Xiaomi’den MIUI 11 güncellemesini alacak “eski cihazlar” listesi

0
344

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Xiaomi, yeni arayüz yapısı MIUI 11 için yeni bir paylaşımda daha bulundu. Bu paylaşımda güncellemeyi alacak eski cihazlar karşımıza çıkıyor.


Xiaomi MIUI 11 arayüzü “Mi 9 Pro 5G, Mi 6, Mi Mix 2, Redmi Note 7, Mi CC9, Mi 9, Redmi K20 Pro, Redmi 6 Pro, Mi Note 3, Redmi S2 Redmi Note 5A, Redmi 7A, Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Explorer, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Max 3, Redmi 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 5, Redmi 4 ve Redmi Note 5″ gibi telefonlar için gönderiliyor. Bunlara ek olarak firma başka cihazlar için de çalışmalarına devam ediyor. Her cihaza Android 10 temelli gelmeyen yani Android Pie’lı telefonlara da gönderilen sürüm, yeni paylaşıma göre “Xiaomi Mi MIX, Mi 5s, Redmi 5, Mi 5s Plus, Mi 5X, Redmi 5 Plus, Mi 5C, Mi Note 2, Redmi 5A, Mi Play, Mi Max 2, Redmi 4X ve Redmi Note 5A” gibi eski cihazlara da geliyor. 2016-2018 arasında satışa çıktığı aktarılan telefonların sahipleri için güzel duran bu gelişme, firmanın verdiği sağlam desteği bir kez daha gösteriyor. Bu sürümlere güncellemenin yakında geleceği belirtiliyor ancak net bir tarih verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için genel özet şöyle

Kısaca hatırlamak adına adına kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren yeni MIUI, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir!  Virüsten Korunma Yolları Nedir?

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro

Kaynak: LogOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz