HomePod Mini Yanıt Vermiyor Hatası - Oppo Forum
e
sv

HomePod Mini Yanıt Vermiyor Hatası

877 okunma — 20 Mayıs 2022 18:57
HomePod Mini Yanıt Vermiyor Hatası

Apple’ın HomePod mini’si oldukça iyi bir akıllı hoparlör. Ve Google Asistan’ın akıllıları ve püf noktaları ile karşılaştırılmasa da, Siri çoğu şeyde yeterince iyi ve HomePod mini daha iyi ses sunuyor. Homeİpod mini’yi kurmak bir esinti ve gerçekten iyi çalışıyor olsa da, yanıt vermeyen bir HomePod mini’yle karşılaşabileceğiniz zamanlar vardır. Benim başıma geldi ve eğer aynı sorunla karşı karşıyaysanız, sizi koruruz. Yanıt vermeyen bir HomePod mini’yi düzeltmenin 9 yolu.

Yanıt Vermeyen bir HomePod mini’yi Düzeltmek için en iyi Çözümler

Yanıt vermeyen bir HomePod mini paniğe neden olsa da, sorun genellikle o kadar büyük değildir. En kolay çözümlerden daha uç noktalara kadar yanıt vermeyen bir HomePod mini’yi düzeltmenin tüm yollarını ele alacağız. Bu listeyi adım adım gözden geçirmenizi, çözümleri bahsettiğimiz sırayla denemenizi tavsiye etsek de, denemek istediğiniz herhangi bir çözüme geçmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

1. Homepod’unuzun Açık Olduğundan Emin Olun

Her şeyden önce, HomePod mini’nizin veya Homepod’unuzun açık olduğundan emin olun. Akıllı hoparlörünüzün güce takılı olduğundan emin olun. Bundan sonra HomePod mini’nin üst kısmına dokunun. Müzik duyarsanız, hoparlörünüz açıktır. Ayrıca, “Hey Siri.” Sanal asistan yanıt verirse, hoparlör açılır.

Profesyonel ipucu: HomePod mini açıksa, ancak Hey Siri çalışmıyorsa, HomePod mini’nizin üst kısmına dokunup basılı tutun ve “Hey Siri’yi aç” deyin.

2. Wi-Fi Bağlantınızı Kontrol Edin

HomePod mini’niz hala yanıt vermiyorsa, Wi-Fi’ye doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmeniz gerekir. HomePod, iphone’unuzla aynı WiFi ağına otomatik olarak bağlanır. Ancak, yakın zamanda Wi-Fi şifrenizi değiştirdiyseniz veya yeni bir Wi-Fi bağlantınız varsa, HomePod mini’nizin yeni Wi-Fi’ye bağlı olmaması ihtimali vardır. Neyse ki, HomePod mini’nizdeki WiFi ağını kolayca değiştirebilirsiniz.

Bu, HomePod mini’nizi otomatik olarak iphone’unuzla aynı WiFi bağlantısına geçirir.

İlginizi Çekebilir!  POMEM Telegram Grubu Kanalı

3. Hey Siri’yi Dinlemenin Etkin Olduğundan Emin Olun

Homepod’unuz Wi-Fi’ye bağlıysa ancak yine de “Hey Siri” ye yanıt veremiyorsa, “Hey Siri” nin açık olduğundan emin olun.

iPhone’u kullanarak HomePod mini’de ‘Hey Siri’yi etkinleştirin

  • Ana Sayfa uygulamasını açın ve HomePod döşemesini basılı tutun. Aşağı kaydırın ve ayarlar dişli çark simgesine dokunun.
  • Burada, homepod’unuzdaki özelliği etkinleştirmek için “Hey Siri” yi dinle” nin yanındaki geçişi etkinleştirin.

Mac kullanarak homepod’da ‘Hey Siri’yi etkinleştirin

  • Mac’inizde Ana Sayfa uygulamasını başlatın ve HomePod simgesini çift tıklatın.
  • Ayarlar dişli çark simgesine tıklayın veya aşağı kaydırın.
  • Homepod’unuzdaki özelliği etkinleştirmek için “Hey Siri” yi dinle” nin yanındaki geçişi etkinleştirin.

Şimdi, “Hey Siri” demeyi deneyin ve homepod’unuzun yanıt verip vermediğine bakın. Umarım bu sorunu çözmeliydi. Değilse, HomePod mini’nin diğer sorun giderme adımlarını görmek için okumaya devam edin.

4. Ev Uygulamasında Uyarıları Kontrol edin

HomePod Apple kimliğinize erişemediğinde, ev Wi-Fi ağınıza bağlanamadığında veya başka sorunlarla karşılaştığında, Ev uygulamasında sorunla ilgili ayrıntıları içeren bir uyarı görüntülenir. Bu nedenle, cihazınızdaki Ana Sayfa uygulamasına gidin ve ardından uyarı hakkında daha fazla bilgi görmek için HomePod simgesini basılı tutun / çift tıklayın.

5. Homepod’unuzu Yeniden Başlatın

HomePod mini’nizi hala kullanamıyorsanız, yeniden başlatma sorunu çözmenize de yardımcı olabilir.

HomePod mini’yi iPhone’dan yeniden başlatın

Ana Sayfa uygulamasını açın ve ardından HomePod döşemesine uzun basın. Burada Homepod’u Sıfırla’ya ve ardından Homepod’u Yeniden Başlat’a dokunun.
HomePod mini’yi Mac’ten yeniden başlatın

Ana Sayfa uygulamasını başlatın ve HomePod simgesini çift tıklatın. Ardından, aşağı kaydırın ve Homepod’u Sıfırla’yı tıklayın. Son olarak, hoparlörü yeniden başlatmak için Homepod’u yeniden başlat’ı tıklatın.

6. Home Uygulamasını Kullanarak Homepod’u Kaldırın ve Yeniden Eşleştirin

Homepod’lar hala yanıt vermiyorsa, Home uygulamasını kullanarak homepod’unuzu kaldırıp yeniden eşleştirmeyi deneyin. Bunu iPhone, iPad veya Mac’inizdeki Ana Sayfa uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Linkimiyolla Com Telegram Grubu

iPhone kullanarak HomePod mini’yi kaldırma

iPhone veya iPad’de: Ana Sayfa uygulamasını açın -> HomePod simgesine uzun basın -> Homepod’u Sıfırla -> Aksesuarı Kaldır.

Mac kullanarak HomePod mini’yi kaldırma

Mac’te: Ana Sayfa uygulamasını başlatın> HomePod simgesine çift tıklayın -> Homepod’u sıfırlayın ve Aksesuarı Kaldır’ı tıklayın.

HomePod mini’yi Yeniden kurma

HomePod mini’yi kurmak basittir. Sadece güç kaynağına takın ve iPhone’unuzun kilidini açın. İphone’unuzda bir komut istemi göreceksiniz. Sadece ‘Ayarla’ üzerine dokunun ve ekrandaki adımları izleyin.

7. HomePod mini’nizi güncelleyin

Apple, HomePod mini için sık sık güncellemeler yayınlar. Normalde Homepod’unuz güncellemeleri otomatik olarak yükleyecektir. Ancak, homepod’unuzla ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, büyük olasılıkla yüklenmemiş bekleyen bir güncelleştirme vardır. Neyse ki, HomePod mini’nizi manuel olarak kolayca güncelleyebilirsiniz.

8. HomePod veya HomePod mini’yi sıfırla

Henüz bir çözüm? Hala nükleer bir çözümümüz olduğu için zahmet etmeyin. Ve nükleer düzeltme ile homepod’u fabrika varsayılanına sıfırlamayı kastediyorum. Siri özellikli hoparlörün sürekli sorunlarla karşı karşıya kaldığı zamanlarda, bu çözüm kullanışlı olur. Özellikle, Homepod’u sıfırlamanın birden çok yolu vardır.

Homepod’u Sıfırlamak için Home Uygulamasını Kullanın

iPhone ve iPad’de: Ana Sayfa uygulamasını açın -> HomePod simgesini basılı tutun -> Aksesuarı Kaldır -> Kaldır.
Mac’te: Ana Sayfa uygulamasına gidin -> HomePod simgesine çift tıklayın -> Aksesuarı Kaldır -> Kaldır.

Sıfırlamak için Homepod’un üst kısmına basın

HomePod mini’yi güçten çıkarın. 10 saniye bekleyin ve sonra tekrar takın.
10 saniye daha bekleyin, ardından HomePod mini’nin üst kısmına dokunup basılı tutun.
HomePod mini’nin üstündeki beyaz ışık kırmızıya döner. Parmağını basılı tut.
Siri daha sonra HomePod mini’nizin sıfırlanmak üzere olduğunu size bildirir. HomePod mini’nin başarıyla sıfırlandığını onaylayan üç bip sesi duyana kadar parmağınızı basılı tutun.

İlginizi Çekebilir!  Barbie Sihirli Dünya Türkçe Dublaj Full izle

HomePod mini’yi Mac veya PC ile geri yükleme

1. Öncelikle, HomePod mini’nizi USB-C kablosunu kullanarak bilgisayarınıza takın ve ardından Windows 11 veya Windows 10’da macOS veya İtunes’da Finder’ı açın.

2. Bilgisayarınızda görüntülendiğinde homepod’unuzu seçin ve Homepod’u Geri Yükle’yi tıklayın.

Bilgisayarınız yazılımı HomePod mini’nize geri yüklemeye başlayacaktır. Bu gerçekleşirken HomePod mini’nin üst kısmında turuncu bir ışığın yanıp söndüğünü göreceksiniz. Işık yanıp sönmeyi bıraktığında, HomePod mini’nizin geri yüklemeyi bitirdiği ve Mac’inizden veya Pc’nizden güvenle çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

9. Hiçbir Şey İşe Yaramazsa, Apple Destek ile İletişime Geçin

Son olarak, hiçbir şey işe yaramadıysa, tek seçeneğiniz Apple Desteğine başvurmaktır. Çoğu zaman, HomePod mini’nizin karşılaştığı herhangi bir sorunu çözebileceklerdir.

HomePod mini’nin Yanıt Vermemesiyle ilgili Sık Sorulan Sorular

S. HomePod mini takılı değilken çalışıyor mu?

HomePod mini takılı değilken çalışmaz. Kullanmak için hoparlörü bir güç kaynağına bağlamanız gerekir. Bununla birlikte, HomePod mini’nize güç sağlayabilen üçüncü taraf aksesuarlar vardır, böylece nereye giderseniz gidin yanınızda götürebilirsiniz.

S. HomePod mini’yi sıfırlayabilir miyim?

HomePod mini’yi iPhone, iPad veya Mac’inizdeki Home uygulamasından yukarıda belirtilen adımları kullanarak sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, sıfırlamak için HomePod mini’nin üst kısmını basılı tutabilirsiniz.

S. Homepod’um neden beyaz yanıp sönüyor?

HomePod mini’nizde yanıp sönen beyaz bir ışık, hoparlörün kurulmaya hazır olduğunu gösterir.

Yanıt Vermeyen Bir HomePod mini’yi kolayca Düzeltin

Bunlar yanıt vermeyen bir HomePod mini’yi düzeltmenin yöntemleri. Umarım, yanıt vermeyen HomePod mini’nizi bu çözümleri kullanarak düzeltebilmişsinizdir. Hangi düzeltmenin sizin için çalıştığını ve bu makalede belirtilmesi gerektiğini düşündüğünüz başka yöntemler olup olmadığını bize bildirin.

Kaynak: beebom.comOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli