Samsung Galaxy S11 ailesinin dikkat çekici kamera özellikleri - Oppo Forum
e
sv

Samsung Galaxy S11 ailesinin dikkat çekici kamera özellikleri

749 okunma — 19 Kasım 2019 08:09


Samsung Galaxy S11

2020 Şubat ayı gibi resmi olarak lanse edileceği söylenen Samsung Galaxy S11 ailesi için kamera tarafına yönelik yeni bilgiler aktarıldı.


Galaxy S10 ailesi gibi üç farklı versiyon halinde yolda olan Samsung Galaxy S11 ailesi, biliyorsunuz kamera konusunda boyutları büyüyecek sensörlerin de etkisiyle firmanın en güçlü modelleri olacak. Xiaomi Mi CC9 Pro / Xiaomi Mi Note 10‘dan farklı olarak yeni nesil bir 108 megapiksel ana kameraya sahip olacak cihazlar, söylendiği kadarıyla arkalarında en az dörtlü bir kurulum taşıyacak. Bu kurulum sayesinde ultra geniş açı ile 5x optik zoom arasını bir araya getirecek telefonların, arkasında kesin olarak bir 3D ToF sensörü de yer alıyor. Bunlar modellerin kamera tarafındaki donanımsal altyapısı. Peki en az donanım kadar önemli yazılım tarafı? Firmanın beta kamera yazılımlarından görüldüğü kadarıyla ilginç özellikler yolda bulunuyor. Örneğin dosyalarda Director’s View isimli bir özellik yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu özellik ile aynı anda birden fazla kamera ile video çekilebileceği aktarılıyor. Ayrıca bu özelliğin  kadraja giren kişilere odaklanmayı da oldukça kolaylaştıracağı söyleniyor. Telefonlarda buna ek olarak Night Hyperlapse özelliği de yer alacak deniyor. Bu sayede gece modu ile Hyperlapse çekim altyapısının bir araya geleceği söyleniyor. Bu modun sunacağı çekimler büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir!  EBA Kamera Nasıl Açılır?

Bir diğer özellik ise Single Take Photo adında. Bu modun 15 saniyelik pan sırasında aynı anda fotoğraf ile video çektiği ve bunları bir araya getirdiği aktarılıyor. Modellerin ayrıca dikey panorama özelliği sunacağı da söyleniyor. Bu da büyük yapılar için gayet güzel görünüyor. Kodlarda 8K video çekebileceği de görülen Samsung Galaxy S11 ailesi, bunu büyük ihtimalle spesifik bazı modlarda kullanacak. Çünkü modellerdeki işlemcinin gücü yetecek olmasına rağmen uzun vadeli 8K 30 fps videonun çok büyük bir ısı üreteceği düşünülüyor ve cihazların bunu kontrol altında tutması çok olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesinin diğer detayları da çok iddialı görünüyor

Yeni modeller en az 90 Hz yüksek olasılıkla da 120 Hz hızında bir AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Ailenin gücünü ise Snapdragon 865 ya da Exynos 9830 işlemciden alacağı söyleniyor. Tasarımsal olarak ön kameranın ekrana entegre edildiği ve çerçevelerin inceldiği bir çizgiyi benimsemesi beklenen telefonlar, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp Sürekli Olarak Duruyor

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli