Oppo Volte Kapatma

0
56
Oppo Volte Kapatma
Oppo Volte Kapatma

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Volte Kapatma! Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı arttıkça yeni teknolojiler ve yeni telefon modelleri piyasası sürülüyor. Akıllı cihazlar yeni iletişim teknolojileri uyum sağlaması için yenilemektedir. Günlük yaşamın büyük bir çoğunluğunda kullanılan akıllı telefonlar için görüşmelerin kesintisiz ve kaliteli olması adına 3G ve 4.5G teknolojisi geliştirildi. Bu teknoloji beraberinde volte teknolojisi devreye girdi.

Volte Nedir?

Oppo Volte Kapatma
Oppo Volte Kapatma

Volte, telefon görüşmeleri sırasında sesin kesilmesini önlüyor. Hem sesli hem de görüntülü görüşmelerde yüksek netlik sağlayarak berrak ses kalitesini artıyor.

Volte teknolojisi, arama süresini kısaltarak görüşmenin kalitesi artıyor. Akıllı telefonlar ile yapılan sesli aramaların bağlanma süresi 1 saniyenin altına düşürüyor. Volte araması yapılan akıllı cihazlar da karşı tarafa konumumu iletiyor. Bu özelliğe ile mobil data hattı üzerinden sesli aramalar yapmayı sağlamaktır. Bu özelliği oppo telefonda volte kapatma işlemi yapmak mümkündür.

Volte Ne İşe Yarar?

Ulaşılabilir olmak deprem, su baskını, acil sağlık sorunları, tsunami, gemi kazası, araba kazası, uçak kazası ya da vahşi doğada karşılaşılabilecek tehlikeler sırasında yardım almak için önemlidir. Volte teknolojisi ile sinyal alınmaması, telefonun çekmemesi, sesin kesilmesi ya da sesin net olarak anlaşılamaması gibi durumlar ortadan kalkmıştır.

Yaşadığımız çağda internet üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerde yaşanan kesintiler günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. Volte, fiber güçlü görüşme imkanı sunmaktadır. Volte hizmetini kullanabilmek için akıllı cihazların 4.5G ile uyumlu olması gerekir. Ancak sahip olunan akıllı telefon 4.5G ile uyumlu değilse kullanılan operatörlere başvurular volte özelliği açılabilir. Volte özelliği açılması için bayilere giderek, çağrı merkezinden ya da kısa mesaj göndererek yapılabilir.

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma
Oppo Volte Kapatma

Bazı durumlarda Volte hizmetine ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle volte hizmeti kapatılmak istenebilir. Oppo telefonda volte kapatma işlemi, akıllı cihazın ayarlar menüsüne gidilerek yapılır. Volte kapatma işlemi adımları aşağıda verilmiştir. Bu adımlar;

  • Ayarlar bölüme gidilir.
  • Bağlantılar kısmına tıklanır.
  • Mobil ağlar kısmına tıklanır.
  • Açılan sayfada Volte aramaları butonu pasif hale getirilir.
  • İşlem tamamlanmış olur.
İlginizi Çekebilir!  Oppo Find X3 PRO Özellikleri İle Karşımızda!

Volte açma ve volte kapatma işlemleri genel olarak yukarıda verilen sıra ile yapılır. Ancak menü adları ve alt menüler, akıllı telefon markasına ve modelinde değişiklik gösterebilir.Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz