WeChat, Mobil iletişimin yeni yolu - Oppo Forum
e
sv

WeChat, Mobil iletişimin yeni yolu

1442 okunma — 13 Ocak 2020 22:36

WeChat, Mobil iletişimin yeni yolu

300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan çok özellikli mobil mesajlaşma uygulaması WeChat oldukça popüler hale geliyor

Hızla büyüyen mobil pazarda uygulamaların kullanımı yaygınlaşırken, başı mesajlaşma uygulamaları çekiyor. Bu uygulamalar arasında ise sadece iki yıl içinde dünyanın dört bir yanında 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan
çok özellikli mobil mesajlaşma uygulaması WeChat oldukça popüler hale geliyor.

Tencent tarafından geliştirilen ve mobil iletişimin yeni yolu olarak tanıtılan ücretsiz mesajlaşma ve arkadaş bulma uygulaması WeChat artık
Türkiye’deki mobil tutkunlarına da hizmet verecek.

Aynı anda hem iletişim kurmanıza hem diğerleri ile temasta kalmanıza hem yeni insanlar ile tanışmanıza hem de eğlenmenize imkan veren ve sadece bir tık uzağınızda bulunan bir uygulamaya sahip olmaya ne dersiniz?

Tüm bunları gerçekleştirmenin en iyi yolu olan ve aynı zamanda ses, video, fotoğraf ve metin iletileri gönderimini de destekleyen yeni ve güçlü mobil iletişim aracı WeChat, nihayet Türkiye’ye geldi. 2011’de tanıtıldığından bu yana geçen iki senede dünya çapında 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan WeChat, mobil iletişimde yeni yollar açıyor.

Tüm önemli akıllı telefonlarda, 17 farklı dilde kullanılabilen mobil sosyal iletişim uygulaması

İlginizi Çekebilir!  Taylor Swift hayranlarına yakardı; linç kampanyası başladı

iOS / Android / Windows / Blackberry OS işletim sistemlerinde 17 farklı dilde kullanılabilen eksiksiz bir mobil sosyal iletişim uygulaması olan WeChat, aralarında sesli/görüntülü sohbet, yazılı mesajlaşma, grup sohbeti, “Moments – Anlar” (sosyal), “Look Around – Etrafa Bak”, “Shake – Salla” ve diğer birçok yaratıcı işlevin de bulunduğu çok sayıdaki özelliği sayesinde kullanıcılara dostları, aileleri ve diğerleri ile temasa geçmenin ücretsiz ve devrimci bir yolunu sunuyor.

WeChat, dünya çapında bir mobil iletişim aracı olmanın da ötesinde Moda ve Aşk’ı da temsil ettiğini diğer ülkelerde daha şimdiden kanıtladı.

Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor

Ücretsiz olan uygulamanın indirilmesi, kurulumu ve kullanımı da çok kolay. Kullanıcılar, Facebook hesapları ile WeChat’e girebildikleri gibi cep telefonu numaraları ile de kayıt yaptırabiliyor.

İstediğiniz her kanala, tek bir platformdan erişim sağlayın

Mobil iletişimdeki mevcut sınırlamalar, insanların geniş bir sosyal iletişim ve içerik paylaşım platformları yelpazesine erişmek için çok sayıda uygulama kullanmasını da gerekli hale getirdi. WeChat ise kullanıcılarına tüm bu özelliklere ve çok daha fazlasına tek bir platform üzerinden erişim sağlayarak, kullanıcılara hem diğerleri ile iletişime geçme hem de tamamen zenginleştirici bir deneyimden faydalanma imkanını sunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Dizipal Kaç Oldu?

Mesajlaşma WeChat ile artık çok daha heyecan verici

Ücretsiz olarak sunduğu hareketli ifadeler (emoticon) sayesinde muhtemel her türlü his ve duyguyu eğlenceli ve basit bir şekilde sohbete yansıtmayı da mümkün kılan WeChat mobil mesajlaşmayı da bugüne kadar hiç olmadığı kadar heyecan verici hale getiriyor. Mevcut geniş ifade yelpazesinin yeterli olmaması halinde ise WeChat kullanıcıların kendi ifadelerini istedikleri görüntüleri kullanarak tam olarak kişiselleştirmesine de imkan vererek mükemmel özgürlüğü sağlıyor.

Sesli ve görüntülü iletişimde WeChat farkı

İletişim artık sadece metin iletileri göndermekle de sınırlı olmayacak. Ses ve video günümüzde hızla gelişen bir iletişim şekli ve WeChat tüm bunları ve daha fazlasını kullanımı kolay bir şekilde sunuyor. Tut-konuş özelliği sayesinde isteyen herkes tek bir düğmeye basarak kolaylıkla ses mesajları gönderebiliyor. Ayrıca, sezgisel sesli sohbet yeteneği de, çok sayıda arkadaşınız ile sesli görüşme gerçekleştirebileceğiniz bas ve konuş fonksiyonu ile konuşmayı kolaylaştırıyor. WeChat, kullanıcıların diğerleri ile konuşurken en iyi şekilde görünmesini sağlayan görüntülü sohbet fonksiyonunu da sunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Haftalık Hediye İnternet Veren Uygulama: Salla Kazan

Yeni arkadaşlar edinmek için etrafa bak
WeChat, konuşmanın da ötesine giderek insanların 1000 metre yakınındaki herkesle temasa geçip içerik paylaşabileceği, yeni arkadaşlar edinebileceği eksiksiz sosyal ağ sunuyor. “Look Around – Etrafa Bak” seçeneği yakında bulunan ve yeni insanlar ile buluşmak isteyen kişileri arıyor.

Anlar, WeChat’in en göze çarpan özelliği

“Moments – Anlar”, WeChat’in, kullanıcıların hep temas içinde kalmasını sağlayan sosyal ağı. Kullanıcılar, bu eksiksiz sitede diğerlerinin de görmesi için fotoğraf yükleyebiliyor, mevcut durumlarını yazabiliyor ve bulundukları yeri işaretleyebiliyor. WeChat’in bu özelliği ile fotoğraflarını paylaşabiliyor, diğerlerinin fotoğraflarını beğenebiliyor ve yorumlar yazabiliyor. Üstelik, kullanıcılar çevrimiçinde bilgisayarlar üzerinde de kullanılabilen WeChat’e kişisel bilgisayarlarından da bağlanabiliyor.

WeChat Nedir

Sadece iki yılda 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan WeChat, metin, ses ve görüntülü sohbet özelliklerini bir araya getiren, ayrıca kullanıcılara ifade, görsel, video ve diğer dosyaları paylaşmalarını sağlayan, %100 ücretsiz olarak indirilebilen, hızlı ve sağlam bir mobil uygulamadır. Daha ayrıntılı bilgi almak ve uygulamayı indirmek için lütfen wechatapp.com web sitesi adresini ziyaret ediniz.

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli