Oppo Kayıp Telefon Bulma - Oppo Forum
e
sv

Oppo Kayıp Telefon Bulma

2949 okunma — 22 Ekim 2022 02:43
Oppo Kayıp Telefon Bulma

Oppo Kayıp Telefon Bulma nasıl yapılır? Herhangi bir kullanıcı, bir mobil cihazın kaybı gibi hoş olmayan bir durumla karşı karşıya kalabilir. Kişisel bilgilerin telefonu mağazaları bir sürü çünkü bu gerçek bir sorun. Bugün, kayıp OPPO bir telefon aramak için nasıl öğrenelim, yöntemleri var ve ne uzmanları gitmeden yapabilirsiniz.

Kayıp bir akıllı telefon bulmak mümkün mü?

Oppo’nun telefonunu bulmak oldukça sorunlu. Avrupa ülkelerinden gelen kullanıcılar için, cihazın konumunun belirlenebileceği tescilli bulut hizmeti HeyTap mevcut değildir.

Uygulanabilir bir yol, Google‘dan resmi Cihazımı Bul sitesini kullanmaktır. Akıllı telefonda “Cihazımı Bul” işlevi etkinleştirilmelidir ve bu, bu yöntemin önemli bir dezavantajıdır. Saldırganlar, çalınan telefonun ayarlarına giderek seçeneği kolayca devre dışı bırakabilir. Doğru konum için coğrafi konum açık olmalıdır. SIM kartın varlığı gibi internet erişimi de isteğe bağlıdır. Dolandırıcı kartı atar veya değiştirirse, Oppo’yu uzaktan izlemeye devam edebilirsiniz.

Android‘imi Bul hala kapalı mı? O zaman tek yapman gereken kolluk kuvvetleriyle iletişime geçmek. Kayıp akıllı telefonun sahibi olduğunuzu doğrulayan tüm bilgileri sağlamanız gerekir. Aşağıda bu seçenek hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir!  OPPO X 2021 Oppo'dan Yeni Video

Oppo Kayıp Telefonu Bulma

Oppo Kayıp Telefon Bulma

Oppo Kayıp Telefon Bulma

Akıllı telefonunuzdaki seçeneğin nasıl etkinleştirileceğine bakalım. Bu, gelecekte cihazı sorunsuz bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak önleyici bir önlemdir.

 • Ayarlarda “Google” bölümünü açın.
 • “Cihazı Bul” sekmesine gidin.
 • Kaydırıcıyı, satırın “Etkin” yazması için hareket ettirin. Bitti.

Cihazımı Bul’u kullanarak bir akıllı telefon nasıl bulunur

Aşağıdaki talimatlar kayıp Oppo telefonunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Prosedür çok basittir ve birkaç dakika sürecektir.

 • Bağlantıyı takip et https://myaccount.google.com/find-your-phone Haritanın sağ tarafında, sol tarafta mobil cihazınızla gerçekleştirebileceğiniz eylemler olacak bir sayfa görüntülenir.
 • Haritayı kullanarak, cihazınızın geçerli konumunu hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz (coğrafi konum etkinse).
 • Sol bölmede belirli bir eylem seçin. Örneğin, cihazınızı kilitleyin veya temizleyin. Ayrıca kaybolan telefona bir mesaj gönderebilir ve sizinle iletişim kurulabilmesi ve mobil cihazınızın iade edilebilmesi için bir iletişim numarası sağlayabilirsiniz.

Önemli! Uzaktan veri temizliği için internet erişimi gereklidir. Bundan sonra artık akıllı telefonunuzu takip edemeyeceksiniz.

Artık Android akıllı telefonunuzdaki tüm verileri uzaktan nasıl sileceğinizi biliyorsunuz. Bu şekilde, davetsiz misafirlerin eline geçmemesi için gizli bilgileri kaydedebileceksiniz.

Telefonunuzu seri numarasına ve ımeı’ye göre arayın

Telefonu IMEI ve seri numarasına göre bulmak mümkündür, ancak bu işlemi kendiniz gerçekleştiremezsiniz. İnternette, akıllı telefonun benzersiz koduna göre arama yaptığı iddia edilen birçok program var. Gerçekte, bu tür uygulamalar yalnızca kişisel bilgileri çalar ve bir virüse yol açabilir. Doğru şema aşağıdaki gibidir:

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma

Polise bir açıklama yazın ve akıllı telefonun size ait olduğunu doğrulayan materyaller sağlayın. Bu bir satın alma makbuzu, bir garanti kartı, markalı bir kutu olabilir. Kolluk kuvvetleri başvuruyu inceledikten sonra, akıllı telefonu aramak için özel bir izin vereceklerdir.
Bu yetki ile servis sağlayıcınıza başvurun. Bir uzman akıllı telefonunuzu IMEI ile arayacaktır. Akıllı telefonunuzun IMEI kodunu bilmiyorsanız, fabrika kutusunda bulun.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

 • Android telefonumu Google hesabım üzerinden nasıl bulabilirim?
  CEVAP: Cihazımı Bul hizmetini kullanabilirsiniz. Ön koşul, bilgisayarın ve kayıp telefonun aynı Google hesabına sahip olması gerektiğidir. Başka çalışma yöntemi yoktur.
 • Telefonumu SIM kartla kaybettim. SIM kart ile takip etmek mümkün mü?
  CEVAP: Servis sağlayıcınıza başvurun. Belki bir uzman, kolluk kuvvetlerine bildirmeden size yardım etmeyi kabul edecektir.
 • Sessiz modlu telefonum içeride kaybolursa ne yapmam gerekir?
  CEVAP: Cihazımı Bul web sitesine gidin ve Ara’ya dokunun. Sessiz modda olsa bile, arama tam ses seviyesinde çalacaktır.

Artık Oppo telefonunuzu kaybederseniz nasıl bulacağınızın farkındasınız. Birkaç etkili yöntem vardır, bu nedenle Google’ın cihaz aramasını önceden açın ve kilit ekranında karmaşık bir şifre belirleyin.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli