Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir? - Oppo Forum
e
sv

Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir?

3619 okunma — 08 Aralık 2020 02:26
Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir? OppoTr.Com

Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir? Kullanıcılar tarafından en merak edilen konulardan bir tanesi telefonda yer açma işlemlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili tekniklerdir. Birçok telefon sisteminde bulunan hafıza özelliği yetmediğinden dolayı işlemlerin gerçekleştirilmemesi söz konusu olabiliyor.

Durum böyle olunca telefon içerisinde hafızanın temizlenerek daha fazla nasıl yer açılacağı konusunda düşünceler ortaya çıkıyor. Çoğu akıllı telefon kullanıcılarının cihazları 16 GB ve 32 GB hafızaya sahip oldukları için her zaman böyle bir problemle karşılaşılabiliyor.

Bizlerde bu konuya açıklık getirme ve yardımcı olmak adına telefonda yer açma işlemleriyle alakalı olarak önemli yöntemleri sunacağız. Şimdi dilerseniz hep birlikte bu önemli ve gerçekten işe yarayacak olan yöntemleri yakından iyice takip edelim.

Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir? OppoTr.Com

Telefonda Yer Açma Yöntemleri İçin Neler Yapılabilir? OppoTr.Com

Telefonda Yer Açma İşlemi İçin Yapılması Gerekenler!

Çok büyük bir depolama alanı düşünmeyen kişiler, cihaza yeni dosyaların yüklenmesi adına birçok kolay işlemler üzerinden istediklerini yapabilirler. Telefon hafızasında belirli bir miktarda yer açmak adına sunacağımız işlemler yardımcı olacaktır.

Kablosuz Hard Disk Kullanarak Yer Açmak!

Hafıza problemini çözmek adına üretilen kablosuz hard diskleri kullanan kişiler istedikleri boş alana sahip olabilecekler. Yeni yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji Wi-Fi hard disk ismiyle de tanınıyor. Depolama alanı tükeniyor diye düşünen kişiler için gayet yardımcı olacak bu hard disk seçeneğinin çalışma prensibi ise oldukça dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir!  Apple’dan ölümler sonrasında gelen elektronik sigara yasağı

Herhangi bir Wi-Fi erişim noktası tarzında çalışma gösteren bu sistem kendi özel kablosuz ağlarını gerçekleştiriyor. Bu sayede etrafta bulunan cihazları da kendisine bağlayabiliyor. Oluşan kablosuz ağ bağlantısı içerisine katılan diğer cihazlar, söz konusu olan ağın hard disk içerisindeki dosyaları görüntüleyebiliyorlar.

Ayrıca gereken zamanlarda kendi içerisinde olan dosyaları bu cihaz içerisine taşıyabiliyorlar.

Bulut Teknolojisi Kullanmak!

Telefonda yer açma hususunda bir diğer yöntem ise elbette herkesin bildiği bulut teknolojisi ön plana çıkıyor. Bu konuda oldukça yardımcı olan bulut teknolojisi sayesinde hiç kimse zor durumda kalmıyor. Sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • iCloud,
  • Drive,
  • OneDrive,
  • Yandex Disk,
  • Dropbox,
  • Lifebox,

Sıraladığımız bu isimler sayesinde herkes depolama alanını kullanabilecekler. İşlemin yapılması için sadece cihaz içerisine bu uygulamayı indirmektir. Bu şekilde telefon içerisinde yer alan dosyalar bu sistemlere atılarak telefonda yer kaplayan şeyler temizlenecektir.

Ön Belleklerin Silimi!

Android işletim sistemi olan cihazlarda tüm uygulamaların ön bellekleri düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Böyle bir durumun aksi işlendiğinde ise İnstagram tarzı uygulamalar 1 GB’den fazla hafıza alanı kaplayabiliyorlar. Durumun bu şekilde yaşanmasıyla birlikte depolama alanında yetersizlik ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir!  Mehmet Eğit .com Giriş 2023

Mutlaka telefon kullanıcıları kendileri için periyot belirleyerek, belirli zamanlar içerisinde telefona yüklü olan uygulamaların ön belleklerini silmelilerdir. İşlemi gerçekleştirenler daha sonra istedikleri telefon alanına kavuşabilecekler.

Oppo Reno 4 Lite Geliyor! Reno 4 Lite Özellikleri ve Fiyatı

Oppo Reno 4 Lite Geliyor! Reno 4 Lite Özellikleri ve Fiyatı

SD Kart Kullanmak!

Kullanılan pek çok telefonlar 64 GB ve altı depolama alanlarına sahiplik eden modellerdir. Buna bağlı olarak bu depolama alanı sınırının aşılması açısından ihtiyacı olan kişiler harici olan yöntemlere başvurabilirler. Telefonda yer açma konusunda bir diğer yöntem elbette SD kart kullanımıdır.

Kartların kullanılmasıyla birlikte ek hafızaya sahip olunabiliyor. Tam olarak 64 GB sınırda başlayarak 256 GB ve daha üstü şeklinde değişen kartlar, hafıza kullanımı konusunda yer açımını gerçekleştirecektir. Kartların kullanımları üst ve alt segment telefonlarda farklılık gösterecektir.

Depolama Yöneticisi Kullanımı!

Android sistemli telefon kullanıcıları Google Files olarak bilinen depolama yöneticisi kullanımını gerçekleştirerek gereksiz dosyaların temizliğini yapabilirler. Böylece depolama problemi konusu rahatlığa kavuşacaktır. iOS sistemli telefon kullanıcıları ise şu yöntemleri uygulayabilirler:

  • Ayarlar kısmına gelinir.
  • Genel bölümünden aygıt seçeneği seçilir.
  • Açılan kısımdan saklama alanı içerisine girilir.
İlginizi Çekebilir!  Teşvik Programı Güvenilir mi?

Sistem hafızası çok yer kaplıyor diyenler bu bölümde saklama alanının en iyi duruma getirilmesi adına birçok öneriler görülebilir. Öneriler üzerinden ilerleyerek gerekli olan adımlar atılabilir. Ayrıca Android işletim sistemli veya iOS işletim sistemli telefonlar fark etmeksiniz, uygulama mağazaları bünyesinden bu hizmeti sunan farklı uygulamalar indirilebilir.

Hazır sırası gelmiş iken Usb Bellek alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de daha önce paylaşmıştık, okumak isterseniz aşağıdaki butonu tıklayın.

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital Hizmetler İçin Abone Olmak!

Telefon içerisinde film, müzik veya dizi gibi dosyaların yer alması olağan bir durumdur. Fakat bütçe açısından hiçbir sıkıntı yaşanmıyorsa, dijital hizmetlere abone olunarak telefonda yer açma işlemi gerçekleştirilebilir. Netflix ve Blutv benzeri platformlara üye olduktan sonra dosyaları cihaza indirmeye gerek kalmaz.

Fizy ve Spotify gibi uygulamalarda aynı şekilde destek sunuyorlar. Müzik dosyalarının depolama alanını işgal edeceğinden dolayı bu platformların kullanılması sayesinde problem ortadan kaldırılacaktır. Dijital kanallar bu problemin oluşmaması için en önemli yöntemlerden bir tanesidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli