Youtube İle Para Kazanma 2021 - Oppo Forum
e
sv

Youtube İle Para Kazanma 2021

654 okunma — 03 Haziran 2021 13:54
YouTube İle Para Kazanma 2021 OppoTr.Com

Youtube İle Para Kazanma 2021! En çok kullanılan yöntem; YouTube İş Ortaklığı’dır. YouTube’tan para kazanmak isteyenlerin videolarının içeriğine dikkat etmesi gerekmektedir. Videoların izleyicileri harekete geçirebilecek bir mesaj vermesi önemlidir. Videonun çekilme amacı her ne ise; o konu ile ilgili izleyicileri satın almaya veya verilen linke tıklamaya teşvik etmek gereklidir. Ayrıca video içerisinde, videoyu izleyenlerden kanala abone olmaları ve videoyu beğenmeleri istenmelidir. Hem daha fazla insana ulaşabilmek hem hedef kitleyi kalıcı hale getirebilmek hem de videodan daha fazla gelir elde edebilmek için izlenebilecek bir yöntemdir. Videonun başlığının ve açıklama kısmının insanların ilgisini çekebilecek bir şekilde hazırlanması gereklidir.

YouTube İle Para Kazanma Yolları Nelerdir?

YouTube’tan kazanç sağlama yöntemleri aşağıda belirtilmiştir:

 • YouTube iş ortağı olarak reklamlar üzerinden gelir sağlanabilmektedir.
 • Satış ortaklığı kurarak veya markalarla sponsorlu olarak çalışarak YouTube’tan para kazanabilmek mümkündür. Anlaşılan markanın ürünlerinin tanıtıldığı videolar çekilmelidir. Markalar bunun için kişiye belirli bir ücret ödemektedir. Ardından kişinin videosunda bahsetmesi için bir link göndermektedir. Bu link üzerinden ürün satın alan kişi sayısına göre de markalar kişiye ekstra komisyon verebilmektedirler.
 • Hayran fonlaması platformları aracılığı ile kanalı destekleyen kişilerden gelir elde edilebilmektedir. Bu sayede kişiler fon sistemini kullanarak bağış yapmaktadırlar.
 • Kendi ürünlerini veya başka markaların ürünlerini satarak para kazanabilmeleri mümkündür.
 • Kitlesel fonlama platformları; belirli bir projeyi ortaya atmaktadırlar. Sonrasında insanlar onların projelerine destek olmaktadırlar. Desteklenecek olan konu ile ilgili YouTube’a içerik üretilmesi ve proje ile ilgili bir bağlantı verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde gelir elde edilebilmektedir.
YouTube İle Para Kazanma 2021 OppoTr.Com

YouTube İle Para Kazanma 2021 OppoTr.Com

YouTube İş Ortağı İle Para Kazanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

YouTube iş ortağını kullanmanın artıları ve eksileri aşağıda verilmiştir:

 • Kayıt olmak için yapılması gereken işlemler yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Dolayısı ile oldukça basittir.
 • YouTube’tan para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir.
 • İçerik üreticileri, ilk videoları da dahil olmak üzere bütün videolarından gelir elde edebilmektedirler.
 • YouTube algoritmaları oldukça sıkı olduğu için en ufak bir açığın yakalanması ile beraber para kazanmaktan men edilebilmesi mümkündür.
 • YouTube’tan çok fazla miktarda para kazanmak isteyenlerin videolarının görüntülenme sayısı ve kanallarının abone sayısı da fazla olmalıdır. Ne Kadar iyi içerik üretirlerse üretsinler, bunlar az ise para kazanamamaktadırlar.
İlginizi Çekebilir!  Prontotour Şikayet ve Yorumları

YouTube’a Giriş Yapma Süreci Nasıldır?

YouTube hesabı açmak için öncelikle YouTube’a giriş yapılmalıdır. Ardından sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafına tıklandıktan sonra kanalınız butonu seçilmelidir. Kanalın isminin yazılması gereken bir bölme açılmaktadır. Kanalın ismini yazdıktan sonra kanal oluştur butonuna tıklanmalıdır. Böylece kanal açılmış olmaktadır. Sonraki aşama ise, kanal için ayarlama yapmaktır. Bunun için kanalı özelleştir butonuna tıklanmalıdır. Ardından YouTube’tan para kazanabilmek için reklamlar aktif edilmelidir. Sonraki aşama ise video yüklemektir. Bunun için öncelikle ilgi çekici konusu olan bir video çekilmelidir. Ardından video kanala yüklenmelidir.

YouTube’tan Para Kazanabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

YouTube’tan kazanç elde edebilme koşulları şunlardır:

 • YouTube politikalarına ve kurallarına uygun bir kanal sahibi olunması gerekmektedir.
 • Adsense hesabı sahibi olunmalıdır. Ancak onaylanmış, tek bir hesap üzerinden kanal açılmalıdır.
 • YouTube’tan para kazanmak için en az 1.000 aboneye ve 4.000 saatin üzerinde izlenme süresine sahip bir kanal olması gerekmektedir.
 • Gerekli olan eşiklere ulaşmış olan kanal sahipleri YPP’ye başvurabilmektedirler.

YouTube Videolarından Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

YouTube’tan kazanç elde etmeyi aktif hale getirmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • YouTube İş Ortağı’na kayıt olduktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kısımdan YouTube Stüdyo bağlantısı seçilmelidir.
 • Soldaki panelde para kazanma seçeneği bulunmaktadır. Buna tıklandıktan sonra YouTube’tan para kazanma yolları görülebilmektedir. Yeni kanal açmış olan kişilerde genellikle video reklamcılığı görülmektedir. Süper sohbetler, ürün satışları ve üyelikler çıkmayabilmektedir.
 • Video reklam bağlantısına tıklandıktan sonra mevcut ayarlar görülebilmektedir. Bu ayarlar içerisinden mevcut para kazanma durumuna onay verilebilmektedir veya ayarlar değiştirilebilmektedir.
 • Tüm videolarının para kazanmaya açık olmasını isteyenlerin ayarlar menüsünden varsayılanları yükle seçeneğine tıklaması ve sonrasında ekstralar seçeneğini seçmesi gereklidir. Ardından video içeriği reklam seçeneklerini değiştirebilmektedir.
 • Her videonun para kazanma durumunu tek tek değiştirmek isteyenler ise; videolar butonuna tıklamalıdır. Ardından videoların para kazandırma durumu görüntülenebilmektedir ve bu ayar değiştirilebilmektedir.
İlginizi Çekebilir!  Discord Mikrofon Çalışmıyor Çözümü

İlginizi Çekebilir! YouTube İş Ortağı Programı

YouTube Videosundan Para Kazanmak Nasıl Pasif Duruma Getirilir?

YouTube’tan kazanç elde etmeyi kapatmak için bazı nedenler olabilmektedir. YouTube videolarındaki reklamlardan para kazanılabilmektedir. Ancak kanalın tanıtım videosuna, belirli bir markanın tanıtımının yapıldığı videoya veya hayır kurumu için çekilen bir videoya reklam almak istenmeyebilmektedir. Çünkü insanların tanıtım videosunda birçok reklam görüp sıkılması, bir markanın tanıtım videosunda rakip markanın reklamının görülmesi, hayır kurumu için çekilmiş videolarda alakasız bir reklamın çıkması gibi durumlar ile karşılaşmak istenmemektedir.

YouTube’tan Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler Nelerdir?

YouTube’tan kazanç sağlamak için bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

 • YouTube için bir hedef belirlenmesi gerekmektedir. Amacın YouTube aracılığı ile para kazanmak olduğu bilinmelidir. Ancak para haricinde de bir hedef olmalıdır.
 • YouTube hesabı açabilmek için ihtiyaç duyulan gmail hesabına, banka hesabına ve kamera ekipmanına sahip olunmalıdır.
 • Videoların belirli bir düzen içerisinde yüklenmesi gerekmektedir. Bunun için de YouTube’a içerik üretecek olanlara bir çalışma planı hazırlamaları tavsiye edilmektedir.
 • Videonun görüntü ve ses kalitesine dikkat edilmelidir. Ayrıca kişinin kendisinin içine sinmemiş olan bir videoyu yüklememesi tavsiye edilmektedir.
 • İçerik belirlenirken içeriğin sıkıcı olmamasına özen gösterilmelidir. İnsanların ilgiyle izleyebilecekleri bir video hazırlanmalıdır.
 • YouTube kanalının görünümü güzelleştirilmelidir. Kanalın bir logosu ve kapak tasarımı olmalıdır. Ayrıca hakkında kısmı da doldurulmalıdır.
 • Videoların kapak resimlerinin ne olduğuna önem verilmelidir. İnsanların ilgilerini çekebilecek bir kapak resmi seçilmelidir.
İlginizi Çekebilir!  Coraline Türkçe Dublaj Full izle 2023

YouTube’tan Para Kazanmaya Devam Edebilmek İçin Neye Dikkat Edilmelidir?

YouTube’tan kazanç sağlamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken nokta; telif haklarıdır. Telif haklarını ihlal ettiği nedeni ile 3 ayda 3 kez uyarı alan kanal sahiplerinin kanalları kapatılmaktadır. 3 aylık periyotta maksimum 2 kez telif ihlali yapabilme hakkı bulunmaktadır. Ancak uzun vadede telif hakkı nedeni ile çok fazla uyarı alanlar, ihlal barajını aşmamış olsalar dahi kanalları kapatılabilmektedir. Kanalın büyüklüğüne, abone sayısına ve izlenme oranlarına bakılmadan; telif hakkı ihlali yapanlara gerekli uyarılar verilmektedir ve eğer gerekirse kanalları kapatılmaktadır. Bu yüzden bu süreçte YouTube’tan para kazanmaya devam edebilmek için telif haklarına dikkat etmelilerdir. YouTube’un telif hakkı ihlali için takip yöntemleri ise şöyledir:

 • Telif hakkını ihlal ettiğini öne sürerek içeriğin hak sahibi olan kişi YouTube’a şikayette bulunabilmektedir. Şikayet üzerine YouTube gerekli incelemeleri yapmaktadır.
 • Content ID sistemi ile videoda telif hakkı ihlali olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Videonun eski içeriklerin bir örneği olup olmadığının incelemesi bu sistem ile yapılabilmektedir.


Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli