İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri - İşletme Kategorileri | Oppo Forum
e
sv

İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri

729 okunma — 18 Mart 2021 20:02
İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri Nelerdir? OppoTr.Com

İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri Nelerdir? İnternet dünyasında kullanıcı yoğunluğu son 10 yıldır yükselen bir grafik ile sosyal ağlar arasında paylaşılırken işletmeler için sosyal ağ siteleri ücretsiz bir reklam ağına dönüşüyor. Her gün binlerce işletmenin katıldığı sosyal ağlarda var olabilmek ve hedef müşteri kitlesine ulaşabilmek adına işletmeler çeşitli stratejiler oluşturmaktadır. Bu yazımızda en bilinen ve uygulanması gereken en temel stratejileri anlatacağız.

İŞLETME HESABINA GEÇİŞ YAPIN

İnstagram profilinizi işletme hesabına geçirmek yapılacak ilk ve en önemli adım olacaktır. İşletme hesabı olmadan işletme hesabı yönetmek etkileşimin düşmesine sebep olacaktır. Bunun nedeni ise Instagram yapay zekası hesap türüne göre son kullanıcıya gösterme alışkanlıklarını değiştirmesidir.

İşletme hesabına geçmek için Instagram sayfanızın alt kısmında sağ bölümde yer alan profil simgesine tıklayın. Ardından sağ üst köşede bulunan üç çizgi işaretine tıklayıp açılan sağ yan menü ekranında en altta yer alan ayarlar yazısına tıklayın. Açılan ayarlar sayfasında Hesap yazısına tıklayın ve en alt kısımda yer alan İşletme Hesabına Geçiş Yap yazısına tıklayarak hesabınızı işletme hesabına çevirin.

İlginizi Çekebilir!  Adabeyan Kargo Mesajı Nedir?

MARKANIZA ÖZEL HASHTAG OLUŞTURUN

Bugün birçok işletme ürünleri ile ilgili çeşitli hashtag oluşturarak marka büyütme yoluna gitmektedir. Örneğin siz bir futbol topu satıyorsunuz ve futbol topunuz altın sarısı renginde olduğunu varsayalım. Kullanıcılarınız için oluşturabileceğiniz etiket #goldball olmalıdır. Bu etiketi markanızla ilişkilendirebilirsiniz. Bunu bir slogan olarak düşünün.

İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri Nelerdir? OppoTr.Com

İşletmeler İçin İnstagram Stratejileri Nelerdir? OppoTr.Com

ÇEKİLİŞ DÜZENLEYEREK TANITIM YAPIN

Satmış olduğunuz ürünlerden belirli bir kısmı çekiliş yaparak takipçilerinize dağıtabilirsiniz. Bunun içinde belirli şartlar koşabilirsiniz. Örneğin takipçilerinizin 1 kişiyi etiketlemesi ve etiketlediği kişinin sayfayı beğenmesi şartını koşabilirsiniz. Ya da Instagram Hikayelerinde postu paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Böylece reklam olarak yapabileceğiniz etkileşimin daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

BİYOGRAFİ KISMINI ANALİZ EDEREK HAZIRLAYIN

Profilinize giren kişilerin ilk gözüne çarpan nokta biyografi kısmınızdır. Burada vereceğiniz bilgiler oldukça önemlidir. İnstagram üzerinden link çıkışı yapmak oldukça zordur. Bunun tek yolu biyografi kısmında verilecek olan linktir. Bu kısımda siteniz ya da işletmeniz ile ilgili vereceğiniz bir link satışlarınızı arttırabilir ya da takipçi sayınızı arttırabilir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli