Oppo Kara Liste Nerede? Oppo Numara Engelleme - Oppo Forum
e
sv

Oppo Kara Liste Nerede?

3302 okunma — 23 Ekim 2022 03:04
Oppo Kara Liste Nerede?

Oppo Kara Liste Nerede? Oldukça sık, kullanıcılar can sıkıcı aramalar alır. Bunlar reklamlar veya sadece araya giren arayanlar olabilir. İstenmeyen numaralar engellenebilir. Bugün OPPO telefonunuzdaki kara listeyi ayrıntılı olarak tartışacağız.

Kara liste nedir?

Acil durum veya kara liste, seçili kişilerden gelen aramaları otomatik olarak engellemenizi sağlayan özel bir araçtır. Kullanıcının aramayı manuel olarak reddetmesi gerekmez. Program her şeyi kendi başına yapacak. Gelen arama olmayacak: yalnızca belirli sayıda aramanın engellendiğine dair bir uyarı alacaksınız. Böylece abone size ulaşamayacaktır.

Oppo kara listeyi kullanmak, hizmet sunan bazı numaralardan sürekli aramalar alırsanız önemlidir. Kolayca engellenebilirler. Ancak, dolandırıcı başka bir numaradan ararsa engellemenin çalışmayacağını unutmayın. Engellenen numaraya her aramayı manuel olarak eklemeniz gerekecektir.

Oppo Kara Listeye Nasıl Eklenir?

Oppo’nuzdaki Kara Listeyi nasıl kullanacağınıza bir göz atalım. Örnek, ColorOS 11.1’i kullanır.

  • Telefon uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz numarayı seçin. Abone telefon rehberine eklenirse, “Kişiler” sekmesinde onu arıyoruz. Telefon bölümü tüm gelen aramaları görüntüler.
  • İstediğiniz aramaya uzun dokunun. “Acil durum listesine ekle“yi tıkladığınız ek bir menü görüntülenir. Uyarıyı okuyarak ve kırmızı yazıya tıklayarak işlemi onaylayın.

Bu yöntemle Oppo’daki kara listeye sınırsız sayıda abone ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Akıllı Saat

Oppo Kara Liste Nerede?

Oppo Kara Liste Nerede?

Oppo Kara Liste Nerede?

Bir çok kişi, akıllı telefondaki kara listenin nasıl bulunacağını ve kurulabilir olup olmadığını merak ediyor. Kara Liste ile ayrı bir öğeye girmek için şunlara ihtiyacınız vardır:

  • Sistem ayarları menüsüne gidin ve “Gizlilik” seçeneğine gidin.
  • “Taciz ve Dolandırıcılığa Karşı Savunma” bölümüne gidin.
  • Kilitleme ve Filtreler” sekmesini açın.

Öğe, ayrı ayrı yapılandırılan birkaç bloğa bölünmüştür:

  • Aramaları engelle – bilinmeyen ve gizli numaraları veya tüm aramaları engellemeyi etkinleştirin. Ayrıca bölgeye göre filtrelemek ve ilk çalmadan sonra bırakılan bilinmeyen aramaları eklemek için de kullanılabilir.
  • Mesajları engelle – SMS’i engellemek için kullanılacak anahtar kelimeleri belirtin.

Kara Liste” sekmesinde engellenen aramaları ve mesajları görebilirsiniz. Kara listeden bildirim almak istemiyorsanız ilgili kutucuğu işaretleyin.

Oppo Beyaz listeye bir numara ekleme

Oppo telefonunda kara listenin nerede olduğunu öğrendik. Ancak kullanıcılar beyaz listeye de erişebilir. Orada engellenmeyecek kişileri eklersiniz. Bu, tüm aramaları engellemeyi ayarladıysanız ve yalnızca belirli arayanlardan gelen aramalara izin verdiyseniz geçerlidir.

Öyleyse “Gizlilik” – “Beyaz Liste” ye gidelim. Ekranın sağ üst köşesindeki artı işaretine dokunun. Ardından, numarayı kendiniz girin veya telefonunuzda kayıtlı bir kişiyi seçin. “Ekle” ye basıyoruz. Bitti, arayan beyaz listede.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A31 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

Oppo Engellenen numara nasıl kaldırılır

Bir kişinin engellemesini kaldırmak çok kolaydır. Bunu yapmak için kara listeye gidin ve gerekli numarayı birkaç saniye basılı tutun. Altta “Sil” simgesi görünecektir. Üzerine tıklıyoruz. Hazır. Benzer şekilde, beyaz sayfadan bir kişiyi kaldırabilirsiniz.

Özel uygulamaları kullanma

Sistem aracından memnun değilseniz, üçüncü taraf uygulamalara başvurun. Google Play‘de çalışan birçok engelleyici var.

Blacklist

Oppo Kara Liste Nerede? Blacklist Ayarları

Oppo Kara Liste Nerede? Blacklist Ayarları

Belirtilen tüm işlevleri yerine getiren mükemmel bir program. Kök hakları olmadan çalışır, arayüz sezgiseldir. Sağ alt köşedeki mavi artı işaretine tıklamanız ve acil durum listesine ekleme seçeneğini seçmeniz gerekir – aramalar / kişiler / mesajlar listesinden, manuel giriş veya başında / sonunda belirli basamaklı blok numaralarından. Uygulama ayrıca beyaz listeyi ve programa göre engellemeyi de destekler.

Call Blocker

Oppo Kara Liste Nerede? Call Blocker Ayarları

Oppo Kara Liste Nerede? Call Blocker Ayarları

Benzer işlevselliğe sahip bir uygulama. Telefon defterindeki bir kişiyi ve ayrıca manuel olarak girilen bir numarayı engelleyebilirsiniz. İlginç özellikler arasında PIN koruması ve giden aramaların engellenmesi yer alıyor.

Anti-Collector

Oppo Kara Liste Nerede? Anti-Collector Ayarları

Oppo Kara Liste Nerede? Anti-Collector Ayarları

Google Play’de çok popüler bir yazılım. Kullanıcılar, programın mükemmel çalıştığını yorumlarda not eder. Tam işlevsellik için yalnızca istenen tüm izinleri sağlamanız gerekir. Arayüz basit ve minimalist.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Share Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir numarayı engellemek için tek yapmanız gereken ekranın sağ alt köşesindeki artı işaretine tıklayıp bir kişi eklemek. Uygulama ücretsizdir, ancak koleksiyoncu numaralarını kara listeye otomatik olarak eklemek istiyorsanız ücretli bir sürüm satın almanız gerekir. “Rapor” sekmesi, engellenen tüm aramaların ve SMS’lerin kaydını sağlar.

Kara liste başka bir telefona nasıl aktarılır?

Ne yazık ki Oppo telefonlarda bu özellik yok. Kişilerin Kara Listeye manuel olarak eklenmesi gerekecektir.

Kara listeye alınan numara ararsa ne duyar?

Şebeke meşgulmüş gibi kısa bip sesleri duyulur ve arama otomatik olarak kesilir.

Vivo telefonlarda kara liste var mı?

Evet, bu özellik mevcuttur. Telefon” a gidin ve “Ayarlar” – “Engellenen numaralar“ı açın.

Oppo SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Uygulamayı açın, mesajların bulunduğu istediğiniz şubeye tıklayın ve “Kara Listeye Ekle“ye tıklayın.

Bir kişi kara listede ne kadar kalır?

Zaman sınırı yoktur. Abone, siz manuel olarak engellemeyi kaldırana kadar engellenecektir. Ancak bu yalnızca sistem işlevi için geçerlidir. Bazı üçüncü taraf uygulamalar, belirli bir süre için engellemeyi destekler.

Artık Oppo telefonunuzda kara listenin nerede olduğunu ve can sıkıcı aramalardan nasıl kurtulacağınızı biliyorsunuz. Hala sorularınız varsa, yorumlarda onlara sorun.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli