Xiaomi E-Kitap okuyucu tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri - Oppo Forum
e
sv

Xiaomi E-Kitap okuyucu tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

1770 okunma — 19 Kasım 2019 08:08
Xiaomi E-Kitap okuyucu
Xiaomi E-Kitap okuyucu

Geçtiğimiz günlerde ilk müjdesi verilen Xiaomi E-Kitap okuyucu tanıtıldı. Yeni bir alana daha giren firma, ilk ürünüyle çok iddialı görünmüyor.

 

Sunduğu ürün çeşitliliği en yüksek teknoloji firmalarından olan Xiaomi, ilk elektronik mürekkep ekrana sahip E-Kitap okuyucusuyla karşımıza çıktı. Direkt olarak Xiaomi eBook Reader olarak isimlendirilen ürün, tasarımıyla dikkat çekmeyi başarabilen bir cihaz değil. Yanları elde tutmayı kolaylaştırmak adına kalın çerçevelere sahip ürünün, özellikle alt kısmı iyi görünmüyor. Burada fiziksel ya da sanal bir buton olmamasına rağmen gerçekten çok geniş bir çerçeve kullanılıyor. 212 PPI’lik elektronik mürekkep ekranı parlama yapmayan kaplamaya sahip E-Kitap okuyucunun, LED aydınlatma sistemi de bulunuyor. Bu sayede her ışık koşuluğunda etkili bir okuma deneyimi elde edilebiliyor. Önü beyaz arkası ise siyah olan cihaz, söylendiği kadarıyla gücünü 1,8 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden ve 1 GB RAM‘den alıyor. Android 8.1 Oreo temelli olduğu için kullanım alanı benzerlerinden daha geniş olan 16 GB dahili depolamalı okuyucu, “TXT, EPUB ve PDF” dosyalarına tam destek veriyor. 1.800 mAh pil üstüne kurulan model, elektronik mürekkep ekran nedeniyle ufak sayılacak bu pile rağmen “bir kaç hafta” kullanım ömrü sunuyor. Bağlantı tarafından sevindirici şekilde USB-C kullanan cihaz, 178 gram ağırlığıyla rahatlıkla taşınabiliyor.

İlginizi Çekebilir!  Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi E-Kitap okuyucu kaça satılacak?

Modelin açıklanan satış fiyatı yaklaşık olarak 83 dolar seviyesinde yer alıyor. 20 Kasım tarihinde ilk olarak Çin’de satılacak model, daha sonra aracı isimler aracılığıyla Türkiye dahil olmak üzere dünya geneline yayılacaktır.

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • mustafa 4 yıl önce
  • çok faydalı paylaşım olmuş emeğinize sağlık