D-Smart Web Sitesine Ödül - Oppo Forum
e
sv

D-Smart Web Sitesine Ödül

766 okunma — 13 Ocak 2020 22:55

D-Smart Web Sitesine Ödül

D-Smart’ın ödüle değer bulunduğu “Sınıfının En İyisi”, IMA tarafından verilen en prestijli ödül

D-Smart Kurumsal web sitesi IMA’da “Sınıfının En İyisi” ödülünü aldı.

D-Smart’ın kurumsal web sitesi , interaktif dünyanın en prestijli uluslararası ödüllerinden biri olarak kabul edilen IMA’da (Interactive Media Awards), ‘entertainment’ kategorisinde “Sınıfının En İyisi” ödülünü aldı.

D-Smart’a Ödül

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart’ın yakaladığı kurumsal başarı, uluslararası arenada da ses getirmeye başladı. Her geçen gün genişlettiği içerik ve kapsamla, takipçilerini en üst düzey dijital yayın keyfi ile buluşturmaya devam eden D-Smart’ın internetteki yüzü olan kurumsal web sitesi, interaktif dünyanın en prestijli uluslararası ödüllerinden biri olarak kabul edilen IMA’da (Interactive Media Awards),‘entertainment’ kategorisinde “Sınıfının En İyisi” ödülünü aldı.

D-Smart’ın ödüllü kurumsal sitesi, D-Smart platformunun sunduğu tüm hizmetlerin oldukça kolay ve hızlı bir şekilde görüntülenebildiği bir kapsam sunuyor.

Kampanyalar, üyelik, internet uygulamaları, yayın akışları gibi alanlar, oldukça işlevsel bir erişim ve ayrıntılı bilgilendirme ile ideal bir internet sitesi deneyimi yaşatıyor. Spor içeriklerinin düzenli hatırlatması ve seçilmiş programların fragmanlarının izlenebildiği kısım ise içeriğin kapsamı hakkında fikir veriyor.

İlginizi Çekebilir!  Google Chrome kullanıcıları, dikkat!

IMA’nın verdiği “Sınıfının En İyisi” ödülü, adaylar arasında; planlamada, uygulamada ve genel profesyonellikte en iyi adaya veriliyor. Bu seviyede bir ödül alabilmek için, yarışmaya giren internet sitesi oldukça etraflı bir değerlendirme sürecini başarıyla geçmesi, her bir değerlendirme kriterinde yüksek notlar alması gerekiyor. Her sene IMA yarışmasında bunu oldukça az sayıda internet sitesi başarabiliyor, bu sene “Entertainment” kategorisine başvuran aday sayısı ise 105.

D-Smart’ın kurumsal web sitesi , değerlendirildiği kriterlerin hepsinden yüksek sonuçlar alarak, tepe puanı 500 olan sistemde toplamda 480 puana layık bulundu. Bu puanlamaya göre 460 – 479 arasında puan alan aday siteler “Üstün Başarı”, 480 – 500 arasında puan alanlar da “Sınıfının En İyisi” dallarında ödül alıyor.

D-Smart kurumsal internet sitesinin değerlendirildiği kriterler ve aldığı ödüller şöyle:

Tasarım: 98
İçerik: 98
Content: 100
Özellik İşlevselliği: 99
Kullanışlılık: 95
Standartlara Uygunluk & Farklı Tarayıcılara Uyumluluk: 88

IMA Ödülleri, kar amacı gütmeden dünya genelindeki internet sitelerinin içerik, tasarım ve uyumluluk alanında daha ileri düzeye erişmeyi yüreklendirmek üzerine çalışan New York merkezli IMC (Interactive Media Council) tarafından 2005’ten beri veriliyor.

İlginizi Çekebilir!  Fidye yazılımları yedeklenen verileri hedef almaya başladı

Kurumun önemli amaçlarından biri de en üst düzey iş üreten yetenekli ve başarılı web profesyonellerini, piyasada görünür olabilmek için ihtiyaç duydukları destek ve araçlarla buluşturmak.

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli