Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV'ye Aktarma - Oppo Forum
e
sv

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV’ye Aktarma

568 okunma — 06 Haziran 2022 01:22
Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV'ye Aktarma

2016 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana, Apple TV çevrimiçi yayın hizmeti, dünyadaki diğer popüler yayın platformlarına uygulanabilir bir alternatif olmuştur. Tıkınırcasına izleme seanslarınız için en iyi TV şovlarının ve filmlerin çoğunun küratörlüğünde bir koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

Daha geniş bir kitle kitlesine ulaşmak amacıyla Apple TV uygulaması, 2020 yılına kadar apple dışındaki birçok cihaza desteğini genişleterek kullanıcıların özel bir Apple cihazı için ağır bir prim ödemeden bu yayın hizmetinden yararlanmalarını sağladı.

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV’ye Aktarma

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV'ye Aktarma

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV’ye Aktarma

Şimdi şu soru geliyor: Apple TV uygulamasını Samsung Smart tv’me nasıl yükleyebilirim ve eğer yapabilirsem, yükleme işleminden sonra bu hizmetin tüm özel özelliklerine nasıl erişebilirim?

Tecvalue’da size tam olarak bunu söylemek için buradayız. Bu makalenin sonraki bölümlerinde, Apple TV uygulamasının bir Samsung Smart TV’ye nasıl yükleneceği hakkında ayrıntılı ve adım adım bir kılavuz sunulacaktır.

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV’nize Nasıl Kurabilirsiniz? (2018 ve Daha Yeni Modeller)

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV'ye Aktarma

Apple TV Uygulamasını Samsung Smart TV’ye Aktarma

Daha ileri gitmeden önce, mevcut Samsung Smart TV’nizin Apple desteklenen / onaylanan modeller listesinde uyumlu bir cihaz olarak sunulduğundan emin olmanız gerekir. Apple’ın veya Samsung’un resmi web sitesini ziyaret ederek ve destek sayfasına giderek bunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

Akıllı tv’niz desteklenen bir cihaz olarak listelenmemişse, farklı bir yöntem kullanarak Apple TV uygulamasını almaya devam edebilirsiniz. Bu makalenin sonunda bunu tartışacağım. Bunu kontrol ettiğinizden emin olun!

İlginizi Çekebilir!  LG telefonların yeni arayüzü tanıtıldı; karşınızda UX 9.0 [Video]

Bununla birlikte, 2019’dan itibaren çoğu Samsung Akıllı TV’de Apple TV uygulaması önceden yüklenmiştir. Uygulamayı ana ekrandaki uygulamalar bölümünden açabilmeniz gerekir. Uygulamayı 2018’den bazı eski modellerde olduğu gibi bulamıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1: TV’nizin Ana Ekranından Uygulamalar simgesine gidin ve açın. Bu sizi Samsung App Store‘a götürecektir.

Adım 2: App Store’u açtıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde bulunan Arama simgesini bulun.

Aşama 3: Arama simgesini seçin ve ekranınızdaki sanal klavyeyi kullanarak Apple TV‘ye yazın. Böylece arama sonucunda uygulamasını getirecek.

Adım 4: Apple TV simgesini seçin ve açın. Uygulama cihazınıza önceden yüklenmişse, sizi otomatik olarak Apple TV Ana Ekranına götürür. Değilse, uygulamayı indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

İşte bu! Apple TV uygulamasını Samsung Smart TV’nize başarıyla yüklediniz.

Ancak, tüm özelliklerine erişmek için bir Apple kimliği kullanarak hesabınızda oturum açmanız gerekir. Apple kimliğiniz yoksa, Akıllı Telefonunuzdaki Apple Music Uygulamasında veya PC’nizdeki iTunes‘da bir hesap oluşturarak bir kimliğinizin olduğundan emin olun.

Apple TV uygulaması, tek tek kanallar için abonelik tabanlı bir model üzerinde çalışır ve sizi içerik tüketimi için herhangi bir ek uygulama indirme zahmetinden kurtarır. Yalnızca izlemek istediğiniz kanallara abone olma seçeneğiniz vardır.

⇓⇓⇓⇓⇓ FAYDALI YAZILAR ⇓⇓⇓⇓⇓

iPhone Galeriye Şifre Koyma

iPhone Galeriye Şifre Koyma

Ayrıca, aynı yöntem Apple TV’de film izlemek için de geçerlidir. Akış hizmeti, seçtiğiniz bir filmi satın alabileceğiniz ve sonsuza dek saklayabileceğiniz veya çok daha ucuz bir fiyata bir film kiralayabileceğiniz ve geçerlilik süresi içinde izleyebileceğiniz bir Satın Alma veya Kiralama satın alma planı içerir.

İlginizi Çekebilir!  dizipal 604 com tr Dizipal Yeni Güncel Adresi

Apple TV+ Uygulamasını Samsung Smart TV’nize Nasıl Kurabilirsiniz? (2017 Modelleri)

Makalenin bu bölümünü okuduysanız, Apple TV uygulamasının 2019’dan bu yana çoğu Samsung Smart TV modelinde doğal olarak desteklendiğini bildiğinizden eminim. 2018’den birkaç seçkin model bu uygulamaya yalnızca app Store’dan indirerek erişebilse de, 2017’deki eski modellere ne dersiniz? Apple’ın çevrimiçi yayın hizmetine erişimleri var mı? Kısa cevap Evet. Ama bir yakalama var!

Apple TV+ Uygulamasını Samsung Smart TV’nize Yükleyin

Apple inisiyatif aldı ve 2017 Samsung Smart TV Modelleri için Apple TV + uygulamasını sıkıştırmayı başardı. Bu uygulama aslında, herhangi bir Apple TV kanalı veya başka özellik eklemeden yalnızca özel filmlere ve TV şovlarına erişebileceğiniz orijinal Apple TV uygulamasının kısaltılmış bir sürümüdür.

Apple TV+ uygulamasını Samsung Smart TV’nize (2017 modeli) yüklemek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

Adım 1: 2017 Samsung Smart TV modeliniz önceden yüklenmiş Apple TV + uygulamasıyla birlikte gelmez. App Store’dan indirmeniz gerekir. Ana Ekrandan Uygulamalar simgesine gidin ve açın. Bu sizi Samsung App Store‘a götürecektir.

Adım 2: App Store‘u açtıktan sonra, ekranın sağ üst köşesindeki Arama simgesini arayın. Sanal klavyeyi kullanarak Apple TV+ yazın. Böylece arama sonucunda uygulamasını getirecek.

Aşama 3: Apple TV + simgesini seçin ve ekrandaki talimatları izleyerek uygulamayı indirin. Yükleme işleminden sonra uygulamayı açın ve bir Apple kimliği kullanarak hesabınıza giriş yapın. Gitmek için iyi bir konum!

Apple TV Uygulamasını Herhangi bir Samsung TV’ye Nasıl Alabilirim? (2016 Modelleri veya Daha Eski)

Hayatınız boyunca hiç Samsung Smart TV’ye sahip olmayan biri olduğunuzu varsayalım. Eski LED veya LCD modelinizden oldukça memnunsunuz ve yeni bir 4K veya 8K OLED TV’ye yükseltmek için bir neden görmüyorsunuz. Peki ya tv’nizden çevrimiçi içerik akışı isteğiniz? Apple TV uygulamasından en yeni ve en iyi TV şovlarını ve filmlerini izleyebilecek misiniz?

İlginizi Çekebilir!  istanbul için Son Çağrı izle Dizipal

Bu mümkün ama bir yatırım yapmanız gerekecek. Ancak, bahsettiğim yatırım değerli bir yatırım olacak. Aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Her şeyden önce, TV’nizin en az bir HDMI bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olun.

Adım 2: Ardından, iyi yükleme ve indirme hızlarına sahip kararlı bir kablosuz bağlantıya sahip olmanız gerekir.

Adım 3: Son olarak, yatırım Apple TV uyumlu bir medya akış cihazı satın almaya dayanacaktır. Amazon Fire Stick veya Roku Streaming Stick, bu konuda ucuz ancak yetenekli bir akış cihazıdır.

Adım 4: Akış cihazını genellikle TV’nizin arkasında bulunan HDMI bağlantı noktasına bağlayın. TV’yi açın ve cihazı kurmak için ekrandaki talimatları izleyin (oturum açma ve etkinleştirme gerektirir).

Cihazı etkinleştirdikten sonra Apple TV uygulamasını açın, bir Apple kimliği kullanarak hesabınızda oturum açın ve işiniz bitti! Harici bir medya akış cihazının eklenmesiyle, eski Samsung tv’niz yaşam döngüsüne birkaç yıl daha kazanacaktır.

Özetlemek gerekirse, daha yeni bir model veya daha eski bir model olsun, Apple TV uygulamasını Samsung Smart TV’nize yükleyebileceğiniz yöntemlerin neredeyse tamamını ele aldım. Umarım bu makaleyi yararlı bulmuşsunuzdur. Daha basit ama sezgisel Nasıl Yapılır kılavuzları için aşağıya bir yorum bırakın.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli