APK Nedir? Nasıl Yüklenir? - Apk Nasıl Kurulur? Oppo Forum
Sosyal Medyada Başarılı Olmak?

Sıradaki içerik:

Sosyal Medyada Başarılı Olmak?

e
sv

APK Nedir? Nasıl Yüklenir?

1917 okunma — 10 Mart 2021 16:28
Apk Nedir? Apk Nasıl Kurulur? OppoTr.Com

APK Nedir? Nasıl Yüklenir? Akıllı telefon olarak lanse edilen cep telefonları, eski model cep telefonlarına göre çok daha işlevsel programları ve oyunları çalıştırabilmektedir. Hayatın her alanında bize yardımcı olabilecek uygulamaları çalıştırabilmesi için dünyada kullanılan ve hazırlanmış olan iki işletim sistemi bulunmaktadır.

APK Nedir? Nasıl Yüklenir?

Android ve IOS işletim sistemi bulunan telefonlar akıllı telefon kategorisinde yer almaktadır. Android işletim sistemine sahip telefonlarımızda çalıştırdığımız oyun ve uygulamaların dosyası apk dosyasıdır. Telefonlara kurmak istediğimiz bu apk dosyaları Play Store adlı Google mağazasında yer alır. Tabii ki her yazılım belirli bir denetimde geçmektedir.

Denetimden geçmeyen uygulamalara mağaza ara yüzünden ulaşamıyoruz. Örneğin youtube üzerinden müzik indirme uygulamaları mağazada yer almaz. Bu tür uygulamalar geliştiricinin sitesinde indirme linki olarak yer alır. Buradan indirilecek olan uygulamayı telefonumuza yüklemek için birkaç ayarlama yapmak gerekir.

"Apk

APK Dosyasını Telefona Nasıl Yükleyebiliriz?

Mağazada bulunmayan apk uzantılı uygulama veya oyunları elle ayarlama yaparak telefonlarımıza yükleme şansımız bulunmaktadır. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Telefonunuzun ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar ekranında güvenlik adıyla bir sekme ya da menü başlığı olur. Bu kısma tıklayın.
  • Ekrana gelen yeni pencerede Bilinmeyen Kaynaklar yazılı bir seçenek olur. Yan kısmında bulunan kutuya tik işareti bırakın.
  • Ekrana bazı telefonlarda güvenlik ile ilgili ortaya çıkabilecek problemleri anlatan bir uyarı penceresi çıkacaktır. Bu kısımda tamam butonuna basarak artık telefonunuza apk uzantılı dosyaları yükleyebilirsiniz.


Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli