Oppo Pil Bağlantı Hatası Çözümü - Oppo Forum
e
sv

Oppo Pil Bağlantı Hatası

3167 okunma — 26 Haziran 2022 00:55
Oppo Pil Bağlantı Hatası

Oppo Pil Bağlantı Hatası Çözümü: Telefonlarda zaman geçtikçe ve telefon yıllandıkça pil hatası ortaya çıkar. Oppo kullanıcılarının sık arattığı aramalar listedeki gibi sıralanıyor.

Oppo Pil Bağlantı Hatası

  • OPPO Pil bağlantı hatası çözümü
  • Oppo Pil bağlantı hatası
  • Oppo AX7 şarj sorunu
  • Oppo A74 hızlı şarj olmuyor
  • Oppo Reno 2Z hızlı şarj olmuyor
  • Oppo reno 4 Lite şarj olmuyor
  • Oppo A72 hızlı şarj olmuyor

 

Pil Sorunu Kullanıcıya Bağlı Olarak Ortaya Çıkar

Oppo cihazlarda pil bağlantı hatası sık karşılaşılan bir sorundur. Pil, cihaza enerji veren en önemli bileşendir. Her şeyin bir ömrü olduğu gibi pillerin de bir ömrü vardır. Pillerin kullanışlı ömrünün kısalması ve pilin bozulmasının çoğu kullanıcılara bağlıdır. Sıcak havalar da pilin ömrünü yer. OPPO Telefonlar piyasadaki en iyi hızlı şarja sahip en sağlam piller olmasına karşın sorunlar çıkabiliyor.

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak

Pillerin kullanımında ortaya çıkabilecek birçok sorun vardır. Mesela şarj etmemek kesik şarj etmek veya pilin ne kadar şarj olursa olsun hücrelerin hiç dolmaması problemi sık gerçekleşir. OPPO cep telefonlarında bu tip arızalarda önce kendiniz bazı kontroller yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma

 

OPPO Telefon bataryası

Sağlam piller kullanan Oppo üstüne düşeni yapsa da kullanıcıların çakma şarj adaptörü, çakma USB kablosu kullanması ve pil dolarken kullanmak tam dolu iken yine şarja takmak gibi hatalı kullanımlar yüzünden Oppo’da Pil Bağlantı Hatası sorunu ortaya çıkıyor. Kullanıcıya düşen sorumluluk; orijinal adaptör ve USB kullanmaktır. Bazen orjinal aksesuarlarda kopma kırılma bozulma olursa hemen orjinali ile değiştirmek gerekiyor. Şarjı taktığınız elektrik prizi bile gevşek ise sorun ortaya çıkacaktır.

 

Telefon Pilinin Sıcaklığı

Pilin sıcaklığını kontrol etmek için yazılımlar var ve bunları Play Store ile indirebilirsiniz. Dolma boşalma kapasitesi binleri geçen Lityum pillerin tek kusuru sıcaklığa dayanamamasıdır. ortam 45 derece üzerinde ise asla pil şarja takmayın. Pilin iç direnci yükselecek ve hücreler bozulacaktır. Lityum piller yaz aylarında tüm cihazlarda sorun çıkarır.

 

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

 

Arka planda çalışan uygulamalar pili hızlı boşaltır ve yorar. Bunun için pilin performansını artırmaya yönelik olarak, arka plan uygulamalarını kapatın. Telefonu şarj ederken kapalı tutun. Cihazınızı şarj olurken asla kullanmayın. Sağlam ve uzun ömürlü bir pil performansı istiyorsanız, bir yandan enerji alırken diğer yandan da pili boşaltmayın. Pili tam boş hale gelmesine izin vermeden mesela yüzde 5 olduğunda doldurun. Yüzde yüz dolunca da çıkarıp telefonunuzu kullanın. Bu makalede Oppo’da Pil Bağlantı Hatası alanlar için pratik çözümler sunuldu. Orijinal batarya için orijinal adaptör kullanın ve USB kablonuz da çakma kablo olmasın.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli