iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

321 okunma — 11 Eylül 2022 18:19
iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

İPhone’unuzu jailbreak yapmak istiyorsanız veya jailbreak yapma hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Sadece iPhone’unuzu jailbreak yapmakla ilgili en sık sorulan soruları yanıtlamakla kalmayacağız, aynı zamanda en son jailbreak araçlarını indirme bağlantılarını, adım adım jailbreak eğitimleri ve kılavuzları ile birlikte sağlayacağız.

Jailbreak konusunda yeniyseniz, aşağıda verdiğimiz bilgileri okumanızı öneririz.

Başlayalım.

Jailbreak nedir?

iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak, iOS’taki kısıtlamaları kaldırma ve Apple tarafından onaylanmamış imzasız kod veya yazılımları çalıştırabilmesi için iOS dosya sistemine kök erişimine izin verme işlemidir. Kullanıcıların, cihazlarının görünümünü ve hissini özelleştirmek ve ayrıca işlevselliği geliştirmek için jailbreak uygulamaları, ince ayarlar ve temalar yüklemelerine olanak tanır.

Genellikle, jailbreak işlemi sırasında, jailbreak uygulamalarının, ince ayarların ve temaların yüklenmesini kolaylaştıran resmi olmayan bir uygulama yüklenir. Cydia, Apple App Store’da bulunmayan veya bulunmayan jailbreak uygulamaları, ince ayarlar, uzantılar ve temalar için en popüler App Store’lardan biridir.

Jailbreaking iPhone’un faydaları nelerdir?

Daha önce belirtildiği gibi, iPhone’u jailbreak yapmanın ana nedeni, cihazlarının görünümünü ve kullanımını özelleştirmek ve ayrıca işlevselliği geliştirmektir.

İlginizi Çekebilir!  TikTok, Kullanıcıların Oyun Oynamasına İzin Veren Testler Yaptığını Söyledi

Jailbreak uygulaması tweaks, Touch ID veya Face ID kullanarak tek tek uygulamaları kilitleme yeteneği gibi iOS’ta bulunmayan işlevler ekler. Tweaks ayrıca eski iPhone’larda bulunmayan özellikleri de kullanabilmenize olanak sağlıyor. Örneğin, Aperturize adlı bir jailbreak ayarlaması, ilk olarak iPhone XS, iPhone XS Max’te iPhone 8 Plus, iPhone X ve iPhone 7 Plus gibi yeni iPhone’lara sunulan Derinlik Denetimini eski cihazlara da getiriyor.

Jailbreaking iPhone’umun garantisini geçersiz kılar mı?

Apple’ın jailbreaking hakkındaki destek belgesinde, “herhangi bir yetkisiz yazılım yükleyen bir iPhone, iPad veya iPod touch için servis vermeyi reddedebilecekleri” iddia ediliyor. Ancak iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek ve “Yeni iPhone” olarak ayarlamak, jailbreak’in tüm izlerini kaldıracak ve Apple’ın cihazın jailbreak’li olduğunu algılamasını engelleyeceğinden, iPhone’unuzun garantisini geçersiz kılınmaz.

iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

iPhone Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak İşleminden Sonra App Store’u Kullanabilir miyim?

Evet, jailbreak yaptıktan sonra App Store’u kullanabilir ve herhangi bir sorun olmadan uygulamaları indirebilirsiniz. Bununla birlikte, burada, cihazınızın jailbreak’li olup olmadığını aktif olarak algılayan ve güvenlik nedeniyle uygulamaya erişmenizi engelleyen Bankacılık uygulamaları gibi bazı uygulamalar olduğunu unutmamak önemlidir. Bununla birlikte, bir jailbreak ayarlaması kullanarak çoğu uygulama için bu kontrolü atlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  EBA Cep İndir (Canlı Ders Uygulaması)

Jailbreak iOS Güncellemelerini Engelliyor mu?

Modern jailbreak’lerden bazıları, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulaması aracılığıyla yükleyebileceğiniz kablosuz iOS yazılım güncellemelerini engeller.

Fakat  iTunes veya Finder aracılığıyla bu güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Ancak, güncellemeyi yüklerseniz, jailbreak kaybolacak ve yüklediğiniz tüm jailbreak uygulamaları ve tweaks kaldırılacaktır. Bu yüzden jailbreak’i sürdürmek istiyorsanız, güncellemeyi yüklemeden önce en son iOS yazılım güncellemesinin jailbreak yapılıp yapılamayacağını kontrol etmek önemlidir.

İPhone’u Jailbreak Yapmak Ne Kadar Kolay?

Bugünlerde iPhone’u jailbreak yapmak çok kolay. Jailbreak uygulamasını iPhone’unuza yüklemek için Cydia Impactor veya Xcode gibi araçlar kullanmanız ve ardından iPhone’unuzu hacklemek için jailbreak uygulamasını çalıştırıp Jailbreak düğmesine dokunmanız gerekir. Artık iPhone’unuzu jailbreak yapmak için bilgisayar becerilerine ihtiyacınız yok.

Eğer bize inanmıyorsanız iPhone’u jailbreak yapmanın ne kadar kolay olduğunu görmek için aşağıdaki youtube aracılığı ile videolara bakabilirsiniz.

Jailbreak Yapmanın Maliyeti Var mı?

Şimdiye kadar piyasaya sürülen tüm jailbreak araçları ücretsizdir. Bir jailbreak için ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Ayrıca sahte jailbreak’lere karşı dikkatli olmalısınız.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli