Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir?

893 okunma — 25 Nisan 2021 19:00
Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? OppoTr.Com

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? Birçok telefonda olduğu gibi Oppo markasında da geliştirici seçenekleri aktif hale getirerek belli başlı hizmetlerden faydalanma olanağı elde edilmiş olacaktır. Oppo hizmetlerinde kolaylık sağlayarak erişimi kolay hale getirir. Öncelikle bilmemiz gereken geliştirici seçeneklerin neler olduğunu öğrenerek geliştirici ilerlemeler yapma olanağı sağlamaktır. Bunun içinde geliştirici seçenekleri tanımak önemli bir konuma sahiptir.

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir?

Geliştirici seçenekler telefonumuzda belli değişiklikleri yapmamıza imkan sağlayan bir işlevi temsil eder. Geliştirici seçenek kullanımı şöyledir. Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Sistem seçeneğine tıklıyoruz. Altta çıkan numaralara tıklayıp geliştiricisiniz bildirimini almayı beklenmelidir. Bildirim gelmedi ise tekrar denenmesi gereklidir.

Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Bu işlev sayesinde telefonunuzun ekran süresi yükselecektir. Ekranda kalma süresi artacağı için kişiler telefonlara yüklemek istedikleri bir uygulama  veya yeni bildirimi gelen güncellemelerin telefonun açık bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca geliştirici seçeneği sayesinde mevcut uygulamaların bilgilerini görerek erişmemizi ve bu bilgileri gerektiği yerde kullanmamızı sağlamaktadır.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Geliştirici seçenekler sayesinde arka planda çalışan uygulamaları detaylıca inceleyebilirsiniz. Her uygulamanın telefon üzerinde bulundurduğu etki, şarjın tükenme derecesi gibi önemli noktaları geliştirici seçenekler sayesinde elde edebilirsiniz. Telefonlarımızı aldığımız zaman belli başlı yazılımsal ve alt yapı olarak özelliklere sahip olacaktır. Geliştirici seçeneğin diğer bir faydası da bu ayarlar ile istediğimiz şekilde değişiklikler yapabilmemizdir. Ayarları değiştirebiliriz, dileğimiz seçenekleri kombinasyon yapabiliriz.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 5 Pro 5G Özellikleri Nelerdir?

Rom yükleme: Gelişmiş seçenekler sayesinde telefonlarınıza dilediğiniz işletim sistemlerini indirebilir ve kullanım sağlayabilirsin.

Kişisel Konum Bilgisinin Gizliliği: Telefonunuzda birçok uygulama yüklü olmaktadır. Bu uygulamaları indirirken belli bazı izinler talep ederler. Bizler çoğu zaman farkında olmadan bu izinleri onaylarız. Kişisel bilgilerin ihlal edilmesinde oldukça sakıncalı bir durum ile bizleri karşı karşıya bırakır.

Geliştirici seçenek sayesinde bulunduğunuz konum üzerinden oynamalar yapabilir ve bulunduğunuz konumu değiştirebilirsiniz. Konum ayarı sayesinde kişisel bilgilerden en önemlisi olan kişisel adres bilgisinin istenmeyen ortamlarda kullanılmasına engel olunmuş olur.

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? OppoTr.Com

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? OppoTr.Com

*Telefondaki Uygulamalarda Bulunan Hataların Düzeltilmesi*  bu seçenek sayesinde telefon içerisinde çeşitli uygulamaları bulunur. Bu uygulamaların çeşitli etkileri vardır. Her uygulama korunmadığı için istenmeyen faaliyetlere neden oluşmuş olabilir bunların keşfi için önemlidir.

Çift Pencere Kullanımı: Bu özellik sayesinde yeni bir pencere açabilir işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Dokunma Seçeneği: Bu geliştirici seçenekler sayesinde fırsat eşitliği sağlanarak görme sorunu yaşayan kişilere yüksek oranda yardımda bulunur. Bu özellik sayesinde dokunduğumuz ekranda hangi alanda bulunduğumuzu gösterir.

Daha fazla bilgi ve kullanıcı kitlesine ulaşmak için Facebook Grubumuza bekleriz! https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli