Facebook İçine Kurulmak İstenen “Küçük İnstagram” - Oppo Forum
e
sv

Facebook İçine Kurulmak İstenen “Küçük İnstagram”

807 okunma — 19 Kasım 2019 08:27

Facebook Küçük İnstagram

Günlük 500 milyon aktif kullanıcısıyla imrenilen uygulamalardan olan Instagram, görünen o ki sahibi olmasına rağmen Facebook için bile kopyalanacak bir alan oluşturuyor.

 

Facebook Küçük İnstagram

Instagram, halihazırda hesap ve aktif kullanıcı sayısıyla bir süredir mobil platformlarda en çok tercih edilen uygulamalar arasında. Gençlerin de tercih ettiği uygulama Facebook çatısında olmasına rağmen Facebook’un “kopyalama” hevesinden kaçamıyor. Popüler sosyal medya devi yaşadığı skandallarla özellikle genç kullanıcılarını kaybetmeye devam ederken; ayakta kalmak için yeni yollar deniyor gibi görünüyor. Onlardan biri de Popüler Fotoğraflar özelliği. Bu özellik en basit tabirle Facebook’un içine Instagram’ın bir kopyasını yerleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

facebook küçük Instagram oluşturuyor

Facebook, Instagram etkisi yaratmak istiyor

TechCrunch tarafından fark edilen ve halihazırda test aşamasında olan bu özellik sonu gelmeyen bir algoritma zincirinde karşınıza fotoğraflar çıkarıyor. Görsel olarak bu alan Instagram’ı hayli anımsatıyor. Araya herhangi bir durum güncellemesi, haber paylaşımı, grup duyurusu ve benzeri tüm paylaşımlar girmeden Instagram’daki gibi fotoğraflar arasında gezinebiliyorsunuz. Şimdilik test aşamasındaki özellik sadece fotoğraflarla sınırlı gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir!  Meta Paketleme: Şikayetler, Çalışma Şekli ve Para Kazanma

Ancak örneğin Facebook’a hikaye de atabiliyorsunuz. Bu durumda kullanıcı profil fotoğrafından hikayeyi görüntülemek de mümkün olacaktır diye düşünüyoruz. Aynı şekilde platformun Keşfet sekmesini de getirmesi işten bile değil. Yani Facebook’un içine küçük bir Instagram kurulacak diyebiliriz. Özelliğin ne zaman kullanıcılara dağıtılacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli