Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır? - Oppo Forum
e
sv

Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

514 okunma — 05 Şubat 2022 17:18
Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır? Twitter uygulaması üzerinde sürekli gelen bildirimlerden rahatsız olan birçok kişi bulunmaktadır. Uygulama üzerinde yer alan bu bildirimleri kapatmak için bazı adımların yapılması yeterlidir.

Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter bildirim açmak ve kapatmak için öncelikle site içerisine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden profil fotoğrafınızın olduğu bölgede Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Bu bölümde Bildirimler yazısı olan seçeneğe giriş yapınız. Bu kısımda gelişmiş filtreler alanı üzerinden Twitter bildirimlerini sessize al seçeneğini seçerek sessize alabilirsiniz.

Twitter Anlık Bildirimler

Twitter üzerinde yer alan tercihler kısmından Anlık Bildirimler bölümü sayesinde özellikle bildirim almak istediğiniz kişileri belirleyerek bildirim almaya izin verebilirsiniz. Bu konuda bildirimleri hepten kapatmak için sağ üstte yer alan kaydırma bölümü üzerinden engelleyebilir veya engeli kaldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi profilinizden tweet attıktan sonra bildirim almak istiyorsanız “Seninle ve Tweetlerine İlgili” bölümü üzerinden ayarlama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! Twitter Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Twitter üzerinde yer alan senden bahsedenler ve yanıtlar için bildirim ayarlaması yapmak için Bahsedenler ve Yanıtlar bölümüne dokunarak Herkesten seçeneğini işaretleyerek bildirimleri açabilirsiniz. Bildirimleri kapatmak için Kapalı seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bildirim ayarlamalarında kişiselleştirme yaparak özel olarak belirlediğiniz kişilerden bildirim alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Trendyol Telefon Çekilişi Doğru Mu?

Twitter Retweet Bildirimleri

Bu konuyla alakalı bildirimleri açmak veya kapatmak için “Retweet” bölümü üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu bölümde işlemlerinizi herkese açık şekilde yapabileceğiniz gibi tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca kişilere özel bölümden kişisel ayar yapabilirsiniz.

Twitter Beğeni Bildirimleri

Twitter üzerinde beğeniyle alakalı bildirimleri kapatmak veya açmak için “Beğeniler” bölümü üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu bölümde bildirimleri herkese açık şekilde güncelleyebilir veya tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca kişisel hale getirerek özel olarak bildirim alabilirsiniz.

Twitter DM Bildirimleri

Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter üzerinde size sürekli olarak mesaj geliyorsa bu konuda bildirim ayarlaması yapabilirsiniz. Twitter üzerinde özel mesaj bildirimlerini açmak için “Anlık Bildirimler” bölümü üzerinden “Direkt Mesaj” seçeneğini işaretleyerek bildirimleri açabilirsiniz. Aynı bölüm üzerinden bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Özellikle birçok kullanıcı hesabının şikayet ettiği konulardan birisidir. Sürekli olarak bildirim gelen hesaplar bu tarz ayarlamalar sayesinde gereksiz bildirimleri sona erdirebiliyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli