OBS İle Canlı Yayın Yapmak - Oppo Forum
e
sv

OBS İle Canlı Yayın Yapmak

1170 okunma — 03 Nisan 2021 14:13
OBS İle Canlı Yayın Yapmak! OppoTr.Com

OBS İle Canlı Yayın Yapmak! Open Broadcaster Software (OBS),  ekran görüntüsü kaydetme ve canlı yayın yapma programıdır. Tamamen ücretsiz olup açık kaynak bir yazılımdır.

OBS İle Canlı Yayın Yapmak

Open Broadcaster Software (OBS),  ekran görüntüsü kaydetme ve canlı yayın yapma programıdır.Tamamen ücretsiz olup açık kaynak bir yazılımdır. Open Broadcaster Software (OBS) ile yayın kalitesini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Youtube,Facebook,Twitch, DailyMotion gibi sitelerde ve özel sunucunuzdan kaliteli yayın yapmanızı sağlar.
OBS Studio’nun kullanımı oldukca kolaydır.

OBS Studio’nun kurulumu nasıl yapılır?

Öncelikle https://obsproject.com/tr/download buradan Obs Studio’yu  indiriyoruz. Kurulumu basit olduğundan tarifini yapmadık.

Kaynaklar bölümünde yayın yapmak için bir çok seçenek mevcuttur. Mesela bir web sitenin ekran görüntüsünin yayınlamak için Kaynaklar bölümüne sağ tıklayıp BrowserSource     seçiyoruz kaynağı oluşturduktan sonra istediğimiz web sitesinin  urlsini girip yayına verebiliyoruz.

OBS İle Canlı Yayın Yapmak! OppoTr.Com

OBS İle Canlı Yayın Yapmak! OppoTr.Com

Facebook’da canlı yayın nasıl yapılır?

Obs studio ile Facebook’da canlı yayın yapmak  oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle yayın kaynak seçiyoruz. Ben web cam ile yayın yapmayı seçiyorum. Bunun için Kaynaklar sağ tıklayıp ekle tıkladıktan sonra Video yakalama aygıtını seçiyoruz.

İlginizi Çekebilir!  Huawei MatePad Pro hakkındaki en önemli bilgi verildi

Daha sonra Obs Studio sunucu ayarı yapmak için Ayarlar > Yayın a giriyoruz. Yayın Servislerinden Facebook live seçtikten sonra web tarayıcıdan facebook  hesabımıza giriş yapıyoruz. Facebook anasayfasında paylaşım yaptığımız kısımdaki Canlı Video seçeneğine ya tıklayıp Bağlan sekmesine geçiyoruz. Burda bize verilen yayın anahtarını yayın anahtarını kopyalayıp Obs studio daki yayın anahtarı kısmına yapıştırıyoruz. Obs studio ayarlarını kaydettikten sonra Yayını Başlat diyoruz. Herşeyi doğru yapmışsanız Facebook sayfasına canlı yayın gelecektir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli