USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - Oppo Forum
e
sv

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

758 okunma — 05 Aralık 2020 00:59
USB Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Oppotr.Com

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?; Bütün teknoloji mağazalarında ve elektronik satıcılarda gördüğümüz ürünlerin başında gelen USB hafıza cihazları çok değişik model ve türdedir. Bu ürünleri alırken değişik özelliklere dikkat etmeliyiz.

KÜÇÜK BOYUTLU VE İNCE TASARIM USB HAFIZALARA DİKKAT

USB hafızalar müşterinin ilgisini çekmek için çok çeşitli görünümde tasarlanabilmektedir. En sık kullanılan yöntem küçük ve ince boyutta olmalarıdır. Bu özellik kullanıcı için kolay kullanım ve kolay taşınabilirlik açısından pratiklik sağlasa da depoladığımız ürünlerin kaliteli bileşenleri bu ürünlere sığmayabiliyor. Yani aldığımız ürün şık olacak diye verilerimizin kalitesini farkında olmadan düşürebiliriz. Teknoloji gelişimiyle bu sorun ortadan kalkacaktır ama henüz erken diyerek bu tercihinizi gözden geçirmelisiniz.

BENZER ÖZELLİKTEKİ USB HAFIZALAR BENZER KALİTEYİ TAŞIMAYABİLİR

USB Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Oppotr.Com

USB Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Oppotr.Com

 

USB hafızaları elimize aldığımızda üzerinde özelliklerini tanıtıcı veriler yazdığını görürüz. Yani elinize aldığınız iki USB hafızada 3,0 sürümlü ve 32 GB hafıza kapasitesi yazıyor. Ama ikisinin de aynı kalitede olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bu özellikler aynı olsa da USB hafıza ürünleri farklı seviyede denetim kullanırlar. Bu yönüyle Sadece özelliklere bakarak ürün tercihi yapmak sağlıklı sonuç vermeyebilir.

İlginizi Çekebilir!  IBM Watson yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor

USB HAFIZALAR UZUN ÖMÜRLÜ DEĞİLLERDİR AMA BUNU DERT ETMEYİN

USB hafıza sürücüleri 3000-5000 yazma döngüsüne sahiptir. Bu az gibi görünebilir ama USB hafıza için yeterli bir miktardır. Üstelik siz bu kadar kapasiteyi kullanmadan bile ömrünün tükeneceğini söyleyebiliriz. USB hafıza için ortalama bir süre söyleyecek olursak normal kullanımda 4 sene ömür biçebiliriz.

GÜVENLİ FLAŞ SÜRÜCÜLER

Flaş sürücünüzün dayanıklı olması verdi depoladığınız hafıza için koruma sağlar. Bu özelliğin yanında verilerinizi çalmak isteyen art niyetli şahıslara karşı da önlem vazifesi görür. Ancak USB hafızanızın gerçekten güvenli olup olmadığından emin olun. Çünkü genellikle bu ürünlerde yüksek güvenlik önlemi bulunmaz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli