ömrünü etkileyen olumsuz bir davranış sergilememiştir. Fakat, bu cihazlar henüz çok yeni olduğu ve sürekli kullanımı olmadığı için net bir şey söylemek pek mümkün değil. Yine de yapılan açıklamalar hiçbir olumsuzluğu olmadığı yönünde.

Orjinal Şarj Cihazları Kullanın

İlk başlarda daha hızlı şarj eden ve pilinin gün içerisinde daha verimli kullanıldığı algısı yaratan orjinal olmayan şarj cihazları zaman içerisinde ve her yöntemden çok daha hızlı bir şekilde pil ömrünüzü bitirmektedir. Akıllı telefonların ve yedek parçalarının günümüzde Türkiye’de çok pahalı olduğunu düşünürsek daha ucuz diye aldığımız orjinal olmayan ürünler zaman içerisinde bize daha büyük maliyet olarak geri dönmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli