Firefox Virüs Temizleme - Oppo Forum
e
sv

Firefox Virüs Temizleme

477 okunma — 17 Mart 2022 18:35
Firefox Virüs Temizleme

Firefox virüs temizleme işlemi tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlar ve internet verilerinizin güvende tutulmasına yardımcı olur. Ancak bunu yapmak için bazı yönergeleri izlemeniz gerekir. Firefox Virüs Temizleme işlemi için öncelikle tarayıcınızı güvenli modda açmanız gerekir.

Firefox Virüs Temizleme

Bilindiği gibi Windows’un her sürümünün Güvenli Mod’a girmek için biraz farklı yolları var, ama bu oturumu açmayı bilmiyor olabilirsiniz veya kendi başınıza yapmaktan çekiniyor olabilirsiniz bu durumda bilgisayar modelinize göre güvenli modda oturum açma ile ilgili birkaç video izleyerek bilgilerinizi sağlamlaştırın.  Çünkü her bilgisayar için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Güvenli mod virüslerin çalışmasını engeller. Bu yüzden Firefox virüs temizleme işlemini en sağlıklı biçimde güvenli mod ile yapabileceksiniz.

Bilgisayarı Neden Güvenli Modda Çalıştırmalısınız?

Çünkü virüsler çoğu zaman bazı PC ve tarayıcı fonksiyonlarını devre dışı bırakır bazı virüsleri kaldırma girişimlerinizi boşa çıkarırlar.  Bu yüzden de güvenli modda açılış şart. Bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra tarama geçmişinizi en başından silmenizde yarar var.

İlginizi Çekebilir! 3 Adımda Bireysel Siber Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Bilgisayarınızdaki işletim sisteminde arama kutucuğuna öncelikle %temp% kodunu kullanarak temp dosyalarını görüntüleyin ve hepsini çekinmeden silin. Firefox için, şifreler hariç tüm kutuları işaretleyin ve ardından tarayıcı verilerini temizleyin şimdi sıfırlamaya geçebiliriz tarayıcıyı ayarlara geri döndürün ve en alta kadar ayarları sıfırlaya tıklayın.

İlginizi Çekebilir!  Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir?

Diğer Tarayıcılar

Tüm bu işlemleri kullanacağınız başka tarayıcılar varsa onlar için de yapabilirsiniz. Yani Firefox virüs temizleme işlemi diğer tarayıcılarınız için de geçerli olacaktır. Özellikle de temp dosyalarının her ay düzenli silinmesinin ardından bilgisayarda dosya temizleme ve dosyaları birleştirme işlemlerini de yapmanız önerilir. Daha hızlı çalışma performansı sağlaması açısından dosyaları birleştirme işlemini de Firefox virüs temizleme işleminden sonra yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir! USB Kısayol Virüsü Nasıl Temizlenir?

Tarayıcı Sağlığı Önemlidir!

Böylece bilgisayarınız, aradığı dosyaların dağınıklık problemi olmadan kolayca bulabilecek ve bu da size hızlı kullanım sağlayacaktır. Firefox virüs temizleme işlemini yapmak konusunda her düzeyde kullanıcılar bu yönergeleri takip ederek kolayca bu işi başarabilirler.

Virüslerin tarayıcınıza ne zaman bulaştığını bilmeniz pek mümkün olmayabilir, bu nedenle tarayıcınızda banka -hesap girişlerini, tarayıcının kayıt etmesine izin vermemek daha güvenli olacaktır.  Ayrıca bu tür bilgilerin web ortamında dolaşmasını engellemek için düzenli olarak geçmiş silme işlemini yapmanızı da öneriyoruz.

Firefox Virüs Temizleme

Firefox Virüs Temizleme

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli