Wtech, teknolojide insan odaklı dönüşümü tartışacak - Oppo Forum
e
sv

Wtech, teknolojide insan odaklı dönüşümü tartışacak

886 okunma — 07 Aralık 2019 07:02

Wtech, teknolojide insan odaklı dönüşümü tartışacak

wtech-globaltechmagazineTeknoloji sektöründe çeşitliliği artırarak hızla ilerleyen dönüşümün insanlığın lehine olmasını hedefleyen Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), bu kapsamda ilk büyük etkinliğini 10 Aralık Salı günü düzenleyecek.

Wtech Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney’in ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Vodafone, Turkcell, Coca Cola, Microsoft ve Facebook gibi şirketlerinden üst düzey yöneticilerin yanı sıra kamu temsilcileri de katılacak.

Wtech Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney “Wtech olarak çok kısa sürede çok güçlü adımlar attık.  “Human Diversity in Technology” etkinliğimizde; teknolojinin hızı karşısında insanın da bu hıza erişebilmesinin önemini ve yöntemlerini tartışacağız” dedi.

Bilim ve teknoloji dünyasında çeşitliliğin ve fırsat eşitliğinin; yarının bilgi toplumunun kurulmasında en önemli gereklilik olduğu noktasından hareketle kurulan Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), vizyonu doğrultusunda kısa sürede büyük mesafe kat etti.  Aynı bakış açısıyla; insanın hızla ilerleyen teknoloji karşısında dönüşüme adaptasyonu nasıl olmalı sorusundan yola çıkan Wtech, 10 Aralık 2019 tarihinde The Ritz-Carlton İstanbul’da Vodafone ana sponsorluğunda düzenleyeceği etkinlikle dev teknoloji şirketlerinin yöneticilerini ve kamu temsilcilerini bir araya getirecek.

İlginizi Çekebilir!  Playstation np-34958-9 Hatasının Çözümü 2023

Wtech Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney ev sahipliğinde, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’in açılış konuşmasını yapacağı “Human Diversity in Technology” etkinliğine; aralarında Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu, yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın, Facebook Türkiye Ülke Müdürü Derya Matraş, Alarko Holding Başkan Yardımcısı Leyla Alaton gibi isimlerin bulunduğu şirket yöneticilerinin yanı sıra; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Hakan Yurdakul gibi kamu temsilcileri katılacak.

Etkinlik öncesi açıklama yapan Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, çeşitlilikle zenginleşen ve bireylere eşit fırsatlar sunan; aynı zamanda da teknolojiyi doğru yönetebilen bir gelecek yaratmanın bugünü doğru planlamaktan geçtiğini söyledi.  “İnsanın, hızla ilerleyen teknolojinin hızına ulaşabilmesi ve donanımlı olabilmesi kilit önem taşıyor. Ancak bu noktada henüz istenen seviyede değiliz. ‘Human Diversity in Technology’ adını verdiğimiz etkinliğimizde; çoğu aynı zamanda üyemiz olan, hem dünyanın en önemli şirketlerinin temsilcileri, hem akademi hem de kamunun sözcüleriyle bu problemi derinlemesine irdeleyeceğiz ve çözüm yolları arayacağız” dedi.  Öney, teknoloji dünyası profesyonelleri ve bilgi toplumuna geçişte doğru bilgi ile donanmak isteyen herkesi etkinliğe katılmaya çağırdı.

İlginizi Çekebilir!  Shein Güvenilir Mi? Yorumları Nedir?

Kaynak: GlobalTechMagazineOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli