Oppo Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

29989 okunma — 20 Şubat 2021 12:53
Oppo Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo ekran yansıtma, kablosuz bağlantı aracılığı ile telefondaki işlemleri, akıllı bir TV cihazda yönetme kolaylığı sağlar. Böylece masa üstü PC kullanmadan, video izleme, müzik dinleme ve özellikle sosyal ağlarınızı kullanma alanınızı geniş bir ekranda yapabilirsiniz.  

Oppo ekran yansıtma işlemi için önce kablosuz modeme bağlı olan akıllı smart TV ve bir adet Oppo telefon gerekiyor.

Oppo Ekran Yansıtma

Cihazda yansıtma ayarı yeni telefonlarda saklı bir yerdedir. Ekranı yukarıdan parmaklarınızla aşağı çekerek, karşınıza çıkan menüde “düzenle” sekmesine tıklayın. Altta açılan menülerden seçim yaparak yukarı taşıyabilirsiniz.

Bu menüler arasında ekran yansıt sekmesi de vardır. Ekran yansıtma özelliğini kullanabilmek için, Wi-Fi açık olmalıdır. Wi-Fi açıldıktan sonra ekran yansıtma özelliği önündeki kutucuğu aktif hale getirin.

Telefon, etrafta yansıtma yapabileceği cihazları aramaya başlayacaktır. Kablosuz bağlı Smart TV varsa büyük ihtimalle televizyonu görecektir. Birkaç saniye içinde TV göründüğünde, bu sekmeye gelerek “ bağlan” demeniz durumunda, telefon televizyona bağlanmaya çalışacaktır.

Oppo Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Ekran Yansıtma Başarısız Olursa

Oppo ekran yansıtma işlemi başarısız olursa, akıllı TV’nin kablosuz modeme bağlı olduğundan emin olun. Hala bağlantı sağlanamazsa, Android marketteki görüntü –ses yansıtıcı yazılımları deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 4F Tanıtıldı!

Başarılı olamazsanız, son çare olarak Anyast M9 plus wirelles display dongle cihazını internetten satın alabilrsiniz. Bu sayede televizyona bağlamanız yeterli olacaktır. Bu kez, ekran yansıtma için telefon arayışa girecektir. Direkt olarak bu cihazla eşleşecek ve televizyona görüntü yansıtılacaktır.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli