Play Store'da Olmayan Uygulamaları indirme - Oppo Forum
e
sv

Play Store’da Olmayan Uygulamaları indirme

312 okunma — 30 Eylül 2022 01:12
Play Store'da Olmayan Uygulamaları indirme

Play Store’da Olmayan Uygulamaları indirme Çoğumuz günlük olarak bir akıllı telefon veya tablet kullanıyoruz. Aslında, bazı insanlar her iki cihaza da sahiptir ve bunları her zaman kullanırlar. Bu gadget’ların bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, farklı uygulamaları indirip yükleyebilmemizdir.

Birkaç yıl öncesinden farklı olarak, hem Android hem de iOS’ta yalnızca birkaç saniye içinde indirebileceğimiz milyonlarca uygulama var. Bazıları ücretsizdir, diğerleri ise elinize geçmeden önce belirli bir miktar para ödemenizi gerektirir.

Play Store’da Olmayan Uygulamaları indirme

Play Store'da Olmayan Uygulamaları indirme

Play Store’da Olmayan Uygulamaları indirme

Dışarıdaki milyonlarca Android kullanıcısından biriyseniz, muhtemelen Google Play‘i açmaya, uygulamanın adını yazmaya ve kendisini indirip yükleyene kadar beklemeye alışkınsınızdır. Bu genellikle çoğu uygulamada geçmeniz gereken süreçtir.

Ancak, verilen uygulamayı Google Play’de bulamayabileceğiniz bazı durumlar vardır; bu, bir apk dosyası indirip yüklemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu genellikle sadece birkaç dakika sürer, ancak çoğunuz muhtemelen henüz yapmadığınız için, böyle bir duruma düşerseniz ne yapacağınızı bilmek için tüm sürece bakmaya karar verdik.

İlginizi Çekebilir!  Oyunlar Neden Kasar?

Cihazınızdaki belirli ayarları değiştirme

Apk dosyasını indirmeden önce, bu dosyayı yüklemek için Android cihazınızda değiştirmeniz gereken bazı ayarlar vardır. Endişelenmeyin, bu değişiklikler güvenliğinizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Aslında, apk dosyasını yükledikten hemen sonra bunları geri alabilirsiniz.

 

Hangi Android sürümünü kullanıyor olursanız olun, yapmanız gereken ilk şey cihazınızın ayarlarına gitmektir. Bir kez orada, “Güvenlik” adlı bir sekme arayın (bunu ne zaman okuduğunuza bağlı olarak farklı bir adı olabilir) ve üzerine tıklayın.

 

Açıldıktan sonra, bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemenize izin verecek bir seçenek aramanız gerekir (bu, temel olarak akıllı telefonunuzun veya tabletinizin Google Play’de bulunmayan uygulamaları yüklemesine izin verir). Etkinleştirdikten sonra, artık apk dosyasını indirebilirsiniz.

 

Sıradaki ne?

 

Apk dosyasını indirdikten sonra klasörü açmanız ve yüklemeye başlamanız gerekir. Bu işlem genellikle oldukça hızlıdır, ancak hangi cihazı kullandığınıza bağlıdır. Doğal olarak, amiral gemisi akıllı telefonlar muhtemelen uygulamayı bir tabletten daha hızlı yükleyecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra, uygulamayı Google Play’den indirmiş gibi açmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir!  08504841040 Kimin Numarası?

Güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, her zaman “Ayar” a geri dönebilir ve bahsettiğimiz değişiklikleri geri alabilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir apk dosyası yüklemek veya mevcut sones’lerinizi güncellemek istiyorsanız, özellikle sık sık yaparsanız can sıkıcı olabilecek her seferinde bu işlemden geçmeniz gerekecektir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli