Oppo Oyun Asistanı Kapatma Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Oyun Asistanı Kapatma

2173 okunma — 26 Haziran 2022 09:07
Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Oppo Oyun Asistanı Kapatma nasıl yapılır? Oppo işletim sistemi ara yüzü ColorOS diğer telefonlardan daha fazla kullanışlıdır. Sezgisel ara yüz, uygulama çekmecesine parmağınızla aşağıdan kaydırma yaparak hızlıca ulaşma imkanı sağlar. ColorOS sorunsuz çalışan sezgisel bir ara yüzdür.  Ek olarak oyun asistanının bir artısı  da şudur;  siz oyun oynarken başkalarının mesaj-arama ile sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz. Ya da mesajları görüp aramaları engelleyebilirsiniz.

Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Sizlere konforlu bir oyun deneyimi sunmak için Oppo mühendisleri bu ara yüzde oyun asistanını olabildiğince sezgisel dizayn ettiler.  Tabi ki bunun için ColorOS 6.0 ve üst sürüme sahip olmanız gerekiyor.

 

  • Oppo Oyun asistanı
  • Oyun asistanı nedir
  • Oppo smart assistant kapatma
  • Google Asistan’ı kapatma
  • Oppo çevre güvenliği kapatma

Oyun Asistanı İşinizi Kolaylaştırıyor

Pek de bilinmeyen Oppo oyun asistanı özellikleri, tamamen kullanıcı deneyim kalitesini arttırmaya yönelik dizayn edildi. Ne demek istediğimizi anlamak için Game Asistant menüsünü etkinleştirin.  Oyun alanı sekmesi >> ayarlar >> oyun asistanı menüsünü açın.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A72 Geliştirici Seçenekleri

Oyun Oynarken en heyecanlı yerinde rahatsız edilmemek için aramaları kapattırın. Bildirimleri de bu asistanla engelleyebilirsiniz. Ayarlarda çağrıları reddet” derseniz kimse sizi arayamaz. Kesintisiz bir oyun keyfini sürmüş olacaksınız.

Oyun asistanının marifetleri bununla sınırlı değil, isterseniz oyun esnasında en güzel yerde “ekran görüntüsü alma” işlemini de yapabilirsiniz. Ses- ve güç düğmesine oyun esnasında aynı anda basarsanız oyunun ekran görüntüsünü almış olacaksınız.

Oyun asistanı ekran kaydı almanızı da sağlar.  Oyun oynarken SMS mesajlarınızı görebilir Whatsapp iletilerini keyfinize göre açıp kapatabilirsiniz.

Oyun asistanını kapatmak için Oyun alanı sekmesi >> Ayarlar >> oyun asistanı menüsünü açın ve bu menüden asistanı kapatın.

 

Oyun Asistanı Açılmıyor Hatası

Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Yazılımın son sürüm olup olmadığını kontrol edin. Değilse güncelleme yapın. ColorOS 6.0 üstü sürümlerde bu asistan çalışmaktadır. Ayrıca bu hizmet her ülkede aynı enstrümanları sunmayabilir. Her ülkede farklı versiyonları ve hizmetleri vardır. Sizin cihazda asistan açılmıyorsa ya sürüm güncel değildir ya da işletim sisteminde hatalar bozuk dosyalar veya virüsler olabilir. En iyi yol cihazı hard reset atarak fabrika ayarlarına getirmek sonra da sürümün en güncel versiyonunu indirmek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli