Huawei Mate X modelinin elde ettiği büyük başarı - Oppo Forum
e
sv

Huawei Mate X modelinin elde ettiği büyük başarı

786 okunma — 19 Kasım 2019 08:27


Huawei Mate X katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Huawei Mate X Çin’de yapılan ilk satışında büyük bir başarıya imza attı. Modelin bunu ikinci satışta da sürdürmesi bekleniyor.


Katlanabilir telefon Huawei Mate X, söz verildiği tarihte Çin merkezli olarak ilk defa satışa açıldı. Firmanın resmi internet sitesinden satışa çıkan telefon, belirlenen ilk stoğunu yaklaşık 2.400 dolarlık yüksek fiyatına rağmen bir dakikadan daha kısa sürede bitirmeyi başardı. Burada tam olarak kaç tane satıldığı aktarılmayan telefonun, 22 Kasım tarihinde tekrardan sitedeki yerini alacağı söyleniyor. Bu ikinci satışta da inanılmaz hızlı oranda satılacak gibi görünen Huawei Mate X, Çin’deki zenginleri fazlasıyla etkilemiş gibi duruyor. Daha önce de söylediğimiz gibi yüksek fiyatı nedeniyle herkese hitap etmeyen akıllı telefon, uzun süre önce kayıtlandığı için Android lisansına sahip deniyor. Bu konuda kesin bilgiler bulunmazken, model kutusundan Android Pie temelli EMUI 9.1.1 ile çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X teknik olarak şu detaylara sahip

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Buna ek olarak katlanabilir telefonun bir de Mate Xs versiyonu bulunuyor. 2020’de gelecek telefonun, gücünü normal Mate X’ten farklı olarak Kirin 990 5G işlemciden alacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir!  Circle of Love 23. Bölüm İzle Türkçe 2023

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli