Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir - Oppo Forum
e
sv

Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir

601 okunma — 17 Mart 2022 12:14
Twitterda Dünya Gündemine Nasıl Bakılır

Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir? Yaşadığınız ülkenin ve dünyanın nabzını tutabileceğiniz bir platform olan Twitter ile dünya gündemini kolayca takip edebilirsiniz. Bu olaya TT Trend Topic adı da verilmektedir. Twitter kullanıcıları en fazla hangi konuya odaklanıyor? Güncel olarak çok yorum yapılan başlıklar nelerdir? Tüm bunları kolayca görebilirsiniz.

Eğer bilgisayar kullanıyorsanız profil fotoğrafınızın altında 10 gündem maddesinin sıralandığını görebilirsiniz. Telefondan ise 20 konu başlığı sıralanmaktadır. Bu özelliğin en güzel yanlarından biri de gündemi özelleştirme imkanıdır. Kullanıcılar, bulundukları ülkenin gündemine odaklanabilecekleri gibi, Twitter’da dünya gündemine de odaklanabilirler. Bunun için de bazı ayarların yapılması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapanır?

Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir

Bu makalemizde Twitter’da dünya gündemine nasıl bakılır sorusunun cevabını veriyoruz, siz de gündemin sıcak gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız makalemizdeki yönergeleri takip edebilir, dünyanın ve ülkemizin gündemini yakalayabilirsiniz.

Twitter Global Anlık Haber Alma ve İletişim Platformu

Twitter neden tüm dünyada büyük ilgi görüyor? Her kullanıcı, dünyadaki olaylardan anında haberdar olabildiği için ve hiçbir ücret ödemeden dünya gündemini takip edebildiği için popüler bir platform olmaya devam ediyor. Haberdar olmak istediğiniz ilk 20 konuyu ister ülkemizden ister dünya gündeminden otomatik olarak seçme şansınız var.

İlginizi Çekebilir!  Ram Nedir? Neden Önemlidir?

Twitter hesabınıza giriş yaparak profil fotoğrafınıza tıklayıp gelen Ayarlar ve gizlilik menüsüne gelin. Bu menüde içerik tercihleri sekmesine tıklamanız gerekiyor. Yeni pencerede gündemler ve arama filtreleri olmak üzere iki başlık gelecektir. Gündemler kısmına tıkladığınızda ” senin için gündemler” ve “konum değiştir” seçenekleri gelecektir. Senin için gündemler seçeneğini aktifleştirdiğinizde yazılım sizin konumunuzu bulacak ve bulunduğunuz merkezde Twitter kullanıcıları en çok hangi 20 konu hakkında konuşmuşsa bunları görebileceksiniz.

Aynı menüde konumu değiştir sekmesine tıklarsanız bu kez istediğiniz herhangi bir ülkenin gündemine odaklanabilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza gelen listede Worldwide seçeneğini seçerseniz küresel gündemi seçmiş olacaksınız. Bu seçenekle,  tüm dünyada en çok konuşulan ve en çok tweet atılan ilk 20 konuyu görebileceksiniz.

Twitter Neden Popüler Olmaya Devam Ediyor?

Yaklaşık 4 milyar insanın, genel olarak online olduğu bir web ortamında, bu kitlenin içerisinde Twitter kullanıcılarının sayısı azımsanmayacak bir düzeyde. Bu kitle anlık olarak dünya gündemini konuşuyor tartışıyor fikirlerini ileri sürüyor. Dünyanın en önemli politikacıları, gazetecileri, sanatçıları ve sporcuları başta olmak üzere her kitleden insan Twitter platformunu kullanıyor.

İlginizi Çekebilir!  İsrail Hastane Saldırısı Gazze

Twitter, dünyayı cebinize getiren en canlı dinamik ve sıcak gelişmelerden haberdar olabileceğiniz bir platformdur. Böylece başka kanallara ihtiyaç kalmadan dünyadaki tüm gelişmelerden tüm ayrıntıları ile  haberdar olmak mümkün oluyor. Her ülke için halkın güncel olarak hangi konuya odaklandığını görmek, haberleri anında alabilmek, insanların duygu düşünce ve taleplerini bu platform üzerinde ilgili kişi ve kurumlara anında iletebilmesi gibi büyük avantajlara sahip olan Twiter platformu ile hem ülkemizin hem de dünyanın sıcak gündemini takip etmeniz için başka araçlara ihtiyacınız yok.

Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir

Twitterda Dunya Gundemine Nasil Bakilir

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli