instagram Önerilen Gönderileri Kapatma - Oppo Forum
e
sv

instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

557 okunma — 18 Mart 2022 00:44
instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

instagram Önerilen Gönderileri Kapatma; İnstagram gerek dünyada gerekse ülkemizde popülerliği daima artmakta olan büyük bir sosyal medya platformdur. Tüm dünyada popüler sosyal medya platformlarından biri olmasının nedenleri arasında da çok büyük algoritmaları kullanması sayılabilir. Çünkü bu platform direkt olarak Facebook algoritmasını kullanmaktadır.

Platform yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve insanlar bu platformdan para kazanmak peşindeler. Ürün tanıtımları, reklam ve satış yapabilme imkanı sunması Instagramın popüler olmasının en büyük nedeni. Yoğun olarak kullanılan Instagram’da reklam gösterilecek kitleler AI yapay zeka algoritmaları ile tespit ediliyor, kullanıcıların yaşı kilosu ilgi alanları ve satın alma alışkanlıkları gizli yazılımlarla tespit edildikten sonra, bu kitlelere farklı reklamlar gösteriliyor. Elbette istenmeyen bu gösterimlerin iptal edilmesi  İnstagram önerilen gönderileri kapatma ihtiyacı ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir! Instagram Keşfete Düşme 2022

instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

Takip etmediğiniz halde karşınıza can sıkıcı reklamlar gösterildiğinde ne yapacaksınız?  Özellikle keşfet sayfasında bu reklamlar veya gösterimler kullanıcıların karşısında çıktığında bunları engellemenin bir yolu var. Sayfanızın sağ- üst kısmında yer alan 3 noktaya tıkladığınızda ( Android ve iOS cihazlar için geçerlidir) -bunu görmek istemiyorum-  seçeneğini tercih etmeniz kafi olacaktır. Masaüstü versiyonlarda reklamlar çıkmazken, mobil versiyonlarda mutlaka karşınıza reklamlar çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir!  dizipal 673 com tr Giriş

İnstagram yardım sayfasında bu konu hakkında yeteri kadar bilgi var; bu alanda hangi gönderilerin görüneceği nasıl belirlenir” başlıklı yazıyı okuduğunuzda da bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Bu gösterimler belirlenirken, takip ettiğiniz, beğendiğiniz sayfalar ve etkileşime girdiğiniz sayfaların hepsi temel alınarak, size gönderiler hazırlanmaktadır.

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

İnstagram platformu kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek için kullanıcılarının bilgilerini alır kayıt eder ve işler. Böylece onların ilgi ve zevklerine göre etkileşim sağlayacak gönderileri yapay zeka algoritmaları ile belirler. İnstagram kişi önerileri de bu bilgiler temel alınarak belirlenir.  Fakat bu durum, birçok kullanıcı için can sıkıcı hale gelebiliyor.

Bu durumdan rahatsız olanlar, platformda eğlenmek yerine, etkileşime girmek istemedikleri sayfaları engellemek kaldırmak veya gizlemek için zaman kaybetmektedir. İnstagram kişi önerilerini kapatma nasıl yapılır en kısa yoldan bundan nasıl kurtulabiliriz gibi soruları soranlar için en kolay yöntem şudur:

instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

Temel bilgiler arasında telefon rehberinizi de kullanan İnstagramın telefon rehberinizi görmesini engellediğinizde, bu istenmeyen önerileri en aza indirmiş olacaksınız. Ayrıca ortak bir platform olması sebebi ile Facebook kişi bağlantılarınızı da kullanan Instagram, bu bilgilerden hareket ederek kişi önerilerini karşınıza çıkarmaktadır. Önerilen kişileri tek tek silmek veya kapatmak çözüm olabilmektedir. İnstagram uygulamasında kalp ikonuna tıklayarak, sistemin size dayattığı /önerdiği kişileri ve istemediğiniz gösterimleri engelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Valorant EMEA Playoffs 2023 Maçları Puan Durumu: Turnuvanın Gidişatı

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli