Valorant Hata Kodu 29 çözümü - Oppo Forum
e
sv

Valorant Hata Kodu 29 çözümü

271 okunma — 11 Nisan 2023 05:04
Valorant Hata Kodu 29 çözümü

Valorant Hata Kodu 29 çözümü; Oyunu oynarken çıkan Valorant Hata Kodu 29’un ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Valorant çevrimiçi çok oyunculu bir FPS oyunudur, dolayısıyla verileri yönetmek için sunuculara ihtiyaç duyar. Ancak, oyunu oynarken sunucu hataları alabilir ve kendinizi hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Bazen sunucular kapalıdır ve oyunu oynamak için çevrimiçi olmalarını beklemekten başka bir şey yapamazsınız. Bu yazıda, Valorant hata kodu 29 sorununun nasıl çözüleceğini ve sorunun sunucu tarafından değil, bunun nedeni internet bağlantısı veya kendi cihazınızdaki belirli ayarlar olabileceğini tartışacağız.

Valorant Hata Kodu 29 çözümü

Hızlı cevap:

İnternet bağlantınızla ilgili sorunları gidermeye çalışın ve Valorant hata kodu 29’u düzeltmek için VPN veya proxy yazılımını devre dışı bırakın.

29 oyun açılmıyorsa alacağınız bir hata kodudur. Esas olarak, Windows güvenlik duvarı ile Riot arasındaki bir çakışmadan kaynaklanan Hata kodu 29’u görüntüleyen bir ağ hatasıdır. Ancak, ağ sorununa neden olan başka nedenler de olabilir. Hata 29’u düzeltmek için uygulayabileceğiniz çok sayıda çözüm vardır ve bu çok fazla zamanınızı almayabilir. Bu nedenle, bu makaledeki her yöntemi denemenizi tavsiye edeceğiz. Ancak, önce, hata kodu 29’un olası nedenlerinin neler olduğunu öğrenelim.

Valorant Hatasının Nedenleri 29

Bu hata kodunun birçok nedeni olabilir. Bunları tek tek tanıyalım.

 • Söylediğimiz gibi, bu esas olarak Windows güvenlik duvarından kaynaklanan ağla ilgili bir sorundur.
 • Bir virüsten koruma uygulaması kullanıyorsanız, bu da sorunlara neden olabilir.
 • Grafik kartı eskiyse, bu da bunun gibi bir soruna neden olabilir.
 • Bir VPN hizmeti veya proxy hizmeti yüklediyseniz, bu da olası bir nedendir.
İlginizi Çekebilir!  şefkat eli insani yardım derneği başvuru formu 2023

Artık valorant hata kodu 29’un ne olduğunu ve bunun nedenlerini bildiğinize göre. Öyleyse, sorununuzu çözmenize yardımcı olacağımız için şimdi düzeltmelere gidin. Bu yüzden yöntemleri tek tek okuyun ve uygulayın. Daha iyi sonuçlar için bu düzeltmeleri yazdığımız sırayla kullanmanızı da öneririz.

Bu hatayı düzeltmek için yöntemlere geçelim. Herhangi bir gelişmiş yöntemi denemeden önce, temel sorun giderme yöntemleriyle başlayalım.

Valorant Hata Kodu 29 çözümü

Valorant Hata Kodu 29 çözümü

Temel Sorun Giderme Adımları

Bunlar bazı temel sorun giderme yöntemleridir. İlk başta bunları takip edebilir ve işe yaramazsa, yalnızca burada belirtilen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sunucu Çalışma Zamanını Bekleyin

Sorunun Valorant sunucusundan kaynaklanmış olması muhtemeldir. Bu durumda beklemekten başka bir şey yapamazsınız ve Valorant ekibi sorunu çözdüğünde oyunu tekrar kullanabilirsiniz. Sunucuların kapalı olup olmadığını nasıl anlarız? Aşağıdaki adımları takip et,

 1. Riot oyununun resmi sitesini açın ve diğer seçenekler arasından Valorant‘ı seçin.
 2. Bölgeyi ve dili seçin ve Devam‘a tıklayın.
 3. Aşağı kaydırın ve sunucunun kapalı olup olmadığına bakın.

Bir hata varsa, çözülmesini bekleyebilirsiniz. Ekranda hata görünmüyorsa, bu makalede verilen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Huawei'nin Mate 30 Seri Başarısı

İnternet Hızını Artırın

Bahsettiğimiz gibi, zayıf internet bağlantısı da bu soruna neden olabilir. Ağ bağlantınızı değiştirebilir veya hızı artırabilirsiniz. Ağınızın hızını artırmak istiyorsanız, Windows 11’de İnternet Hızı Nasıl Artırılır makalemize göz atın. Bu adımları uyguladıktan sonra, sorununuzun çözüleceğinden eminiz. Ancak sorun devam ederse, sonraki yöntemi izleyin.

Riot Client’ı yeniden başlat

Riot istemcisini yeniden başlatmak da sorunu çözebilir. Bazen oyun çalışırken önbellek dosyalarını toplayabilir ve bu önbellek dosyaları oyunu kilitleyebilir. Riot’u yeniden başlatırsanız, bu geçici dosyalar silinir. Bu nedenle, yardımcı olabileceğinden bu yöntemi kullandığınızdan emin olun.

Bilgisayarı yeniden başlat

Bilgisayar çalışırken önbellek dosyaları da oluşturduğundan, bilgisayarı yeniden başlatmak iyi bir çözüm olabilir. Böylece yeniden başlattığınızda bu geçici dosyaları kolayca silebilirsiniz, işte takip edebileceğiniz adım adım kılavuz.

 1. Windows simgesine tıklayın.
 2. Ardından, güç simgesine tıklayın.
 3. Son olarak Yeniden Başlat‘ı seçin.

Diğer Programları Kapat

Düşük RAM’e sahip alt uç bir bilgisayar kullanıyorsanız, bu, tam depolama nedeniyle bunun gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, diğer programlar çalışırken ve RAM‘i kullanırken, bu sorunu çözmeye yardımcı olacak şekilde onları kapatabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın hızını artırmanıza da yardımcı olacaktır.

 1. Görev Yöneticisi’ni açmak için Ctrl + Shift + Esc tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ardından, seçenekler listesinden bir uygulamaya sağ tıklayın.
 3. Son olarak Görevi sonlandır’ı seçin.
 4. Görevi sonlandırmak için Görev Yöneticisi’nin Uygulamalar bölümü altındaki her uygulama için üçüncü ve dördüncü adımı izleyin.
İlginizi Çekebilir!  Para sistemi sosyal çalkantılarla birlikte değişecek

Temiz Önyükleme Gerçekleştirin

Yeniden başlatma, cihazınızı temiz hale getirir ancak temiz bir önyükleme, cihazınızı daha hızlı ve daha iyi hale getirir. Bu nedenle, cihazınıza temiz önyükleme yapmanızı öneririz. Süreç teknik görünse de siz sevgili okuyucumuza yardımcı olmak için buradayız! Web sitemizde olabilecek en basit şekilde anlattık, daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyun Windows 10’da Temiz Önyükleme Gerçekleştirin. Windows 11 için aynı adımlar gerçekleştirilebilir.

Valorant’ı Güncelle

 

Valorant güncellenmezse bu gibi sorunlara da neden olabilir. Yeni güncellemeler, yeni özelliklerin yanı sıra gelişmiş güvenlik ve hata düzeltmeleriyle birlikte gelir. İyi olan şey, ne zaman yeni bir sürüm olsa, o zaman oyunu açarsanız, bir güncelleme olduğunu gösterecektir. Sadece bu seçenekten indirmeniz gerekiyor. Ancak, oyunu açtıktan sonra güncelleme görünmüyorsa bölgenizde mevcut olmayabilir. Valorant’ı güncellemek için bu adımları izleyin.

 1. PC’nizde Riot Client uygulamasını açın.
 2. Riot hesabınıza giriş yapın.
 3. Oyunlarım altında Valorant‘ı arayın ve altındaki Güncelle düğmesine tıklayın.


Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli