Android Arama Engelleme Nasıl Yapılır

Oppo Numara Engelleme İşlemi

0
932

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Günlük hayatımızda telefonlarımız çok önemli bir yere sahiptir. Telefon vasıtası ile insanlar ile diyalog ve iletişim içerisine geçeriz. Gün içinde belki onlarca belki de yoğunluğumuza göre yüzlerce telefon görüşmeleri yaparız. Bir kişinin telefon numarasını bildiğimiz vakit onu günün istediğimiz her saatinde arama şansına sahip oluyoruz. Bu durum çok güzel ve faydalı bir imkan olarak değerlendirilmekle beraber olumsuz hususlar da göz ardı edilmemelidir.

Kişiler bazı durumlarda birbirlerini rahatsız etmek, kötü niyetli görüşmeler yapmak ve suç amaçlı olarak telefon görüşmeleri yapabilmektedir. Bundan dolayı kişisel olarak sorun yaşadığımız veya görüşmek istemediğimiz kişilerin arama yapmalarını engellemek isteriz.

Peki bu durum mümkün müdür? Yani istemediğimiz kişilerin bizleri aramasını engellemeyi becerebilir miyiz? Telefon modeliniz Android ise bu soruya gönül rahatlığı ile evet cevabı vermek mümkündür. Aşağıda belirteceğimiz adımları takip etmeniz takdirde istenmeyen aramalar sorununu çözebilirsiniz.

Telefonunuzda son arama listesinde bulunan bir numarayı engellemek istediğinizde yapmanız gereken, telefon uygulamasını açarak “Son Aramalar” listesine girin. Daha sonra engellemek istediğiniz telefon numarası üzerine uzun bir şekilde dokunun. Bir sonraki aşamada karşınıza çıkan “Numarayı Engelle” seçeneğine dokunun. Bunu yaptığınız takdirde engellemiş olduğunuz numaradan gelen çağrılar otomatik olarak engellenecek ve meşgule düşecektir.

İlginizi Çekebilir!  Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Bir diğer yöntem de, sahip olduğunuz akıllı telefonun modeline göre değişebilecek şekilde ancak genel olarak benzer yolu izleyerek yapabileceğiniz “Ayarlar” menüsünden engellemelerdir. Çoğu Android işletim sistemine sahip telefon modellerinde sırasıyla “Ayarlar > Arama > Arama Reddetme > Otomatik Reddetme > Belirli Numaraları Engelle” adımını izleyebilirsiniz.

Bunların dışında manuel olarak yani el ile arama engelleme konusunda sıkıntı yaşıyor veya üşeniyor iseniz size birkaç program önermek isteriz. Bunlardan bazıları, “Mr. Number”, “CIA”, “Calls Blacklist” ve “Truecaller” gibi programlardır. Bu programlar yardımı ile arama engelleme yapabilirsiniz.Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz