Pubg Taktikleri ve Hileleri - Oppo Forum
e
sv

Pubg Taktikleri ve Hileleri

833 okunma — 18 Mart 2021 20:39
Pubg Taktikleri ve Hileleri! OppoTR.Com

Pubg Taktikleri ve Hileleri! PlayerUnknown’s Battlegrounds yani diğer bilinen adıyla PUBG oyununun ipuçları, taktikleri ve hilelerini bu yazımızda sizler için derledik.

H1Z1 ve DayZ gibi teknik açıdan kusursuz oyunlardan sonra nispeten daha basit bir oyun olarak sunulan PUBG daha az komik ve oldukça sert bir oyun olarak karşımıza çıktı. Ayrıca 2017 yılının en çok oynanan oyunlarından biri haline geldi.

İniş Bölgesini Seçerken Akıllı Davranın

PUBG’deki bir maçta uçaktan ne zaman ve nerede atlanılacağını bilmek başlangıçta biraz zor olabilir. Bir hayli geniş olan Erangel haritası çeşitli farklı noktalarla doludur ve her biri farklı oyun stillerine bağlıdır.

En yüksek yağma oranına sahip yerler Villa ve güneydeki Novorepnoye limanı diyebiliriz. Ayrıca kuzeydeki Georgopol hastanesi ve Rozhok merkezi de buna dahil edebiliriz.

Bununla birlikte büyük olasılıkla bu alanlarda ilk gözünüze çarpan şey tek kişi olma ihtimalinizin yüksekliğidir. Yani diğer savaşçıları tarafından tehlikeli bir konumda olursunuz.

Uçaktayken haritanızı açıp sağ tıklatarak bir işaretleyici yerleştirin ve hedefinizi belirleyin. Bunu yapmak uçaktan atlamak için en iyi zamanı seçmenize de izin verir. Aynı zamanda tüm takımınızın gökyüzünden düştükleri sırada yataklarını tutmasını da kolaylaştıracaktır. 

Düşerken Kontrolü Elden Bırakmayın

PUBG oyununa her başladığınızda bir uçaktan atlayabilir ve sonra savaşa direkt iniş yapabilirsiniz. Burada iki seçeneğiniz var ve her birinin aşağıdaki maçı nasıl etkilediği konusunda radikal bir etkiye sahip olacaktır.

Genellikle en başarılı eşleşmelerin tercih edilen binanın yanına inen tek kişiler olduğunu söylemiştik. Bu size ilerideki çatışmalar için ihtiyaç duyacağınız silahlar ve eşyalar için maksimum yağma süresini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir!  Ucuz Bilgisayar Oyunları

Düşen azami mesafeyi ölçmek için W tuşuna basılı tutun ve fotoğraf makinenizi istediğiniz yöne kaydırın.

Bu arada mümkün olduğunca çabuk düşmek için tekrar W tuşunu basılı tutun ancak bu kez kamerayı doğrudan yere yönlendirin.

Yönünüzü değiştirmeden etrafınıza bakmak için Alt tuşuna basılı tutun. Bu çevrenizi görmenize olanak tanıyacaktır.

Yağmalayın

Pubg Taktikleri ve Hileleri; Her oyuncu her yeni oyuna silahsız ve eşyasız olarak başlar. Yani her maçın ilk birkaç dakikası çılgınca silah ve teçhizat aranır.

Maçın başında önce erkenden bir sırt çantası bulmanız gerekecek. Sırt çantaları üç boyutta mevcuttur.

Bir uzun menzilli silahı örneğin bir tüfek veya keskin nişancı tüfeği, bir de av tüfeği veya makina tabancası gibi bir kısa menzilli silahı almanızı öneririz. Daha sonra bu iki tabanca için daha iyi halde olan çok sayıda ek bulacaksınız.

PUBG taktiklerinden biride kızartma tavası. Kızartma tavası bulmayı unutmayın. Karakterinizin arkasını çatışmalarda koruyacaktır.

Harita Zaman Dilimlerini Bilin

Haritalarda küçülmeye başlamadan önce uçaktan atladığınız andan itibaren yalnızca 5 dakika süreniz olacak.

Harita, her biri daha kısa sürelerle bir dizi saat dilimine bölünür. Bu harita küçültme düşmanlarınıza daha yakın olmanız için önemli bir etkendir. Bununla birlikte bölgenin dışında kalmanın çok uzun süre sonunda sizi öldürmesine karşın maçın erken evrelerinde verilen zararı azdır. İlk bölgenin dışında neredeyse üç dakika hayatta kalabilirsiniz.

Siz güzelce saklanarak az zarar görürken bölgenin içinde kalmak için umutsuzca açık zeminde kaçan diğer oyuncuları izlerken çok eğleneceksiniz.

Pubg Taktikleri ve Hileleri! OppoTR.Com

Pubg Taktikleri ve Hileleri! OppoTR.Com

Her Zaman Kask Kullanın

PUBG henüz emekleme aşamasında olan bir oyundur. DayZ tarzı açık ovalar ve vadilerle dolu oyunda keskin nişancılar her yerde olabilirler.

İlginizi Çekebilir!  Shadow Fight 2 Special Edition Apk indir Son Sürüm

Bir maçın başlangıcında yağmalanmaya çalışacağınız birçok binada kask bulunabilir. Bu nedenle bulursanız iyi bir tanesini seçtiğinizden emin olun.

Çoğu Level 1 ve Level 2 kask otomatik olarak başınıza gelen isabetli atışı durdurur. Muhtemelen de parçalanır. Böylece hayatta kalmada ikinci bir şans elde edersiniz. Bununla birlikte yüzünüze yapılan bir vuruş iyi bir Level 3 kaskı giymediğiniz sürece sizi hemen öldürecektir.

Kasklara ek olarak aldığınız hasar miktarını azaltacak kurşun geçirmez yelekler de bulabilirsiniz. Kasklar gibi bunlar da üç seviyede bulunurlar ve çok önemlilerdir.

Topladığınız Silahların Şarjörlerini Dolu Tutun

Haritada bulduğunuz silahlar her zaman kullanıma hazır olmayacaktır. Yeni bir silah bulduğunuzda mutlaka şarjörünü kontrol edin. Eğer dolu değilse bu yeni silahı düşmana çevirmeden önce onu yüklemek için yeterli zamana sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Mevcut silahınızın hangi ateş moduna ayarlandığını da gözlemleyin. Yanlışlıkla tek atış moduna geçtiğiniz bir Uzi ile hiç de hoş olmayan çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Boost Eşyaları ile Sağlığınızı Koruyun

Boost (iyileştirme) adı verilen enerji içecekleri ya da ağrı kesici şişeleri sizi mermi ve patlayıcı hasarlardan kurtarmaya ve küçülen haritanın ilk bariyerinin arkasındaki etkileri azaltmaya yardımcı olmak gibi alanlarda kullanılırlar. Ancak bir zaman sonra bunlara erişmeniz bir hayli zorlaşır.

Bunları kullanmak için envanterinizi açmanız gerekmediğini biliyor muydunuz? Oyun art arda yaptığınız yüklemelerinizi 7, 8, 9 ve 0 sayı tuşlarına otomatik olarak eşler. Böylelikle bir yandan çatışırken bir yandan sağlık durumunuzu iyileştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  istanbul Esenler Domuz Bağı Cinayeti Son Dakika

Silahınızın Özelliklerini Bilin

İlk olarak piyasaya sürüldüğü zamanlarda PlayerUnknown Battlegrounds oyununun silah cephaneliğinin hepsi çarpıcı silahlara ve bazı oyun stilleri için daha etkili olduğunu ispatlayan öğelere sahip olarak ortaya çıktı.

Örneğin AKM; yakın ve orta menzilli bir saldırı tüfeğidir. Ancak bir geri tepmesi vardır. Alternatif olarak daha uzun aralıklarla ölümcül olan bir şey arıyorsanız M16 iyi bir seçenektir. Uzun menzilli canavar olan Karabiner 98 Kurz (Kar98) ciddi bir güce sahip cıvatalı bir tüfek ve incelenmeye değer bir silahtır.

Bu silahların her birini iyi bir ekleme yaparak daha az kullanışlı silahlardan daha iyilerine dönüştürebilecek harita çevresinde bulabileceğiniz eklentiler mevcut.

Son olarak birçok silahın ateşleme modları farklıdır. Yani tekli ve hızlı ateş modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Herhangi bir alt segment makineli tüfek ani ateşleme veya otomatik moda geçilebilir. Hangi modda olduğundan emin olarak etrafta gezinin.

Çalılıkların Kullanımı

Çalılıkları PUBG topluluğunda popüler bir öğedir. Taktik açıdan bu çalılar çok kullanılır. Peki kullanılmalı mı yoksa kullanılmamalı mıdır?

Yani evet çalılar düşmanın görüş imkanını azaltmak için harika bir yoldur. Ancak şunu aklınızda bulundurun:

  • Herkes bunu yapıyor. Herkesin bildiği bir taktiği kullanmak ne kadar mantıklıdır?
  • Oyuncular bu taktiği biliyorlar ve sıfır tolerans gösteriyorlar. Bu yüzden çalılık olarak gezmeyin açık hedef olursunuz. Bizden söylemesi.

Bu yazımızda sizlere PUBG oyunundan ipuçları, hileler ve taktikleri sunduk. Sizin de paylaşmak istediğinzi güzel taktikler varsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoustam’a teşekkürler.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli