Siz yokken kedinizle oynayan mini robot [Video] - Oppo Forum
e
sv

Siz yokken kedinizle oynayan mini robot [Video]

825 okunma — 19 Kasım 2019 08:08


Kediler için mini robot Ebo

Kediniz için ev arkadaşı mini robot Ebo, siz yokken evcil dostunuzun yalnız hissetmemesini sağlıyor. Onunla oynarken size de anlık görüntü gönderiyor.


Robot teknolojileri bizim için hayatı kolaylaştırmakla kalmıyor evcil dostlarımız için de çözümler sunuyor. Uzun iş saatleri ise evcil dostlarımızın yalnız hissetmesine sebep olabiliyor. Kediler her ne kadar biraz daha kendi başının çaresine bakabilenlerden olsa da, gün içinde elbette sahiplerinin varlığını özlüyor. Uzun mesai saatleri arasında kedinizin yalnız hissetmesini istemiyor ve uzaktan da olsa onunla etkileşime girmek istiyorsanız; işte o zaman Ebo devreye giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini robot kedinizin en yakın arkadaşı

Ebo hem yalnız hisseden hem de sıkılan kediler için öne çıkıyor. Wi-Fi’a bağlanan mini robot, 1080p çözünürlük sunan kamerayla donatılıyor. Böylece mobil uygulaması sayesinde kediniz neler yapıyor canlı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Kedinizin videolarını ve fotoğraflarını çekebilir, onunla canlı yayın vasıtasıyla oynayabilirsiniz. Ebo kendi kendine hareket edebiliyor. Böylece kedinizin günlük hareketliliğini sağlayarak obeziteye karşı da egzersiz yapmasını mümkün kılıyor. Bünyesinde yer alan sensörler sayesinde etrafa çarpmadan ilerleyebiliyor. Ebo’yu telefon aracılığıyla kendiniz de yönlendirebiliyorsunuz. Yüz tanıma sensörüne sahip olan Ebo kedinizi tanıyabiliyor. Ayrıca alabileceğiniz bir de akıllı tasma bulunuyor. Bu tasma gün içinde kedinizin hareketliliğini ölçerek size bildirebiliyor.

İlginizi Çekebilir!  Zula Sunucu Bağlantı Hatası XML URL Alınamadı: Çözüm Önerileri

Mini robot oyun zamanı bittiğinde ya da şarj edilmesi gerektiğinde şarj istasyonuna otomatik olarak dönmeyi de ihmal etmiyor. Kedinizin en sevdiği oyuncak olmaya aday olan Ebo, Kickstarter‘da destek bekliyor. Aralık 2019’dan itibaren kullanıcılara ulaştırılması beklenen ürünün fiyatı 158 dolardan başlıyor. Ürünün tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli