Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Garanti Sorgulama

564 okunma — 29 Ocak 2022 22:21
Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oppo Garanti Sorgulama; Oppo markasına ait bir cihaza sahipseniz garanti konusunda birçok merak ettiğiniz konu olmalı. Sizler için derlediğimiz bu içeriğimizde Oppo garanti sorgulama hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Oppo garanti sorgulaması nasıl yapılır? Oppo garanti süresi ne kadar? Oppo Garanti İçeriği Neleri Kapsamaz? Oppo Servisler hakkında tüm detaylar…

Oppo Garanti Sorgulama

Oppo markası kendi orjinal  web sitesi üzerinden Oppo cihaz garanti sorgulama hizmeti vermektedir. Ancak garanti sorgulamasının yapılması için birçok yöntem mevcuttur. Yazımızın içerisinde bu konuyla alakalı bilgi vermeye çalışacağız.

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Öncelikle telefonunun arama ekranı üzerinden “*#06#”  yazarak cihazın IMEI numarasını öğrenin. Eğer cihazın kutusunu saklamışsanız hemen alt kısmında bu numarayı bulabilirsiniz.

Oppo markasına ait web sitesinde yer alan https://support.oppo.com/tr/warranty-check/ adresine giriş yaparak; IMEI numarasını  yazın. Daha sonra da yönlendirmeleri takip ederek en son kontrol butonuna basın. Böylelikle garanti sorgulama işleminiz yapılmış olacaktır.

Oppo Garantisi Hakkında

Oppo markası , üretmiş olduğu ürünlerin  kullanım koşullarında işçilik gibi kendisini ilgilendiren noktalarda kusurunun olmadığını ifade ediyor. Ancak Oppo Garanti Süresi boyunca cihazın  uygun olarak kullanılması durumunda şirket sorumluluğu kabul ediyor. Ancak aşağıda yer alan koşullar  dışında kalan tüm arızalar Oppo garanti kapsamındadır:

  • Sıvı teması
  • Cihazın uygun sıcaklık aralığında kullanılmaması
  • Yazılım güncellemelerinin yapılmaması
  • Cihazın eskimesi
  • Cihazın içerisinde yer alan bir parçanın eskimesi
  • Cihazın darbeye maruz kalması
  • Cihaz ısısının kontrol altına alınmaması
  • Virüslü bir uygulamanın kullanılması gibi.
  • Oppo Cihazların Servise Gönderilmesi
İlginizi Çekebilir!  Oppo ColorOS 7 İlk Görüntüler

Oppo Yetkili Servis

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz bölgede Oppo Yetkili Servisi bulunuyorsa , ürünün elden teslim edilmesi gerekmektedir . Ancak bulunduğunuz yerde Oppo markasına ait bir servis yoksa kargo aracılığıyla yetkili bir oppo servisine ürünün gönderimi sağlanmalıdır . Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, servisin yetkili olup olmadığıdır.

Garanti sorgulama işleminizin yapılmasının ardından eğer garanti süreciniz devam ediyorsa Oppo Yetkili Servisine göndermeniz önemlidir. Çünkü günümüzde ne yazık ki yetkili servis belgesine sahip olmayan birçok firma bulunmaktadır. Bu açıdan mutlaka yetkili servis belgesi firmalara sorulmalıdır.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli