Oppo Volte Kapatma - Oppo Forum
e
sv

Oppo Volte Kapatma

7729 okunma — 28 Nisan 2022 03:03
Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma nedir nasıl yapılır?  Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı arttıkça yeni teknolojiler ve yeni telefon modelleri, özellikler bakımından katlanarak gelişiyor piyasası sürülüyor. Akıllı cihazlar yeni iletişim teknolojileri uyum sağlaması için yenilemektedir. Çünkü her gün yeni bir fikir üretiliyor ve yazılımlarla fikirleri hayata geçirmek, işi bilenler için çok kolay. Ek olarak yazılım geliştirmek, ürün çeşitliliğini de sağlıyor. Bu da şirketleri için milyonlarca dolar kar demek oluyor. Günlük yaşamın büyük bir çoğunluğunda kullanılan akıllı telefonlar için görüşmelerin kesintisiz ve kaliteli olması adına 3G ve 4.5G teknolojisi geliştirildi. Bu teknoloji beraberinde volte teknolojisi devreye girdi.

 • VoLTE kapatma
 • VoLTE kapatma Turkcell
 • Volte nedir
 • VoLTE kapatma Vodafone
 • Oppo VoLTE kapatma
 • Samsung VoLTE kapatma
 • Volte ne işe yarar
 • Volte Nasıl Açılır

Hatırlatma >>>> Oppo Konferans Nasıl Yapılır?

Volte Nedir?

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma

Volte, telefon görüşmeleri sırasında sesin kesilmesini önlüyor. Hem sesli hem de görüntülü görüşmelerde yüksek netlik sağlayarak berrak ses kalitesini artıyor. Volte teknolojisi, arama süresini kısaltarak görüşmenin kalitesi artıyor. Akıllı telefonlar ile yapılan sesli aramaların bağlanma süresi 1 saniyenin altına düşürüyor. Volte araması yapılan akıllı cihazlar da karşı tarafa konumumu iletiyor. Bu özelliğe ile mobil data hattı üzerinden sesli aramalar yapmayı sağlamaktır. Ancak bazen bu hizmete hiç ihtiyaç duymayabilirsiniz, bu durumda da Oppo telefonda volte kapatma işlemi yapmak mümkündür.

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma

Volte Ne İşe Yarar?

Ulaşılabilir olmak deprem, su baskını, acil sağlık sorunları, tsunami, gemi kazası, araba kazası, uçak kazası ya da vahşi doğada karşılaşılabilecek tehlikeler sırasında yardım almak için önemlidir. Volte teknolojisi ile sinyal alınmaması, telefonun çekmemesi, sesin kesilmesi ya da sesin net olarak anlaşılamaması gibi durumlar ortadan kaldırıldığı için bu hizmet özel bir hizmettir.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Hatırlatma >>>> Oppo Oyun Asistanı Kapatma Nasıl Yapılır?

Volte Ne Zaman Kullanılır?

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma

Yaşadığımız çağda internet üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerde yaşanan kesintiler günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. Volte, fiber güçlü görüşme imkanı sunmaktadır. Volte hizmetini kullanabilmek için akıllı cihazların 4.5G ile uyumlu olması gerekir. Ancak sahip olunan akıllı telefon 4.5G ile uyumlu değilse kullanılan operatörlere başvurular volte özelliği açılabilir. Volte özelliği açılması için bayilere giderek, çağrı merkezinden ya da kısa mesaj göndererek yapılabilir.

Bazı durumlarda Volte hizmetine ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle volte hizmeti kapatılmak istenebilir. Oppo telefonda volte kapatma işlemi, akıllı cihazın ayarlar menüsüne gidilerek yapılır. Volte kapatma işlemi adımları aşağıda verilmiştir.

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma

Oppo Volte Kapatma

Bazı durumlarda Volte hizmetine ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle volte hizmeti kapatılmak istenebilir. Oppo telefonda volte kapatma işlemi, akıllı cihazın ayarlar menüsüne gidilerek yapılır. Volte kapatma işlemi adımları aşağıda verilmiştir. Bu adımlar;

 • Ayarlar bölüme gidilir.
 • Bağlantılar kısmına tıklanır.
 • Mobil ağlar kısmına tıklanır.
 • Açılan sayfada Volte aramaları butonu pasif hale getirilir.
 • İşlem tamamlanmış olur.
İlginizi Çekebilir!  Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Volte açma ve volte kapatma işlemleri genel olarak yukarıda verilen sıra ile yapılır. Ancak menü adları ve alt menüler, akıllı telefon markasına ve modelinde değişiklik gösterebilir. Çünkü telefonların işletim sistemleri farklı olabiliyor.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli