Elon Musk'un Diploması Var Mı? - Oppo Forum
e
sv

Elon Musk’un Diploması Var Mı?

277 okunma — 25 Eylül 2022 01:36
Elon Musk'un Diploması Var Mı?

Elon Musk’un diploması var mı? Bu birçok insanın sorduğu bir soru, ama sormaya değer çünkü bu girişimci kısa kariyerinde çok şey başardı. Spacex’in CEO’su ve Tesla Inc.’in baş mühendisi Elon Reeve Musk. Aynı zamanda bir melek yatırımcısı ve teknolojinin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olan iki şirket olan Neuralink ve Openaı’nin kurucu ortağıdır.

Elon Musk

Kingston, Ontario’daki Queen’s Üniversitesi’nde fizik ve ekonomi okurken, Elon Musk da sorunları çözmek ve dünyayı daha iyi hale getirmekle ilgilendi. Ayrıca bilim kurgu romanlarını sevdi ve medeniyete yardım edebilecek bir ürün inşa etmeyi umuyordu. Musk daha sonra ABD’ye taşındı ve burada ekonomi ve fizik alanında lisans derecesi aldı. Musk, yazları boyunca Silikon Vadisi’ndeki şirketler için çalışmaya devam etti.

Elon Musk'un Diploması Var Mı?

Elon Musk’un Diploması Var Mı?

Liseden mezun olduktan sonra Elon Musk odağını teknolojiye, temiz enerjiye ve uzay araştırmalarına kaydırdı. Üniversiteden mezun olduktan sonra interneti kullanarak girişimci olarak çalışmaya başladı. İlk iki girişimini, ticari bir web sitesi barındırma şirketi olan Zip2’yi ve çevrimiçi bir para transfer hizmeti olan PayPal‘ı başlattı. Bu işletmelerin her ikisi de sonunda halka açıldı, ancak çeşitli alanlarda girişimci olarak çalışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir!  Dizipal 600 Giriş Adresi

Elon Musk’un diplomaya sahip olup olmadığını söylemek zor, özellikle de kariyeri bu kadar hızlı büyürken. Ancak 2003 yılında Spacex’i kurduğundan beri iş ilişkileri warp hızında ilerliyor. Bu ona çarpık bir konuşma özgürlüğü anlayışı kazandırdı. Sonuç olarak, Twitter da dahil olmak üzere birçok şirket edinmeyi başardı. Elon Musk hakkında ne söyleyebilirsin?

Elon Musk Eğitim Hayatı

Elon Musk’un prestijli üniversitelerden iki lisans derecesi var. Ayrıca ekonomi ve fizik alanında yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. İki gün sonra Stanford Doktora programından ayrıldı, ancak girişimci tutkuları onu diğer üniversitelere gitmeye zorladı. Elon Musk’un elektrikli otomobillerde daha önce hiç deneyimi yoktu, ancak daha sonra Spacex’i yönetmeye başladı ve Tesla’ya yatırım yaptı ve bu araçlar hakkındaki bilgisi muazzam bir şekilde büyüdü.

Elon Musk ayrıca başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu her şeyi öğrendiğini iddia etti. Elon Musk, Steve Jobs, Larry Ellison ve Bill Gates’i üniversite diploması olmadan büyüyen başarılı insanlara örnek gösterdi. Pennsylvania Üniversitesi’nden lisans derecesi aldı, ancak düşük akademik performans nedeniyle Stanford Üniversitesi’nin doktora programından ayrıldı. Bu, girişimci hırslarını sürdürmesine ve daha sonra 22 milyon dolara satılan Zip2’yi piyasaya sürmesine izin verdi.

İlginizi Çekebilir!  Piranha 2201 Kulaklık İncelemesi

Halka açık kayıtlara göre, Elon Musk, kardeşi Kimbal ile bir iş kurmak için ayrılmadan önce sadece iki günlüğüne Stanford Üniversitesi’ne kaydoldu. Zip2 Şirketi büyük gazeteler için çevrimiçi şehir rehberleri hazırladı. Chicago Tribune ve New York Times müşterileri arasındaydı. Doksanlı yılların sonlarında şirket, New York Times ve Chicago Tribune dahil olmak üzere birçok büyük gazeteyle sözleşme imzaladı. Şirket, elektronik şehir rehberleri ve çevrimiçi bankalar üretmeye devam ediyor.

Elon Musk, sosyal medyanın erken evlat edinicisiydi. 2009 Yılında Twitter’ı kullanmaya başladı ve hızla sosyal paylaşım sitesindeki en popüler hesap oldu. 2022 itibariyle seksen milyondan fazla takipçisi vardı. Musk, Talulah Riley’den iki kez ve Justine Musk’tan beş kez boşandı. Kariyer seçimi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. İşletme alanında lisans derecesi faydalı olacaktır, ancak kesinlikle gerekli değildir.

Elon Musk’un Diploması Var Mı?

Elon Musk’un Stanford Üniversitesi’ne gittiği doğru ama iki gün sonra okulu bıraktı. Mezun olduktan sonra, daha sonra Compaq tarafından 300 milyon dolara satın alınan bir seyahat rehberi şirketi olan Zip2’yi kurdu. Satıştan sonra, daha sonra küresel bir şirket haline gelen Paypal’a başladı. Yani, kesinlikle bir derecesi var, ama bunu nasıl elde etti? Peki ya derecesi?

İlginizi Çekebilir!  instagram Bir Kaç Dakika Bekle Hatası

Ağustos 2013’te Musk, Hyperloop konseptini piyasaya sürdü. Bu ulaşım sistemi hava koşullarına dayanıklı olacak ve yenilenebilir enerji ile güçlendirilecektir. San Francisco ve Los Angeles arasında 35 dakikada bir hareket edecek ve kapsüller her iki dakikada bir kalkacaktı. Musk’un Kaliforniya’da inşa ettiği gibi yüksek hızlı bir demiryolu sisteminin 68 milyar dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Ancak Musk, yeni şirketini geliştirirken o kadar emildi ki, zamanını bunun için harcayamadı. Bununla birlikte, inanılmaz derecede başarılı özgeçmişi, o zamandan beri halka açılmış olan Zip2’yi başlatmak da dahil olmak üzere etkileyici bir başarı listesi içeriyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli