Oppo Arama Kaydetme - Oppo Forum
e
sv

Oppo Arama Kaydetme

2930 okunma — 22 Ekim 2022 02:09
Oppo Arama Kaydetme

Oppo Arama Kaydetme Nasıl Yapılır? Bazen kullanıcıların OPPO telefonlarında arama kaydını etkinleştirmeleri gerekir. Bu, arayana bir konuda tavsiyede bulunduğunuz, önemli bilgileri hatırlamak istediğiniz veya sadece ilginç bir diyalog kurduğunuz durumlarda gerekli olabilir. Bu yazıda, size çağrı kaydı ekleyecek çalışma yöntemlerine bakalım.

OPPO telefonunuzda arama kaydını açın

Birkaç yıl önce, neredeyse tüm akıllı telefonlarda stok arama kaydı vardı. Bu, kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamadan gerekli konuşmaları kaydetmelerini sağladı. Ancak 2019’da durum değişmeye başladı. Google, telefon konuşmalarının kaydedilmesini resmen yasakladı. Bu nedenle, onuncu Android’e güncelledikten sonra, Xiaomi gibi birçok üretici bu özelliği kaldırmaya başladı.

Oppo akıllı telefonlarda her şey o kadar net değil. Yasak, Oppo, Real me ve Vivo mobil cihazlarını yalnızca kısmen etkiledi.

Oppo Arama Kaydetme

Oppo Arama Kaydetme

Oppo Arama Kaydetme

İşlev başlangıçta engellenmişse, Oppo’da arama kaydının nasıl etkinleştirileceğini bulalım. Bölgeyi değiştirerek (bir bilgisayar ve bir yardımcı program kullanarak) kayıt eklemenin mümkün olduğunu hemen söyleyelim, ancak bu oldukça şüpheli bir seçenek. Birçok kullanıcı NFC modülünün çalışmayı durdurduğundan ve başka sorunların ortaya çıkmasından şikayet eder. Bu nedenle, bu yöntemi tarif etmeyeceğiz.

Arama kaydına yalnızca iki arayanın rızası ile izin verildiğini unutmayın. Aşağıdaki bilgileri iyi amaçlar için kullanın.

Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Google Play’de Oppo’daki konuşmaları kaydetmek için kullanılabilecek çok sayıda uygulama var. Ancak yazılımın yalnızca bir kısmı gerçekten çalışıyor. Çoğu uygulama yalnızca sistem seslerini veya muhataplardan birinin sesini (çoğunlukla sizin) kaydeder.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Hangi Ülkenin Firması?

Uygulama, yalnızca telefonunuzdan değil, habercilerden de aramaları kaydetmenize olanak tanır. Viber, Telegram, Skype, WhatsApp, Slack, Facebook, Hangout’ları vb. Destekler. Bir arama yaptığınızda bildirim perdesini açmanız ve bildirimde “Başlat” ı tıklamanız gerekir. Otomatik modda kayıt yapmak da mümkündür. Sen uygulamada ses dinlemek mümkün olacak. Arayanın adı ve aramanın saati de orada görüntülenir.

Lütfen dikkat! Kayıt yapmazsa, uygulama ayarlarına gidin ve “Ses Kaynağı” parametresini deneyin. “Sesli iletişim (yazılım)” veya “Ses tanıma (yazılım)” olarak ayarlayın.

Sistem dosyasını düzenleme

Özel bir dosyayı düzenleyerek Oppo’ya bir arama kaydı ekleyebilirsiniz. Yöntem yalnızca AB ürün yazılımı ile Global Sürümde çalışır. Uygulamada, Süper Kullanıcı moduna gerek yoktur, ancak birçok kullanıcı kök haklarının hala talep edildiğini yazar. Bu nedenle, dosyayı root olmadan düzenlemenin mümkün olacağını garanti edemeyiz.

  • Explorer uygulamasını Google Play‘den indirin ve yükleyin.
  • Üst panelde “KÖK” öğesini açın.
  • Aşağıdaki klasörlere ihtiyacımız var: “system” – “etc.”. Bunlar “oppoRegionMarkFeatures” adlı başka bir klasör içerir.
  • Bir dosya arıyorum “com.oppo.regionmark.EUEX.xml“, üzerine tıklayın ve ardından sağ üst köşedeki üçlüyü tıklayın. “Metin içi düzenleyiciyi aç” seçeneği görünmelidir.
  • Şimdi iki satırı silin: phone.nodisplayrecord и com.google.android.feature.EEA_DEVICE. Bu noktada kök hakları talep edilebilir!
  • Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
  • “Ayarlar” – “Dil ve Bölge” ye gidin. Ülkeyi Hindistan olarak değiştirin.
  • Telefonu yeniden başlatın. Bitti, şimdi cihaz konuşmaları kaydetmek için stok seçeneğine sahip olacak.


Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli