Oppoda NFC Var Mı? - Oppo Forum
e
sv

Oppoda NFC Var Mı?

2038 okunma — 25 Haziran 2022 12:39
Oppoda NFC Var Mı?

Oppoda NFC Var Mı? NFC mobil cihazlarda yeni bir teknolojidir ve oldukça pratik bir teknolojidir. Bu teknoloji, Oppo ve diğer Android telefonlarda giderek daha fazla yaygınlaşıyor. Çünkü insanlar cep telefonları ile web alışveriş yapmaya banka işlemlerini cepten yapmaya başladılar. dolayısıyla NFC teknolojisi ile çeşitli faaliyet alanlarında çok şey yapabiliyorsunuz.

Oppoda NFC Var Mı?

Bu konuda bilgi vermeden önce bu teknolojinin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor:

 

Oppo NFC Açma

 

Mobil cihazlara son yıllarda gelen NFC teknolojisi aslında bir kablosuz aktarım teknolojisidir. NFC ile basitçe iki makine arasında data alışverişi yapabilirsiniz. Bu kablosuz teknolojinin özelliği kısa mesafeli olmasıdır. NFC temassız ödeme yapmayı sağlar.

 

Oppo NFC Nerede

 

Oppo modellerde NFC teknolojisin kullanmak için, ilgili ayarın telefonda etkinleştirilmiş olması lazımdır.  Oppo cihazınızda NFC’yi etkinleştirmek için, Ayarlar menüsüne gidin- gelişmiş parametreler sekmesini bulun bu alandaki NFC’ye tıklayın. Dilediğiniz zaman bu etkinliği pasifleştirebilirsiniz. Daha iyi pil tasarrufu yapmak istiyorsanız, NFC’yi yalnızca   lazım olduğunda etkinleştirin sonra kapatın.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2Z Telefon Özellikleri ve Fiyatı

 

Oppo A15s NFC Özelliği Açma

 

Oppo A15s model telefonunuzla başka bir telefon arasında dosya alışverişi yapmak istiyorsanız, NFC teknolojisi işinizi görecek. Bunun için NFC hizmetini etkinleştirmeniz ve ayrıca Android Bean sistemini de etkinleştirmeniz gerekir. Yapacağınız ayarlar çok basittir: Telefonda Ayarlar/ Diğer/ NFC/ Android Beam bu ayarı yaptığınızda artık iki cihaz arasında sorunsuz dosya transferi yapabileceksiniz. Şimdilik Bankalar ödeme yöntemleri arasında bu teknolojiyi çok etkin olarak kullanmıyorlar. NFC’si konusunda henüz çok gelişmiş değil.  Ama bankanız uyumlu bir uygulama yazdırmışsa bu uygulama yolu ile banka işlemleri yapılabilir.

NFC Tam Olarak Nedir?

Oppoda NFC Var Mı?

Oppoda NFC Var Mı?

Yakın Alan veri transferi olarak kısaltılabilecek (NFC) ortalama 12 santimetre mesafede bulunan cihazlar arasında sınırsız veri alışverişine izin veren, kısa menzilli bir kablosuz veri iletim teknolojisidir. Bu teknolojinin özünde neler var? ISO standartlarını karşılayan bir RFID radyo frekans tanımlama teknolojisi içeriyor. Bu mekanizma esasen temassız akıllı kartlar için çok verimli bir yoldur.  NFC standardının temeline bakacak olursak; Kısa menzilli temassız pasif kartların veya başka bir ifade ile RFID en çok 12 cm mesafeye kadar indüktörler kullanılarak eş frekans bandında iletimi sağlayan bir protokoldür.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli