Samsung'dan Oppo'ya Veri Aktarma - Oppo Forum
e
sv

Samsung’dan Oppo’ya Veri Aktarma

8338 okunma — 13 Şubat 2021 09:42
Samsun'dan Oppo'ya Veri Aktarma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Samsung’dan Oppo’ya Veri Aktarma;  Samsung telefondan Oppo telefona veri aktarılması için öncelikle, veriyi aktaracağınız telefona Android Play Store aracılığı ile Oppo Clone Phone programını indirmeniz gerekiyor. Bu programı eski telefonda veya Samsung marka telefonda indirip açtıktan sonra, veri aktarılacak olan telefonda hizmet kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.

Yeni Oppo telefon ayarlarında mobil veriyi kullan sekmesini aktif ettikten sonra, Wi-Fi bağlantısını yapmanız istenir. Evdeki modeminize kablosuz olarak bağlantı sağladıktan sonra, bu kez Gmail hesabınıza giriş yapmanız istenir. Her iki cihazda da aynı gmail adresiniz açık olacak.

Oppo cihazda ayarlar menüsünde uygulamaları ve verileri kopyalayın sekmesine tıklayıp, eski Samsung telefona indirmiş olduğunuz Oppo Clone Phone programında kopyalamayı başlat dediğinizde, QR kodu taraması yapılmak üzere bir pencere açılacak. Taranacak QR kodu, yeni telefondan alınacak.

Samsung telefondan Oppo telefona veri aktarılması

Samsung telefondan ve Realme telefonlardan da telefondan telefona Google üzerinden veri aktarma şansınız var. Yeni telefonda kopyalama için sizden istenecek izinlere onay verdikten sonra, QR kodu belirecektir. Eski telefondaki Oppo Clone Phone programında çıkan QR tarama penceresinden, yeni Oppo telefonda çıkan QR kodunu taratın.

İlginizi Çekebilir!  OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition'ın Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Eski cihazdan yeni cihaza veri taşırken, dikkat edeceğiniz şey, her iki telefonda da şarjın yeteri kadar dolu olmasıdır. Veri aktarılırken kesinti olması durumunda işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Yeni cihazda gmail hesabı açtığınızda, hesap bilgileri birkaç saniye içinde alınacak.

Samsun'dan Oppo'ya Veri Aktarma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Samsun’dan Oppo’ya Veri Aktarma Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Gelecek olan menüde eski bir cihazdan veri aktar seçeneğini seçerek, QR kodunun açılmasını bekleyin. Eski telefonda QR kodu okunmaya başlayınca, Oppo telefon menüsünde, Eski telefonda taşımayı başlat sekmesi gelecektir.

Eski telefonda aktarılacak verileri, kendiniz de seçebiliyor olacaksınız. Aktarmak istemediğiniz verinin önündeki tıkı kaldırmanız yeterli olacak. Aktarma, Samsung telefondan Oppo telefona aktarma şeklinde olacak. Dosya boyutuna göre ve Wi-Fi hızınıza göre aktarma başlayıp tamamlanacaktır. Eski cihazda kopyalamayı başlat dediğinizde size bir KOD verilecek, bu kodu da yeni Oppo telefona gireceksiniz.

Bu işlem güvenlik için yapılmaktadır. Ortalama 1 saat içinde 50 GB veri aktarımı gerçekleştirebileceksiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli