Twitter Vine Nedir - Oppo Forum
e
sv

Twitter Vine Nedir

912 okunma — 13 Ocak 2020 22:26

Twitter Vine Nedir

Twitter’ın Yeni Uygulaması Twitter Vine Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter tarafından satın alınan Vine ekibi ile Twitter ekibinin birlikte hazırladığı uygulama ile artık Tweetlere 6 snlik döngü şeklinde(loop) videolar eklemek mümkün olacak.

Ocak ayının ortasından bu yana yepyeni bir sosyal medya uygulaması hızla yaygınlaşıyor. Bu uygulamanın adı Vine

Vine akıllı telefon veya tablet aracılığıyla video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bu videoların üç önemli özelliği var; birincisi maksimum 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurarak kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı hareketli gif resimler gibi sonsuz bir döngü ile oynatılabilmesi.

Twitter hesabınız ile hızlıca kayıt olabileceğiniz Vine’a isterseniz sadece mail adresiniz ile de üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra ilk gönderinizi hazırlarken size yardımcı olan uygulama ile çok basit olarak ilk kısa videonuzu hazırlayıp Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın paylaşma seçenekleri ilerleyen günlerde artacak.

Twitter’ın Yeni Uygulaması Twitter Vine Nasıl Kullanılır?

– Şimdilik sadece iOS cihazlar için geliştirilmiş olan Vine uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Web 3.0 İstanbul Konferansı

– Uygulama iPhone 3GS ve sonrası cihazlar ile, iPad ve iPod Touch tarafından destekleniyor.

– Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra kayıt olup profil oluşturmanız gerekiyor. Bunun için kendi e-mail’inizi kullanıp yeni bir profil oluşturabileceğiniz gibi, Twitter hesabınızla uygulamaya giriş yapıp hazırdaki profilinizi de kullanabilirsiniz.

– Vine uygulamasında bir video oluşturmak için ana sayfa (Home) ekranının sağ üst köşesindeki video ikonuna tıklıyorsunuz. Burada ekrana dokunarak kayıt yapabiliyor, parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda da kaydı durdurabiliyorsunuz.

– Vine ile ilk video çekimine başlamadan önce ekrandaki adımları takip ederek uygulamanın nasıl çalıştığını da deneyerek öğrenebilirsiniz.

– Video kaydınızı tamamladıktan sonra isterseniz Twitter veya Facebook üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken konu ise Vine ile çektiğiniz ve yayınladığınız videonun anında herkese açık hale geliyor olması.

– Çektiğiniz videoyu internete erişim sağlayan herkes görebilir. Bu nedenle Vine ile yayınladığınız videonun mahremiyetine dikkat etmenizde yarar var.

– Vine videonuzu yayınlamadan önce çektiğiniz konu ile ilgili bir veya birkaç etiket koyarak başkaları tarafından daha kolay bulunmasını da sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Xiaomi CEO’sundan 5G akıllı telefonlar için iddialı açıklama

– Ayrıca uygulama içerisindeki bir bölümde (explore) diğer kullanıcıların videolarına göz atmanız da mümkün.

Instagram ile bağlarını kopardıktan sonra önce fotoğraf filtrelerini uygulamasına ekleyen Twitter şimdi de Twitter Vine ile özelllik yelpazesini daha da genişletiyor.Şimdilik sadece iOS uygulaması bulunan Vine’ın Android uygulamasının ne zaman geleceği ise merak konusu. iPhone 3GS ve üstü cihazları destekleyen uygulamayı denemek isterseniz buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli