Huawei tarafında ambargoya yönelik önemli gelişme - Oppo Forum
e
sv

Huawei tarafında ambargoya yönelik önemli gelişme

778 okunma — 19 Kasım 2019 08:27


Huawei

Amerika Birleşik Devletleri, teknoloji devi Huawei için koyulan ambargoya yönelik önemli bir adım daha atacak gibi görünüyor.


Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, hatırlarsınız geçtiğimiz dönemde  Huawei’ye ilk 90 günlük iznin üstüne bir 90 gün izin daha vermişti. Donanımsal açıdan firmaya muhtaç olan şirketlerin durumu nedeniyle toplamda 180 güne çıkan ambargo erteleme kararı, kısa süre önce bir daha uzatılmayacak haberleriyle gündeme gelmişti. Daha önce konulan “ambargo altında geçici iş yapma lisansı” 18 Kasım itibariyle bitecek denilen firma, bir kaynağa göre bir 6 aylık izin daha alacak. Firmanın bu süreçte telefonları için resmi güncelleme göndermeye devam edeceği, Huawei’ye muhtaç kırsal telekom firmalarıyla da işlerin süreciği aktarılıyor. Güncelleme sürecinden sadece ambargo öncesi Android lisansı alan telefonların yararlanacağı aktarılırken, süreç gerçekten iyice karışık ve anlamsız bir hal almaya başlamış durumda. Huawei’yi hem istemeyen hem de ondan bir türlü kopamayan ABD yönetimi, Trump’ın yönetimi altında herkesi olumsuz etkileyen adımlar atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosunun tamamen kalkma ihtimali de bulunuyor

Eğer gelen bilgiler doğru çıkarsa yakında Huawei ile iş yapmasına izin verecek firmalara yeniden ticaret lisansı verilmeye başlanacak. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı sekreteri Wilbur Ross‘un söylediği kadarıyla belirlenecek şirketler lisansını önümüzdeki haftalarda alacak. Huawei’yle iş yapmak için 260’den fazla lisans başvurusu olduğunu aktaran Ross, burada şirketlerin tam listesini vermiyor. Ancak bu şirketler arasında Android lisansını sağlamak adına internet devi Google‘ın da olduğu aktarılıyor. Bu açıdan Mate 30 ailesine Android lisansının gelmesi ihtimali masada bulunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Snapchat C14A Hatası Nedir: Nasıl Düzeltilir?

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli