iPhone Pano Nerede? - Oppo Forum
e
sv

iPhone Pano Nerede?

2647 okunma — 24 Mayıs 2022 01:15
iPhone Pano Nerede?

iPhone Pano Nerede? “Kes”, “Kopyala” ve “Yapıştır” terimlerine aşina olmalısınız. Bu özellikleri kendiniz bile kullanmış olmanız muhtemeldir. Aynı mesajın veya metnin çok sayıda ayarda girilmesi gerektiğinde zaman ve emek tasarrufu sağlar – birkaç arkadaşınızla, hesap kimlik bilgilerinizle, web bağlantılarınızla ve diğer şeylerle aynı metin olabilir. iPhone panosu tüm bunları kontrol eder.

iPhone Pano Nerede?

Pano, iPhone’unuzun kopyalanan içeriği geçici olarak depolayan dahili bir işlevidir. İphone’unuza bir metin kopyaladığınızda metni herhangi bir uygulamada olduğu gibi yapıştırabilirsiniz. iPhone’unuz size Kesme, Kopyalama ve Yapıştırma seçenekleri sunar.

Ancak iPhone, hareket halindeyken pano içeriğini düzenlemenize izin vermez. Panoyu kendi başına da göremezsiniz. Varsayılan olarak bunu yapmak için herhangi bir seçenek yoktur.

İşte adım attığımız yer burası. OppoTR, iPhone panonuzu bulmanız ve içeriği düzenlemeniz için size küratörlüğünde ve basit yöntemler sunar.

Bu makalede, iPhone’daki pano nerede ve iPhone pano içeriğinin nasıl düzenleneceği ile ilgili sorularınızı yanıtlıyoruz.

İphone’unuzdaki Panoyu Nasıl Bulabilirim?

Apple ekosistemi, kullanıcı deneyimini zenginleştiren çok sayıda araç ve yardımcı programa erişmenizi sağlar. Ancak, iPhone panosunu almak için tıklayabileceğiniz bir uygulama yoktur.

Bunun nedeni, iPhone panosunun sanal bellekte çalışmasıdır. Sistem deposunda yok. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda pano içeriğinizi kaybedersiniz.

Panoya erişmek ve düzenlemek için varsayılan bir seçeneğin olmaması nedeniyle, işi yapmak için geleneksel olmayan yöntemlerden yararlanmamız gerekir.

İlginizi Çekebilir!  KOBİ’lerin uygulaması gereken 4 siber güvenlik adımı

Bunu söyledikten sonra, nasıl olduğuna bir göz atalım.

  • Pano kısayolu oluşturma
  • Notlar Uygulamasını Kullanma
  • Üçüncü taraf pano yöneticilerini kullanma

1. iPhone Panosunu Düzenlemek için Kısayol Oluşturma

iPhone’daki kısayollar uygulaması, çeşitli eylemleri birden fazla uygulamada birleştirerek görev otomasyonu oluşturmanıza olanak tanır.

Varsayılan fabrika ayarları, önceden var olan kısayollardan oluşan bir koleksiyon kullanmanıza izin verir. Ayrıca, kendi kısayollarınızı tasarlama özgürlüğünüz de vardır.

Panodaki öğelere erişmek ve bunları düzenlemek için özel bir kısayol kolayca oluşturulabilir.

iPhone üzerinde “Haritayı Panoya” Kısayol Nasıl Oluşturulur?

Adım 1> Kısayollar uygulamasını açın

Adım 2> Galeri Menüsüne gidin

Adım 3> Panoyu Ayarla veya Panoyu Göster‘i Arayın

Adım 4> Kısayolunuzu etkinleştirmek için Kısayol Ekle düğmesine basın.

Adım 5> Kısayollarım Sekmesine Geri Dönün

Adım 6> Yeni oluşturulan kısayolunuzu bulmak için göz atın

Adım 7> Etkinleştirmek için Panoyu Ayarla kısayoluna dokunun.

Artık hareket halindeyken pano içeriğinizi düzenlemek için bu kısayolu kullanabilirsiniz!

Kısayollar listesinde manuel olarak gezinmek yerine, özel kısayolunuzu etkinleştirmek için Siri‘yi doğrudan kullanabilirsiniz. Sadece tek bir sesli komut alır. Örneğin, “Hey Siri, Panoyu Ayarla’yı aç”.

Umarız bu, iPhone’daki pano nerede sorgunuzu temizler.

iPhone Galeriye Şifre Koyma

iPhone Galeriye Şifre Koyma

2. Üçüncü taraf Pano Yöneticilerini Kullanma

İphone’unuzdaki panoyu etkin bir şekilde yönetmek istiyorsanız üçüncü taraf uygulamaları indirmeniz gerekir. iOS app Store’da düzinelerce ücretsiz ve ücretli pano yöneticisi uygulaması bulabilirsiniz. Özelliklerini kontrol edin ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı kurun.

İlginizi Çekebilir!  08504731806 Kimin Numarası?

Alternatif olarak, önerilen pano yöneticisi uygulamalarımıza da göz atabilirsiniz.

Örneğin, Clip +, bağlı kuruluş bağlantıları, yol tarifleri ve Apple Watch parçacıkları oluşturmanıza olanak tanıyan iyi tanınan ücretsiz bir uygulamadır.

Kopyaladığınız her şeyi kopyalamanıza ve yönetmenize olanak tanıyan harika bir multimedya pano uygulamasıdır. Ayrıca, kopyaladığınız ortam türünü de algılar ve parçacıkların ne içerdiğini bir bakışta size bildirir.

Diğer yüksek puanlı uygulamalar arasında Kopyalanmış, Yapıştırılmış, Anybuffer vb. Bulunur.

3. Notlar Uygulamasını Kullanma

iPhone’daki pano nerede ve nasıl bulunur ve erişilir sorusunun cevabı oldukça karmaşıktır. Sonuç olarak, kenara çekilmemiz ve bazı basit numaralar kullanmamız gerekiyor.

Bunu söyledikten sonra, Notes uygulamasını kullanarak iPhone panosunu nasıl biraz daha erişilebilir hale getirebileceğinize bir göz atalım.

Aşama 1> iphone’unuzdaki Notlar Uygulamasını açın.

Adım 2> Yeni Not Açın.

Aşama 3> Daha önce kopyaladığınız içeriği yeni oluşturulan nota yapıştırın.

Bu, pano içeriğinizi takip etmenin ve gerektiğinde bunları düzenlemenin akıllı ve hızlı bir yoludur. iOS panosu, bir seferde yalnızca bir öğenin saklanmasına izin verir.

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp'ta bir kişinin sizi engellediğini nasıl anlarız?

Ancak Notes yöntemini kullanarak, herhangi birini değiştirmek zorunda kalmadan sınırsız sayıda öğe saklayabilirsiniz.

Bu yöntem bazılarına biraz sıkıcı gelebilir, bu nedenle bu makalede gösterilen ilk iki yönteme bağlı kalmanızı öneririz.

Son Not

İçeriği kopyalayabilir ve Apple cihazlarınızda herhangi bir yere yayınlayabilirsiniz. Evet, doğru okudun. Apple’ın Süreklilik özelliği, kullanıcıların tüm bağlı Apple cihazlarına içerik kopyalayıp yapıştırmalarını sağlar.

Örneğin, Mac’inizde çalışıyor olabilir, bazı önemli notları veya ekran görüntülerini iPhone veya ipad‘inize kopyalamanız gerekebilir. Süreklilik özelliği bunu hayata geçirir. Sonuç olarak, verimliliğiniz fırlar.

Apple’ın muazzam özellik setine rağmen, Apple ekosisteminin genel yaşam kalitesinden uzaklaşan birkaç küçük kusur var. Pano böyle bir örnektir. Neredeyse eskimiş hale getiren herhangi bir kullanım için çok basit.

Zor olan sadece kopyalama ve yapıştırma tekil öğeler dışında her şeyi yapabilirsin. iPhone panosunun yeteneklerini genişletmek için üçüncü taraf uygulamaları yüklemeniz gerekir.

Varsayılan vanilya panosunun özelliklerinden zaten memnunsanız, kısayol oluştur yöntemini kullanabilirsiniz. Bu, panonuza erişimi daha kolay hale getirir ve pano yeteneklerini değiştirmez.

Bu makaleyi iyice takip ederek, panoya kolayca gidebilir ve burada verilen önerilerle geliştirebilirsiniz. OppoTR size yüksek başarı oranına sahip birinci sınıf çözümler ve kılavuzlar sunar.

Bu kılavuzda cevaplanan sorular: iPhone’daki pano nerede? iPhone panosunu nasıl düzenleyebilirim?

 Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli