GoldMaster Çocuklar İçin "Doğru İnternet" Diyor - Oppo Forum
e
sv

GoldMaster Çocuklar İçin “Doğru İnternet” Diyor

745 okunma — 13 Ocak 2020 22:08
Goldmaster Çocuklar İçin Doğru İnternet

GoldMaster Çocuklar İçin “Doğru İnternet” Diyor

Türkiye‘nin şaşırtan teknoloji markası GoldMaster, sosyal sorumluluk kapsamında doğru internet kullanımına yönelik seminerler dizisine başlayacağını duyurdu.

Türkiye’nin şaşırtan Teknoloji markası GoldMaster, sosyal sorumluluk kapsamında doğru internet kullanımına yönelik seminerler dizisine başlayacağını duyurdu. “Çocuklar için doğru internet” üzerine oluşturulacak seminerler dizisinin ilkinin Ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Goldmaster Çocuklar İçin Doğru İnternet

Goldmaster Çocuklar İçin Doğru İnternet

İlk Olarak Anne-Çocuk Bloggerlarına Duyuruldu

Teknoloji ve psikoloji dünyasının uzman isimlerinin vereceği eğitimlere dayanan seminerlerin detaylarını ilk olarak 20 Eylül Cumartesi günü yeni ürünü SmartPad Kids’in tanıtım toplantısında ünlü anne-cocuk bloggerlarına duyuran GoldMaster, ebeveynleri çocukların doğru ve güvenli internet kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Çocuklara özel geliştirilen SmartPad Kids tableti ilk olarak bloggerlarla paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten GoldMaster Ürün Müdürü Atalay Yiğit, “Çocukların ebeveynleri ile aynı tableti kullanması önerdiğimiz bir şey değil. Dosyaların zarar görme ihtimali ve tablet ömrünün azalmasının yanı sıra yetişkinlerin kullandığı tablet çocuğa zarar verebilir. Sahip olduğu koruyucu kılıfla hem tableti hem çocuğu koruyan, güvenli internet filtresi ile interneti kontrolünüz altında tutan ve ebeveynlere sadece çocuk için olan uygulamalara izin imkânı sağlayan SmartPad,  çocukların güvenle kullanabileceği bir ürün” dedi.

İlginizi Çekebilir!  BTCTURK Hata Kodu 500 Ne Demek?

İnternetin düşünülenin aksine ebeveyn çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini ifade eden Yorum Psikolojik Danışmanlığı uzmanlarından Uzm. Klinik Psikolog Şafak Patavi Kılıç, “Yaygınlaşan internet kullanımı birçok kolaylık sağlarken ailelerin zihinlerinde “internet güvenli mi” sorusunu da beraberinde getiriyor. Olumsuz düşünce ve endişe ile bezeli duygularla interneti yaşamımızdan tamamen çıkarmak bizlere bilgiye ulaşma, güncel gelişmeleri takip etme, hızla değişen ve gelişen dünya standartlarını yakalama, etkinliklere kolay yolla ulaşma açısından zorluk getirecektir. Öte yandan uygun internet kullanımı yaşamımızı kolaylaştıracaktır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Teknolojide

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli