IGTV Nasıl Kullanılır? - Oppo Forum
Pubg Taktikleri ve Hileleri

Sıradaki içerik:

Pubg Taktikleri ve Hileleri

e
sv

IGTV Nasıl Kullanılır?

662 okunma — 19 Mart 2021 05:31
IGTV Nasıl Kullanılır? OppoTr.Com

Bundan önce farklı farklı video paylaşım platformları görmüş olsak da Instagram tarafından paylaşılan IGTV, rakiplerinden farklı özellikleriyle ayrılan uygulama ile ilgili bilgileri yazımızda size aktarıyoruz.

Instagram, mobil kullanıcılar için oluşturduğu video paylaşım platformu IGTV’yi kullanıma açtı. İster Instagram üzerinden ister ayrı bir uygulama olarak kullanılabilen IGTV de üreticiler 1 saate kadar dikey formata sahip olan videolar paylaşmanıza imkan veriyor.

IGTV’yi ayrı bir uygulama olarak kullanabilmeniz için App Store veya Play Store uygulama marketlerinden indirmeniz gerekiyor. Farklı bir uygulama indirmeden kullanmak istiyorsanız Instagram’ı son sürüme güncelleyebilirsiniz.

IGTV Kullanımı

Instagram’ı kullanan herkes aynı zamanda IGTV kullanıcıdır. Bu yüzden uygulamaya giriş yaptığınızda önünüze direkt gelecek olan “devam et” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak farklı bir hesapla da uygulamaya giriş yapmanız mümkün.

IGTV Nasıl Kullanılır? OppoTr.Com

IGTV Nasıl Kullanılır? OppoTr.Com

Uygulamaya girdiğinizde karşınıza dört farklı sekme çıkacak. “Takip ettiklerin” bölümünde takip ettiğiniz kişilerin paylaşımları, “Senin için” bölümünde uygulamanın beğenebileceğinizi düşündüğü paylaşımlar, “Popüler” alanında ise ilgi alanlarınıza göre popüler paylaşımları görebilirsiniz. “İzlemeye devam et” ile ilgili bölümde önceden izlemeyi yarım bıraktığınız videoları seyretmeye devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Snapchat Robot Nasıl Gelir?

Sekmeleri alt tarafa aldığınızda ekranın en alt bölümünde videoyu ileri/geri hareket ettirebileceğiniz, beğenip yorum gönderebileceğiniz, arkadaşlarınıza göndermeniz için gerekli olan araçlar yer alır. Uygulamanın arkasında videolar otomatik olarak oynar ancak bu videoların seslerinin açılması için sesinizi bir basamak kısıp, açmanız gerekmektedir.

Uygulamada yalnızca video izlemek için değil, ürettiğiniz içerikleri de paylaşmak için kullanmak istiyorsanız platformda kanal açmak oldukça basittir. IGTV sekmelerinde bulunan profil resminize basın ve “ileri” “kanal oluştur” adımlarını takip edin. İşte hazır! Sizin de bir IGTV kanalınız var. Ekranın sağ/orta kısmında yer alan “+” simgesine tıklayarak videolarınızı kanala göndermeye başlayabilirsiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli