Dünyanın en hızlı interneti - Oppo Forum
e
sv

Dünyanın en hızlı interneti

985 okunma — 13 Ocak 2020 23:07

Dünyanın en hızlı interneti

US Internet pilot bir bölgede 10 Gbps hızında interneti hizmete sundu.

ABD’nin Minenpolis kentinde yaşayanlar dünyanın en hızlı internet servisini kullanmaya başladı. US Internet pilot bir bölgede 10 Gbps hızında interneti hizmete sundu.

Dünyanın en hızlı internet hizmeti ABD’nin Minnepolis kentinde kullanıma sunuldu. ABD merkezli internet sağlayıcısı US Internet tarafından yapılan açıklamaya göre, Minnepolis’te yaşayanların kullanabileceği internet hizmetinin hızı 10 gigabits (Gbps)

Konuyla ilgili medyaya açıklama yapan şirket, bu hizmetin şu an için kentte yaşayan az sayıda insana verilebileceğini ve bu sayının ilk aşamada 30 bin kullanıcı ile sınırlandırılacağını duyurdu.

Şirketin hızlı internet hizmetinin kısa vadede kenbtin geneline ve ABD’nin diğer kentlerinde de hizmete girmesi planlanıyor. Şirketin bu planı çerçevesinde altyapısında geniş çaplı bir yenilik yapmssı gerekiyor.

Dünya çapındaki en hızlı interneti kullanmak isteyen ABD’lilerin gözden çıkarması gereken ücret ise aylık 400 dolar olarak açıklandı.

TÜRKİYE 61’NCİ SIRADA

State of the Internet tarafından geçen sene hazırlanan rapora göre, Türkiye internet hızı baz alınarak hazırlanan raporda 61’nci sırada yer alıyor. Raporda Türkiye’deki ortalama internet hızı 3.1 Mbps olarak belirtilmişti.

İlginizi Çekebilir!  Web sayfalarında av'lanmayın

Kaynak: Teknolojide

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli