Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir? - Oppo Forum
e
sv

Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir?

1486 okunma — 23 Mayıs 2021 15:46
Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir? OppoTr.Com

Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir? Günümüzde buzdolaplarının buzlanması, ev hanımlarına gerçekten de büyük problemler yaşatabiliyor. Yeni nesil buzdolaplarında bu tür buzlanma olayları yaşanmasa da eski buzdolaplarından vazgeçmeyen aileler maalesef çoğu zaman bu durumla karşılaşabiliyor. Peki buzdolabında yaşanan bu problemlere, nasıl çözümler bulabiliriz?

Buzdolabı buzlanmasının temel sebeplerinden bazıları dafazla açılıp kapanmalarıdır. Gün içerisinde aralık bırakılan buzdolapları ve sürekli açılıp kapanan buzdolapları, buzlanma ve karlanma gibi problemler yaşatabiliyor. Meydana gelen bu problem, eğer alt kısımda oluşuyorsa işiniz daha kolay diyebiliriz. Çünkü bu hususta dolabı boşaltmanız gerekecek ve yukarıda derin dondurucuda bulunan ürünleri de çıkarmanıza gerek kalmayacak.

Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir?

Alt tabakada bulunan ürünleri dışarıya çıkardıktan sonra, dolabınızın fişini çekmelisiniz. Evinizde boş olan ve kullanmadığınız bir sprey kutusu varsa, içerisine sirke ve su karışımı eklemelisiniz. Daha sonra boş olan dolabın her yerine karışımı sıkabilirsiniz. Asitli bir yapıya sahip olan sirke, kısa sürede buzun erimesine olanak sağlayacaktır. Fişi çektiğimiz için de hiçbir yerden güç alamayan dolap, bu süreçte sizlere yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir!  Minecraft 1.20.0.01 APK Güncel Sürüm

Bir müddet sonra sirkeli su sayesinde, buzların eridiğini gözlemleyeceksiniz. Ayrıca buzlar çözülmeye başladıktan sonra, dolabın içini kesinlikle kimyasal deterjanlarla temizlememenizi öneriyor. Çünkü dolabı ne kadar durularsanız durulayın, deterjanlar içerisinde kalacaktır. Bu hususta sirkeye güvenin ve olduğu gibi temiz bir bez yardımıyla dolabı kurulamaya çalışın.

Nofrost Buzdolabının Buzu Nasıl Çözülür

Derin dondurucunuzda buzlanma sorunu olmasa bile, sirkeli su temizliğini yine de yapmanızı öneriyoruz. İlk önce donmuş ürünlerinizi bir tepsi yardımıyla dolaptan çıkarın ve kenara indirin. Daha sonra sirkeli suyu derin dondurucunun her alanına sıkmaya başlayın. Kısa süre sonra dolabınız tamamen temizlenmeye başlayacak ve kurulanmayı bekleyecektir.

Derin dondurucunuzda da buzlanma problemi oluyorsa, bu problemi ortadan kaldırmak biraz daha zordur. İşleme başlamadan önce de fişin çekili olduğuna emin olun. Daha sonra yine sirkeli suyu dolabın her alanına sıkın ve kesinlikle buzları kazımaya çalışmayın. Çünkü bu işlem hem dolabınıza zarar verir hem de tehlikelidir. Bunun yerine büyük bir tencerede su kaynatıp, tencereyi dolabın içerisine yerleştirebilirsiniz. Oluşan buhar, sirkeye yardımcı olacaktır ve güçlü bir etkiyle buzların çözülme süresini yarı yarıya düşürecektir.

Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir? OppoTr.Com

Buzdolabının Buzu Nasıl Eritilir? OppoTr.Com

Eğer dolabınızın alt bölmesinde ve derin dondurucu bölmesinde sürekli buzlanma gibi durumlar yaşanıyorsa, bu işlemleri her seferinde yapmak sizin için zor olacaktır. Aynı zamanda böyle bir durum meydana geliyorsa, kronik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Her seferinde aynı işlemi yapmak yerine, evinize bir teknik servis çağırmak sizin için hem çözüm hem de güven sunacaktır.

İlginizi Çekebilir!  E İrsaliye 1195 Hata Kodu Nedir?


Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli