Foto-galeriler web sitesine zarar veriyor! - Oppo Forum
Twitter Vine Nedir

Sıradaki içerik:

Twitter Vine Nedir

e
sv

Foto-galeriler web sitesine zarar veriyor!

637 okunma — 13 Ocak 2020 22:27

Foto-galeriler web sitesine zarar veriyor!

Foto-galeri’ler internet sitelerini nasıl zarara uğrattı?

Globalcv’nin düzenlediği yeni medya panelinde internet medyası yöneticileri çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kadir Has Üniversitesi’nde önceki gün gerçekleşen panelde internetteki foto galerilerden internet haberciliğine yeni medyasının çarpıcı gerçekleri masaya yatırıldı.

Foto-galeriler internet mecrasına zarar veriyor!

“Dijital medyadaki eğlence ve daha fazla sayfa göstermeye dayalı yayıncılığının internetin saygınlığına zarar verdiğini belirten Gazeteport.com CEO’su Açıl Sezen reklamverenlerin interneti saygın bir mecra olarak görmediğini söyledi.

Dünyada bir haber sitesinin açtırdığı sayfanın 10-15 arasında olduğunu, Türkiye’de ise 70-80’e çıktığının altını çizen Sezen, sayfada kalma sürelerinin de çok kısa olduğunu ve internet yayıncılığının doğru yönetilemediğini savunarak yeni medyada taşların yerine oturmadığını ifade etti.

Kağıt yok olacak

Gelinen noktada yazılı basının dahi dijitale kaydığına değinen Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan ise kağıdın yok olacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Kağıdın kokusunu özleyeceğiz. Hiçbirimiz bunu istemiyoruz; ancak haber mecrası değişiyor, artık haberleri sadece dijitalden takip ediyor olacağız.” Erdoğan ayrıca bu sene büyük medya gruplarının dijital için önemli yatırımlar yaptığını ve stratejilerini önemli oranda belirlediklerini de sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp Açılış Ekranı “From Facebook” Yazısının Sırı

ShiftDelete.net Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Alkan ise medyanın geleceği için öngörülerini paylaştı: “Elimizdeki akıllı cihazlar hayatımıza hızla girdi. Önümüzdeki yıllarda daha da yaygınlaşacak. Tablet dergiler örneğinde gördüğümüz gibi gelecekte haberi gazeteden değil, dijitalden takip olacağız. Çünkü basılı yayınlara göre bu hem maliyet hem de hız açısından daha avantajlı.”

Klasik medya yüzünü dijitale döndü!

İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle yaşanan değişime klasik medya yöneticilerinin önceleri direnç gösterdiklerini belirten Haberler.com Genel Müdürü Ekrem Teymur, 2013 yılı itibariyle herkesin yeni medya düzenine uyum sağlamaya çalıştığını belirtti.

Büyük medya kuruluşlarının dijital medya için önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Teymur, insan var oldukça haberin de var olacağını, ancak bundan sonraki süreçte haberi takip edeceğimiz mecranın ağırlıklı olarak internet olacağını ifade etti.

Yeni medya eleman arıyor!

Yeni medya düzeninde önemli konulardan birinin de insan kaynağı olduğuna dikkat çeken Rotahaber.com Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ise öğrencilere tavsiyelerde bulundu: “ Yeni medyada insan kaynağına ihtiyaç duyuyoruz. Okul döneminde stajlarınıza önem gösterin, muhakkak bir yerlerde çalışın ve iş ilişkileri geliştirin. Globalcv gibi yerlerde CV’niz bulunsun”

İlginizi Çekebilir!  Esosyal üyeleri trendleri yeni baştan belirliyor

Soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularını yanıtlayan panelistler sektörde yaşadıkları ilginç anıları öğrencilerle paylaştı. Yoğun ilgi gösterilen etkinliğe katılamayan öğrenciler panele ilişkin videoları wise.tv’den izleyebilecek.Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli