Oppo Ekranda X işareti - Oppo Forum
e
sv

Oppo Ekranda X işareti

2460 okunma — 25 Haziran 2022 06:31
Oppo Ekranda X İşareti

Oppo Ekranda X işareti ne demek? Oppo marka cihazlarda ortaya çıkan ekranda çarpı işareti zayıf sinyal işaretli olabileceği gibi dengesiz sinyal ya da şebeke kesintisi durumunda da ortaya çıkar. Ekranda çarpı işareti gördüğünüzde telefonu kılıfından çıkararak ayarlar mobil ağlardan SIM kart etkinliğini kontrol edin.

Tercih ettiğiniz ağ türünü otomatik yaparak da çözüme ulaşabilirsiniz. Çünkü bazı ağ türleri ayarları 3G veya 4G olarak seçili haldedir. Cihazda VPN bağlantısı da soruna yol açabiliyor. Bu yüzden VPN bağlantısını kesmek için APN Varsayılan ayarlara döndürülmelidir.

APN Varsayılan Ayarlara Dönüş

Oppo cihazınızın menüsünden Ayarlar sekmesine ardından çift SIM menüsüne girin. SIM bilgileri tıklayıp erişim noktası adı yolunu izleyin. APN bu pencerede varsayılan ayarlara döndürülebilir.

Büyük çarpı işareti

Sorun devam ediyorsa SIM kartınızı çıkarın ve yeniden takın. SIM kartın kesin olarak sağlam olduğundan emin olmak için ise başka bir cihaza takıp doğru çalıştığını doğrulayın. Bir diğer işlem de başka bir SIM kartı telefonunuza takıp denemek. Sağlam bir SIM kart başka cihazda sorunsuz çalışıyorsa ve sizin cihazda çalışmıyorsa sorun telefondadır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A53s'i Duyurdu: Büçte Dostu!

X işareti ne anlama gelir

X işareti bir şeylerin yolunda gitmediğini gösterir. Pil üzerindeki X işareti pili şarj eden adaptörün ve-veya kablonun bozuk olduğunu gösterir. Ya da cihazın USB girişinde temassızlıklar olabilir.

Oppo ekranda x işareti

Oppo Ekranda X İşareti

Oppo Ekranda X İşareti

Oppo ekranda çıkan çarpı işareti yeni bir SIM kart almanız gerektiğine işaret edebilir. Cihaz, haberleşmeyi kesen uçak modunda ise buradan çıkarınız. Sonra cihazı yeniden başlatınız. Ayrıntılarla uğraşmak istemiyorsanız Oppo telefonunuza hard format atabilirsiniz.

 

Oppo ekran işaretleri

Oppo ekran işaretleri kullanıcıya bilgiler verir. Çarpı işareti sık çıkıyorsa yazılımı güncellemeniz gerekebilir. En son sürümü indirmek için cihazın sistem güncellemeleri menüsüne gidin ve pil tam dolu iken mümkünse Wi-Fi ile bağlı olduğu halde yeni sürümü indirin.

Şebekede engel işareti

Şebeke çekmiyorsa engel işareti gelecektir. Size hizmet veren operatörü arayarak durumu bildirin. Bölgenizde onarım bakım çalışmaları yapıldığında geçici olarak bu tip uyarılar alabilirsiniz. Bazı ağlar 4G desteği vermez o yüzden kendi cihazınızda bu seçimi otomatik yapınOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli