iPhone 11 Ram Temizleme - Oppo Forum
e
sv

iPhone 11 Ram Temizleme

531 okunma — 18 Mart 2022 16:31
iPhone 11 Ram Temizleme

iPhone 11 Ram Temizleme; Ram rastgele erişim belleği ile telefonlar hızlı bir şekilde kullanılabiliyor, bu devre elemanı telefonda yapılan işlemlerle zaman içinde doluyor ve performans düşüklüğü yaşanabiliyor. Bu durumda RAM temizleme işlemi yapılarak Apple telefonlarının daha hızlı çalışması sağlanabilmektedir. Bu işlemi yapmak için çok zorlayıcı işlemler yapmaya gerek yok. Adım adım iPhone telefonlarda RAM temizleme işlemini hep beraber yapalım.

iPhone 11 Ram Temizleme

Geçici olarak bilgilerin tutulduğu belleği boşaltmak her cihazı hızlandırıyor bunun bir telefon veya bir bilgisayar bir tablet olması fark etmez değerli okurlar. RAM’in boşaltılmasının/ temizlenmesinin gözle görülür oranda her zaman için, geçici bellek dosyalarını temizlediğinden bize performans artışı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir! iPhone Hızlı Şarj Etme

Aslına bakarsanız iPhone RAM yönetimi konusunda oldukça başarılı bir işletim sistemine ve donanıma sahip bir üründür.  Ama yine de bazen RAM kasılması-cihazınızda yavaşlamalar görebiliyorsunuz; peki böyle bir yavaşlama ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerekiyor?

iPhone 10 Ram Temizleme

iPhone 10 sürümünde ram temizleme yöntemi birazcık farklılık gösteriyor. Home butonu olmayan telefonlarda biraz farklı bir işlem gerekiyor ama Home tuşu olan modellerde

İlginizi Çekebilir!  Huawei tarafında ambargoya yönelik önemli gelişme

RAM temizlemek için güç uyandır/ uyut butonuna belli bir süre basıyoruz ve uyutma ekranını bekliyoruz ekran geldikten sonra Home butonuna basılı tutuyoruz ve ekranın Ana ekrana kadar dönmesini sağlıyoruz.

Telefonun RAM’i temizlenmiş durumda olacaktır hem de saniyeler içinde bu işlem gerçekleşecektir. iPhone 10 serisinde herhangi bir Home butonu olmadığı için bizim bu işlemi birazcık Dolaylı yoldan yapmamız gerekiyor.

Telefonda Ayarlar Genel bölümüne girin. Erişilebilirlik bölümüne gelin ve burada hepimizin sevdiği assistive Touch menüsü var bunu açın. ayarlar genel bölümüne geri geldiğinizde altta Sistemi kapat yazacaktır.  Bunu şu şekilde de yapabilirsiniz iki tuşa basılı tutarak ama biz buradan Sistemi kapat dedikten sonra otomatik olarak RAM temizlenmiş olacak.

iPhone 11 Ram Temizleme

iPhone 11 Ram Temizleme

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli