Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır? - Doğalgaz Fatura Düşürme | Oppo
e
sv

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

917 okunma — 03 Nisan 2021 13:56
Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır? Doğalgaz Fatura Düşürme İşlemleri! OppoTr.Com

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır? Özellikle kış aylarında ısınma için kullanılan doğalgaz fatura düşürme yönetmlerini yazdık. Eksiksiz bunları uyguladığınızda yüksek ihtimal faturanız düşecektir. Hadi başlayalım.

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Soğuk havaların ciddi şekilde hissedilmeye başlamasıyla ve doğalgaza gelen son zamlarla gelen yüksek faturalar insanları doğalgaz tasarruf etme yöntemlerini araştırır hale geldi.

Herkesin aklında aynı sorular var

  • Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır?
  • Kombi kaç derecede yanmalıdır?
  • Doğalgaz tasarrufu için neler yapmalıyız?
  • Doğalgaz faturası düşürme yolları

Aslında Doğalgaz diğer ısınma yöntemlerine göre oldukça avantajlı ve zahmetsiz. Soba ile ısınan bir evde her gün soba kovası değiştirme kovaya kömür, odun doldurma bunu eve taşıma gibi zahmetleri var. Bunun isi dumanı da cabası. Doğalgaz ile ısınan bir evde ise bu zahmetlerin hiç birisine katlanmanıza gerek kalmıyor. Şimdi gelelim ay sonu gelen doğalgaz faturasını düşürme yöntemlerine.

"<yoastmark

Doğalgaz faturası düşürme yolları nelerdir?

Isı yalıtımı ile doğalgaz tasarrufu

Öncelikle oturduğumuz binanın dış yalıtımına bakmalıyız. Dış cephe yalıtımı yapılmamış bir bina için doğalgaz tasarruf etmek zordur. Mümkünse dış cephe izolasyonu ve son katlar için çatı izolasyonu ısı yalıtımı yaptırmak işin başında gelmektedir. Isı yalıtımı iyi yapılmış bir binada doğalgaz faturasını düşürmek çok kolaydır. Doğalgaz tasarruf yapmak için en önemli konu budur.

İlginizi Çekebilir!  dizipal 681 com tr 2024 Giriş

Doğalgaz faturasının az gelmesi için kombiyi kaç derecede yakmalıyız?

Soğuk geçen kış aylarında ortam sıcaklığı ortalama 15°C’ye kadar düşebiliyor. Ortam sıcaklığını arttırmak için kombiyi 50-60°C’de çalıştırmak gerekiyor. Tabi bu kombiden kombiye ve peteklerin boyutuna evin büyüklüğüne ve diğer etkenlere göre değişebiliyor. Kombiyi bulunduğunuz ortamın konfor şartlarına göre ayarlayınız. Yüksek doğalgaz faturasının sebepleri arasında sıcak su termostatının yüksek ayarda olması da vardır. Doğalgaz faturası düşürme yollarından biriside sıcak su termostatının 50 dereceden daha yükseğe ayarlamamaktır. Aşırı sıcak su doğalgaz kullanımını arttırır. Yakıt tasarrufu sağlamak için kombiyi kısık ayarda tutunuz.

Oda termostatları doğalgaz tasarrufu sağlar mı?

Isı ayarlı termostatlar, kullanıcılar tarafından belirlenen ortam sıcaklığına göre kombinin istenen sıcaklık derecesinde çalışmasını sağlıyor. Gündüz çalışıp evde olmayan kullanıcılar termostat ayarını düşürerek daha fazla doğalgaz tasarrufu yapabilirler.

Doğalgaz faturası düşürme yöntemlerinden bir diğeri ise kapı ve pencerelere yapışkan sünger çekmektir. Kapı ve pencerelerin arasından altından soğuk hava içeri girme ihtimali yüksektir. Bu aralıklara çekilen süngerler bir nebze ısı yalıtımı yapar. Yüksek gelen doğalgaz faturasını düşürmek için kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.

İlginizi Çekebilir!  BioNTech aşısı olanlarda yan etki şüphesi! Vakaların çoğu 30 yaş ve altı kişiler

Kombi ve petek bakımı 

Göz ardı etmemeniz gereken konulardan biriside doğalgaz tasarrufu için kombi ve petek bakımını düzenli şekilde yaptırmanız. İşin uzmanları tarafından petekler temizlenmeli ve içerisinde yıl boyunca oluşan tortular da temizlenmelidir. Kombi ve petek bakımı ile doğalgaz faturanızı bir nebze daha düşürmek mümkündür. Buna ek olarak evinizdeki peteklerin ısı kaybı oluşmaması için etrafının açık olmasına dikkat edilmelidir. Ay sonu doğalgaz faturasının daha az gelmesi için dikkat etmeniz gerekir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli